GÜNEYDOĞULU ÇİFTÇİLER BUĞDAY TABAN FİYATINI BEKLİYOR

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,264
Konum
Bilecik

ŞANLIURFA (İHA) - Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde çiftçiler, hasadı yapılan buğdayın taban fiyatının bir an önce açıklanmasını istiyor.

Ceylanpınar ' a bağlı köylerdeki çiftçiler, buğday hasadının bir kısmının tamamlanmasına rağmen Tarım Bakanlığı tarafından buğdaydaki taban fiyatının açıklanmaması nedeniyle mağdur durumda olduklarını ifade ettiler. Buğdaydaki taban fiyatın açıklanmaması nedeniyle buğdaylarını tüccarlara ucuz fiyatla sattıklarını ifade eden Abdurrahim Say, şöyle konuştu: “İlçemizde uzun zamandır buğday hasadı yapılmasına rağmen Tarım Bakanlığının hububat alım fiyatları konusunda açıklama yapmaması çiftçileri perişan etmektedir. Bakanlık tarafından buğday alım fiyatı açıklanmadığı için tüccarlara buğdaylarımızı ucuz fiyatla vermek zorunda kalıyoruz. Tüccarlar şu an buğdayı çiftçilerden 50.50 ve 50.80 kuruştan satın almaktadır. Buğdayda 3 yıldır değişmeyen bu rakam çiftçileri mağdur etmektedir. Sürekli fiyatları artan gübre ve mazot fiyatları nedeniyle buğdaydan zarar etmekteyiz. Tarım Bakanlığından buğdaya yüksek taban fiyatının verilmesini rica ediyoruz”

Ekleme Tarihi
13.06.2012
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt