Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

Bu gün tozama bitti cok şükür

Resimler ve ekler

• 20221124_161241.jpg
    20221124_161241.jpg
    473.8 KB · Görüntüleme: 73
  • 20221124_124531.jpg
    20221124_124531.jpg
    344.8 KB · Görüntüleme: 70
kolay gelsin şu filitreleri temizlemenin kolay yolu olmalı .
bnde 50 lt kompresör var ful doluyken çok az kuvettli geliyor o an tozu ıyı çıkartıyor sonrası kötü
Duruma göre düzenli temizlemek gerek bu yıl bizde pek temiz tutamadik
Yağış var çok şükür bundan sonra pek tozamaz

Toplanacak derken tamamen parçalanmış vaziyette buldum ayna mahruti dişlisindede kırık çıktı sipariş verdik bakalım o kaç günden gelecek
Baki kardeşim geçmiş olsun. Seni takip ediyorum. Sameyi de:) nedense bu traktöre (Explorer t3 85) içim kaynıyor(du).
Kaliteli konforlu kullanışlı motur. Amma gelgelelim bi arıza açtımı hem parça hem usta sıkıntısı oluyor.
Tez zamanda ucuza yapılır inşallah.

Selamlar saygılar değerli trakkulüpcü arkadaşlar. Bugün bir apartmanın çatısından bir abim için 70 çuval civarı güvercin gübresi topladık. 5. Kattan indirinceye kadar bacaklarım titredi. Abimin ceviz bahçesi var arasınada sebze ekiyor bir kısmına.bu gübrenin birazınıda ben kullanacam. Sıvı hale getirip yağmurlama ile buğday a vermeyi düşünüyorum. Daha önce kullanan artısı eksisi hakkında bilgisi yorumu olan var mı?

Resimler ve ekler

• IMG-20221124-WA0036.jpg
    IMG-20221124-WA0036.jpg
    108.3 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG-20221124-WA0035.jpg
    IMG-20221124-WA0035.jpg
    98.5 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG-20221124-WA0034.jpg
    IMG-20221124-WA0034.jpg
    148.7 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG-20221124-WA0033.jpg
    IMG-20221124-WA0033.jpg
    136.8 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG-20221124-WA0032.jpg
    IMG-20221124-WA0032.jpg
    138.6 KB · Görüntüleme: 24
Selamlar
Karaman Akçaşehir kasabası.
Buğday ekimi için hazırlık.
Bi yıl önce ayçiçeği ekilmiş.
Yazın başkası tarafından yanlışlıkla rotavatör çekilmiş. Sonra ben kiralayıp patlatma arkasına merdane çektim. 40 dekar. 70 lt yakıt tüketimi.
Ekimindede 20 lt yakıt tüketimi oldu.

Resimler ve ekler

• IMG-20221120-WA0007.jpeg
    IMG-20221120-WA0007.jpeg
    104.4 KB · Görüntüleme: 120
  • IMG-20221120-WA0009.jpeg
    IMG-20221120-WA0009.jpeg
    85.5 KB · Görüntüleme: 117
  • IMG-20221120-WA0011.jpeg
    IMG-20221120-WA0011.jpeg
    73.2 KB · Görüntüleme: 115
  • IMG-20221120-WA0013.jpeg
    IMG-20221120-WA0013.jpeg
    84 KB · Görüntüleme: 115
Selamlar saygılar değerli trakkulüpcü arkadaşlar. Bugün bir apartmanın çatısından bir abim için 70 çuval civarı güvercin gübresi topladık. 5. Kattan indirinceye kadar bacaklarım titredi. Abimin ceviz bahçesi var arasınada sebze ekiyor bir kısmına.bu gübrenin birazınıda ben kullanacam. Sıvı hale getirip yağmurlama ile buğday a vermeyi düşünüyorum. Daha önce kullanan artısı eksisi hakkında bilgisi yorumu olan var mı?
Define gibi birşey ama kullanırken dikkatli olmalı. Özellikle meyve ve sebzeyi yakabilir...

kolay gelsin şu filitreleri temizlemenin kolay yolu olmalı .
bnde 50 lt kompresör var ful doluyken çok az kuvettli geliyor o an tozu ıyı çıkartıyor sonrası kötü
Hortum küçük geliyor olabilir. Bizde spiral vardı çapını unuttum ama şimdiki etli örgülü hava hortumu, çok daha kuvvetli üflüyor. Hortumun dolmasına fırsat vererek aralıklı basarak temizliyorum. Filtrenin içine girsin diye de rekorcuya burnu açılı uzun boru yaptırdık, işi hallediyor.

