HATTAT NEDEN SEVİLMİYOR??

Merhabalar arkadaşlar
Ben bir hattat kullanıcısıyım 2015 Model Hattat T4075 kullanıyorum.Piyasadaki 75 beygirlik traktörler karşılaştırdım(New Holland Td75, Tümosan 8175,Erkunt 80T Lüks) hemen hemen hepsinin performansı yakıtı vites seçenekleri birbirleriyle aynı,benim hoşuma Hattat gitti,ben onu aldım.Kullanıyorum Gayette memnunum herşeyiyle tamam bence..

Yalnız anlamadığım bir konu var.İnsanlarda ki hattat traktöre karşı acımasızca bir önyargı var.Bunun nedeni nedir?

Ynt: HATTAT NEDEN SEVİLMİYOR??

Bu biraz geçmişiylede alakalı.Hema geçmiş pazarlarında istikrarlı bir marka sunamadı,ozaman ki şartlarda kalteyide fazlasıyla sunamadı.Hattat bu yüzden de biraz on yargılarla karşı karşıya kalıyor.Traktor kendi bazında hattat olarak değerlendirilirse tasarım kısımlarındada bazı göze batan noktaları var.sol tarafta kocaman bir pto kolu,viteslerin yan tarafta 3 hizada kapladığı alan vs.kullanan bazı arkadaslarımda bu konuda hem fikirde.onlar a80 kullanıyor.yenilerde ileri-geri mekanikte olsa direksiyon altna alınmış fakat buçuk yine 3.vites olarak kalın boru şeklinde aynı hizada.yolcu koltuğuna binildiğinde başım tavanda ayaklar yukarda kalıyor.istikrarla birlikte bazı estetik sorunları var

• Beğen
Tepkiler: sarozlukaptan

Belki iyi bir traktördür fakat hiç kullanmayan kişiler var. Herkesin beğendiği tutkusu olduğu marka vardır ve bölgede hangi marka hakimse o kullanılıyor. Bence iyi bir tanıtım flalan yapması lazım hattat ' ın

ıskndr arkadsın dedıgıne katılıyorum bız 2015 yılındayız o pto kolu ne ole aycıcek sapı gıbı bı traktöre gerektıgınden hakettıgınden fazla para ıstıosan sende kullanıcya estetık ozellık bakımndan bazı seyler vermen lazımbak masseye 5400 serısıne adam 130 mılyarda olsa gozunu kırkmadan alıo :D

nailyetek link=topic=86546.msg1036560#msg1036560 date=1447931588' Alıntı:
Ben 4000 serisini sevemedim bilader, özgün tasarım ve çizgileri yok, fason ürettiği Polmot un hatlarına sahip, yeni çıkardığı 266 g ve 285 i güzel, en azından simasına alışığız :)

Katılıyorum,4 çıkışlı valf yandan vitesler olması modern gunumuz şartlarına uygun.4000 serisinin kaput oluklarını da hiç sevemedim.gereğinden fazla oyulmuş gibi.

hattat 40 yıllık firmaların yaptığı taktikle gidiyor
pazarda kabul görmemiş bir markanın mf nh gibi kabul görmesi için bi artısı olması lazım
fiyatıyla kalitesiyle onlardan önde olması lazım servisler her köşe başında olmalı ve ilgili olmalılar aa hattat aldım işte bilmemne parçasına şu kadar bayıldık bide o kadar bekledik a.... dememeli millet
erkuntun kısa sürede kabul görmesi bundan dolayıdır
erkunt ne yaptı zf carraro perkins isimlerini zikretti sürekli bu akımın öncüsüde erkunt hali hazırda bilindik kaliteli motor ve şanzıman olduğundan insanlar erkuntu denedi gördü servislerde birden bire heryere yayıldı millet güvendi kaliteli imajını verdi sonrada fiyatıylada nh den daha uygundu zaten uzelin boşluğuda ona denk geldi vs.
yani kısaca kabul görmesi için bir artısı olmalı benim gözümde hala universalla aynı hattat

55-46 link=topic=86546.msg1036582#msg1036582 date=1447937766' Alıntı:
hattat 40 yıllık firmaların yaptığı taktikle gidiyor
pazarda kabul görmemiş bir markanın mf nh gibi kabul görmesi için bi artısı olması lazım
fiyatıyla kalitesiyle onlardan önde olması lazım servisler her köşe başında olmalı ve ilgili olmalılar aa hattat aldım işte bilmemne parçasına şu kadar bayıldık bide o kadar bekledik a.... dememeli millet
erkuntun kısa sürede kabul görmesi bundan dolayıdır
erkunt ne yaptı zf carraro perkins isimlerini zikretti sürekli bu akımın öncüsüde erkunt hali hazırda bilindik kaliteli motor ve şanzıman olduğundan insanlar erkuntu denedi gördü servislerde birden bire heryere yayıldı millet güvendi kaliteli imajını verdi sonrada fiyatıylada nh den daha uygundu zaten uzelin boşluğuda ona denk geldi vs.
yani kısaca kabul görmesi için bir artısı olmalı benim gözümde hala universalla aynı hattat

Güzel bir yorum.

