Güncel Saman Fiyatları

Ynt: Güncel Saman Fiyatları

Geçen sene balyacıya verdik adam daha biçer tarlada 3 tur atmadan giriyor balyayı yaptıktan 2 saat içinde balyayı tıra yüklüyolardı geçen sene babamı uyarmama ragmen amcaoglunu kıramayıp dönümünü 4 liraya satmıştı.Bu sene işler degişti yer bulabilirsem stokluyacaz yada direk tarladan satacaz.

bende anlamadım bu iş nasıl oluyor 3 tl gibi satıyorlardı tarladan bu gün duyduguma göre 2,5 tl olmuş 25kg lik saman balyası burda dönüme 10-12 tane balya çıkıyor şu 10 tl den alanlar buraya dogru gelin 5 e verseler oynayacaklar ben sap olarak verdim sap dönümü 30dan başladı şimdi 20 tl den gidiyodu ama 15 ede düşer

gezegen link=topic=65699.msg751143#msg751143 date=1370640814' Alıntı:
bende anlamadım bu iş nasıl oluyor 3 tl gibi satıyorlardı tarladan bu gün duyduguma göre 2,5 tl olmuş 25kg lik saman balyası burda dönüme 10-12 tane balya çıkıyor şu 10 tl den alanlar buraya dogru gelin 5 e verseler oynayacaklar ben sap olarak verdim sap dönümü 30dan başladı şimdi 20 tl den gidiyodu ama 15 ede düşer
10 liraya alanların gelmesini beklemeyin abi 12 liraya 13 liraya çiftlik teslim alıyorlar bir sürü çiftlik var bu şekilde isteyen alın gelin burda 12 lira teslim tarlada 10 lira

herkesin kafası karışık, piyasa tam oturmadı sanırım henüz. kimisi yeni makina aldı, kimisi sapına biçim yapacak, herkes kendi cebine göre beklenti içinde. bakalım bu iş nereye varacak. çiftlik teslimi siparişleri iptal ettik. biz de bu yıl kendi yerlerimizi stoklama kararı aldık. bakalım bahtımıza ne çıkacak :)

ufukk link=topic=65699.msg751311#msg751311 date=1370721107' Alıntı:
Çiftçilikte birşey 2 sene üst üste para etmiyor genelde :)
Devlet geçen seneden uyandı , ithalatı zamanında yaparsa , gelin bizim tarlaları bağlayın temizleyin diye millete yalvarmayalım :)
italin malıyeti kıyı illerinde 500 tl az deyil o dediğiniz olacak iş deyil.

erdal600 link=topic=65699.msg751320#msg751320 date=1370722214' Alıntı:
italin malıyeti kıyı illerinde 500 tl az deyil o dediğiniz olacak iş deyil.
Bilmiyorum artık , bekleyip göreceğiz.
Bende kendi yerlerinim hepsini bağlatıp stoklayacağım. Bir kaybım olmaz , gelecek senenin idaresini şimdiden yapmış olurum.

ufukk link=topic=65699.msg751321#msg751321 date=1370722340' Alıntı:
Bilmiyorum artık , bekleyip göreceğiz.
Bende kendi yerlerinim hepsini bağlatıp stoklayacağım. Bir kaybım olmaz , gelecek senenin idaresini şimdiden yapmış olurum.
güneydoğuda saman yaş ve küflü. oralarınkı artık çaresizlerin alacağı zamankaliteli kurusaman varsa adanada var yoksa henüz yok gibi.Egede aynı şekilde yağışlar dengesiz. iç anadoluya geilsinbi ozaman elli olacak bu sene kimse kimseye bedava sap saman vermeyecek illaki bir fiyat olacak şuanda yaylım güzel ot bol kışı düşnen aklına getirende yok çiftlikler dışında onlarda alıyor teğmın ediyor şimdden ola yine ufak hayvancıya olacak.

iç anadoluda saman şehir efsanesi gbi herkes saptan bi gelir bekliyo. biçer parasından fazla para isteyenler var. burda sap 4-5 lira olucak gbi. nakliye hammaliye binince egeye 8-10 liradan asagı gelmez saman. bizde bu sene makina aldık zaten asagısına vermek yerine stoklarız kışın satarız egede büyük çiftlikler oldugu sürece satma sıkıntısı yok.

ayrı bi etkende bu sene kimi görsem stok yapıcam diyo. tabi bu kolay bi iş değil bu şekilde konusanların ancak %20 si stok yapabilir.

bu sene yoldan geçen dilenci bile samancı oldu beyler saman fiyatları o yüzden düşük saman isteyen olursa yardımcı oluruz samanda her hangi kararma küflenme,yaşlık,aklınaza ne geliyosa hiç bi hatası yoktur isteyen olursa tonu 200tl az bi pazarlık payı vardır tıra 14-15 ton arası atıyoruz yer şanlıurfa