Güncel Buğday Fiyatları

4 lirayi geçiyor 5 liraya doğru hayırlı yolculuklar insallah. Emniyet kemerlerimizi bağlayalım hep birlikte.
Bir yandan seviniyorum fiyatların artmasına bir yandan da üzülüyorum. Paramız değer kaybediyor, alım gücümüz düşüyor, giderlerimiz artacak. Gerçekten hayırlısı artık. Ama şuna eminim 2022 zorlu geçecek.

Ben 4 olur demiştim arkadaşın birisi 10 olur mu demişti zannımca 6 olacak böyle gıderse 10 da olur hayal Di gerçek olacak

Abi bu seneki fiyat tahminim en çok 5TL. 10 TL fiyat şimdi yeni ekilen mahsül için gelecek kışa yönelik yaptığım tahmin.

Onunda şartları; Dolar 12 TL ve dünya genelinde %16 mahsül kaybı olursa.

Gübre fiyatlarının arttırılması ile kullanımı azaldı dünyada yani şuan için adım adım bu seneryoya gidiyoruz. Ek durumlar gerçekleşirse(ABD faiz arttırırsa) 10 lirayı bile geçebilir seneye. Allah en iyisini bilir.

Kimseye tavsiyede bulunmuyorum. Gidişatı izlemeye çalışıyorum.

Abi bu seneki fiyat tahminim en çok 5TL. 10 TL fiyat şimdi yeni ekilen mahsül için gelecek kışa yönelik yaptığım tahmin.

Onunda şartları; Dolar 12 TL ve dünya genelinde %16 mahsül kaybı olursa.

Gübre fiyatlarının arttırılması ile kullanımı azaldı dünyada yani şuan için adım adım bu seneryoya gidiyoruz. Ek durumlar gerçekleşirse(ABD faiz arttırırsa) 10 lirayı bile geçebilir seneye. Allah en iyisini bilir.

Kimseye tavsiyede bulunmuyorum. Gidişatı izlemeye çalışıyorum.
Bende izliyorum bazı taşları yerine oturtamıyorum ama olur mu olur belli olmaz

Harmanda 2,25 fiyat açıklamışlardı, destekler dahil 2,450 olur demeleride cabasıydı.

2022 harmanında ne yapacaklar, dünyada gıda krizi var diyeceklermi demiyeceklermi?

şu zamanda oluşan fiyatlara bakarsak şimdiden en az geçen yılki 2,25 e yüzde 50 artış yapmaları ve destekler dahil 4 lira olur demeleri gerekir.

eğer fiyatlar dahada artarsa yüzde 50 de kurtarmaz,

demekki hiç ses çıkmayabilir diycem ama, gıda krizi varken nasıl olacakda alım yapmayacaklar, alım yapacaklar illaki belirli bir stoğu olmalı ülkenin , göreceğiz neler olacak.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci87
Dolar 10.9678 e cikti biraz dustu.
Bos yere ugrasmayin fiyat tahmini icin artik sabahtan aksama zam geliyor herseye. Sabah kalkinca git mazot al aksama zam, markete sabah git aksama yaga zam var. Bu sahlanmis ekonomide hic bir tahmin tutmaz.
Ekonomiyi sahlandiran kim ?

Resimler ve ekler

• Screenshot_20211118-120645.png
    Screenshot_20211118-120645.png
    138 KB · Görüntüleme: 4