Çiftçinin kafası bozuk, 🤔
Sanat eseri çıkmış ortaya 😁
Acaba, tarla rampalı da oradan akıntı olup toprağı mı götürüyordu 🤔
Bir parça ucu rampa inen bir tarla var, rampanın ortasına tarladan çıkmadan iki kez dikine giderim toprak akmasın diye kazayağı çekerken pişman olurum 😅

Sanat eseri çıkmış ortaya 😁
Acaba, tarla rampalı da oradan akıntı olup toprağı mı götürüyordu 🤔
Bir parça ucu rampa inen bir tarla var, rampanın ortasına tarladan çıkmadan iki kez dikine giderim toprak akmasın diye kazayağı çekerken pişman olurum 😅
Sanmam,
Bilerek yapmadı,
Dönüşler ve tarla şekli için birşeyler tasarladı,
Sonra manzara bu 😂😂

Hortum küçük geliyor olabilir. Bizde spiral vardı çapını unuttum ama şimdiki etli örgülü hava hortumu, çok daha kuvvetli üflüyor. Hortumun dolmasına fırsat vererek aralıklı basarak temizliyorum. Filtrenin içine girsin diye de rekorcuya burnu açılı uzun boru yaptırdık, işi hallediyor.
kompresor çıkısında 3 metrelık çesme hortumu onun ucunda ıse hava tabancasına takılan halka halka toparlanan hava hortumu var o da 5 metrelık ama genede yetmıyor galıba
Saçma olan şey şu aynı kompresor baska arkadasta var o bndekı boya tabancası ile cok guzel boyama yaparken ben yapamıyorum
Mesela benım kompresörde 2 çıkıs var ben bu 2 çıkısı bır T yardımı ıle bırlestırmeyı düşünüyorum kuvetlı hava cıkısı yapması için

Selamlar
Karaman Akçaşehir kasabası.
Buğday ekimi için hazırlık.
Bi yıl önce ayçiçeği ekilmiş.
Yazın başkası tarafından yanlışlıkla rotavatör çekilmiş. Sonra ben kiralayıp patlatma arkasına merdane çektim. 40 dekar. 70 lt yakıt tüketimi.
Ekimindede 20 lt yakıt tüketimi oldu.
Maşallah motorunuzun tozlu resmı cok hoşuma gitti bnde traktöre agırlık olarak bu tarz bir tank düşünüyordum
Siz Gübre tankından mı yaptınız ?

kompresor çıkısında 3 metrelık çesme hortumu onun ucunda ıse hava tabancasına takılan halka halka toparlanan hava hortumu var o da 5 metrelık ama genede yetmıyor galıba
Saçma olan şey şu aynı kompresor baska arkadasta var o bndekı boya tabancası ile cok guzel boyama yaparken ben yapamıyorum
Mesela benım kompresörde 2 çıkıs var ben bu 2 çıkısı bır T yardımı ıle bırlestırmeyı düşünüyorum kuvetlı hava cıkısı yapması için
Evet sizin sorun hortumda.
Şöyle bir şey almanızı tavsiye ederim.
Arkadaşınızın hortumunu denediniz mi belki tankın rekorlarda veya soketlerde sorun vardır. Tıkanmış olabilir.

Baki kardeşim geçmiş olsun. Seni takip ediyorum. Sameyi de:) nedense bu traktöre (Explorer t3 85) içim kaynıyor(du).
Kaliteli konforlu kullanışlı motur. Amma gelgelelim bi arıza açtımı hem parça hem usta sıkıntısı oluyor.
Tez zamanda ucuza yapılır inşallah.

Sağolasın Allah razı olsun, parça olarak zetordan ucuz, 3000 - 3600 forddan az pahalı birkaç güne çıkar serviste kapıda sıra bekleyen bir sürü motor duruyor bu çıkmadan onları alamıyorlar.

Evet sizin sorun hortumda.
Şöyle bir şey almanızı tavsiye ederim.
Arkadaşınızın hortumunu denediniz mi belki tankın rekorlarda veya soketlerde sorun vardır. Tıkanmış olabilir.
yok hocam denemedım
Tankın çıkışları vanalı ve bazen açıyorum tıkanıklık var mı dıye muhtesem hava çıkıyor galiba kalın hortum lazım

Maşallah motorunuzun tozlu resmı cok hoşuma gitti bnde traktöre agırlık olarak bu tarz bir tank düşünüyordum
Siz Gübre tankından mı yaptınız ?
Traktör kayın biraderimin. Öndeki ek ağırlığı yeğeni yaptı. Sanırım gübre tankı. Arkadaki ekipmana göre takıp içine su doldurup iş bitince çıkarıyor. Kullanışlı bir ağırlık.