Bi a90 ı yakından görüp kullanmak kısmet oldu. Ben sevmedim işin açiği. Koskoca 90 beygir traktörün boyutu arka kolları vb 70 beygir traktör gibi. Vitesleri tuhaf vb tabi diğerlerini bilmiyorum kullanmadım

geçmişte çok firma değiştirip arkasında gözü yaşlı masum köylü mağdur köylü bırakmış bir firma
ayrıca burda kullananlar var arızaların çoğunu garanti varken bile kabul etmiyor pilotaj hatası diye traktör sahibine ödetiyor buda albeni ve sempatiyi yok ediyor adam elinden çıkardığı gibi soluğu erkunt bayisinde alıyor
anadolu motor gibi başka firmalar gibi arızaları karşılamıyor.. bunlarda milleti bu markadan soğutuyor
forumda biri yazmıştı ls traktörle pulluk takarken kastırıp yan kol kırmış anadolu motor ödemiş biri traktöre antifiriz koymamış motor bloğu çatlamış anadolu motor (ls traktör) kople motor takmış forumda yazan arkadaşlar ls konusunda hep anlattılar
hema bırak bu tür kullanıcı (pilotaj) hatası normal arızaları bile ya tuz yalatarak ödüyor yada kullnacı hatası diye ödemiyor...
firmanın biraz esnek davranması köyllü kesimine korkma ARKanda ben varım diye güven vermesi lazım ki millette hattat alsın .....

• Beğen
Tepkiler: Enes_19 ve maaydin

ls kullanıcıların ls formundaki yazdıkları

Gassal link=topic=34465.msg768181#msg768181 date=1377288694' Alıntı:
ls u60c bizde var. yakıt olsun çekiş olsun biz çok memnunuz. ayrıca bol vites seçeneği ve konforlu kabin de cabası. 55-60 beygir aralığındaki çoğu traktörden çok daha teknolojik.
bu arada servisi zayıf vs. diyenlere kesinlikle itibar etmeyin. bizim traktör geçen sene antifiriz kaçırmasından dolayı dondan blok çatlattı. hemen bilgi verdik, en kısa zamanda garanti kapsamında traktörün motorunu sıfırladılar. fatura 22bin küsur tl idi. hiç bir sıkıntı olmadan ve tek bir kuruş bile vermeden hallettik.
bu arada madem bu kadar iyi diyorsun niye blok çatlattı derseniz, önemli olan arıza değil, arızanın arkasında duran firmadır derim. sonuçta kul yapısı her marka arıza verebilir. önemli olan müşteriyi mağdur etmeden sorunu halledebilmek.

BOZKURT07 link=topic=34465.msg768039#msg768039 date=1377238497' Alıntı:
yalan söylüyorsun ben 3 yıldır kullanıyorum pulluk takarken pulluk yıkıldı çeki demirinin altına düştü tam o sırada hidrolik kalkıyordu kasma oldu yan kolu kırdım Anadolu motoru aradım bu şekilde yankolu kırdım dedim adamlar problem değil parçanız korgoya verildi dedi %100 hatalı olduğum halde bırakın pompa arızasını garantiye sokmayacaklarr
[/quote

Hattat traktor biraz olsun Valtradaki kaliteyi Hatta ta yansitsa daha iyi olur ve cok satar ikiside ayni fabrikadan cikmasina ragmen valtrayi Hattatla karsilastirdiginda farki anliyorsun, cunku digerini Avrupaya satiyor Madem Erkunt adi da gecmisken konuda Avrupaya Armtrak markasiyla sattigi Traktorleri ic piyasayada surse bende Armtrak Erkunttan farkli ve kaliteli

ben a70 kullanıyorum kişisel görüşüm memnunum aldığımızda 540_750 kuyrukmilli aldık sonra 750 hiçbir işimize yaramadı fabrikadan servis eve gelip kuyrukmili 540_geri dönüşlü olarak değiştirdi hiçbir ücret talep etmediler ilk aldığımızda yag pompasından hafif ses geliyordu servisvis traktörü arabaya atıp götürdü filitrenin içine conta parçası kaçmış sesi ondan yapıyormuş ücret talep etmediler sol kapısını babam kırdı kasko değişim yaptı servis fabrikadan kaçdefa aradılar sıkıntınız varmıdiye kimi memnun kimi değil ben model yada değişim yaparsam t4090 tercihim olur

• Beğen
Tepkiler: doganaytekin

En büyük kayıp; oluşturduğu bayi ağıdır. Sattığı Hattat traktörü çiftçiden veya başka bir markanın bayisinden takas harici hiçbir şekilde almayan bayileri var, üstüne üstlük birde; Allah gardaşlığınızı hayırlı etsin :) diyen bayileri var.
Şimdi bu traktör iyide olsa, insanlar ister istemez uzak duruyor.
İkinci el traktöre en iyi sahip çıkan markalar ve bayileri şu şekildedir;
1-NewHolland
2-Massey ferguson
3-John Deere
4- Erkunt

• Beğen
Tepkiler: Enes_19