Hattat T4100 ve John Deere 5105 M çekişmesi

Buradan çıkardığım sonuç. Hattat Jd den daha ağır. İyi veya kötü değil , daha ağır.

Bu tür çekişmeler zevk amaçlı yapılacKsa , o kişinin zevkine kalmış.
Ama hangisinin daha iyi olduğunu anlamak için yapıyorlarsa bıraksınlar bu işi.

Avrupa'lı bakıyor daha iyi nasıl yakıt tasarrufu sağlanması için neler yaparım diye biz hala hangisi çekerse o iyidir diye .

Neyse uzatmayayım fazla .

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
Bide şöyle bi durum var 5105m denilen motor arka 2 agirlik ön 10 agirlikla 4700kg geliyor bunun arkada 4 tane ön full yani 4900kg hattatin durup durup cekmesi icin hattat 5500kg olmadi lazim bu işte bişey var

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Okadar gelmez yaw. Bu traktörün teknik datasında verilen ağırlık bile şüpheli.. Gerçi lastikleri Hattat'a göre ince okey de sanki iskeletinde yapısal bir problem var yere iyi basmıyor gibi..
Kudretle taktik 5105 i ön 10 agirlik arka 2 agirlik benim kudrette de ön tekerden birer agirlik eksik yani 4600kg kudret 4700kg da 5105(tarttirmış) berabere kaldilar ondan biliyorum

6000 serisi JD nin standart fabrika çıkışı ile 4800-4900 kg lardan başladığını düşünürsek bilemiyorum 5105m bana okadar ağır bir traktörmüş gibi gelmiyor. 4050 kg 82.80 Tümosan'ın dahi 5105m yi heryerde gezdirdiği aşikar. Siz yumuşak toprakta denediyseniz durum ondan berabere bitmiş olabilir.

6000 serisi JD nin standart fabrika çıkışı ile 4800-4900 kg lardan başladığını düşünürsek bilemiyorum 5105m bana okadar ağır bir traktörmüş gibi gelmiyor. 4050 kg 82.80 Tümosan'ın dahi 5105m yi heryerde gezdirdiği aşikar. Siz yumuşak toprakta denediyseniz durum ondan berabere bitmiş olabilir.
Asvaltta da kumda da aynı hacı ikiside direkt zıplamaya veriyor agirlik esit olunca zıpliyor bu motorlar hatta [MENTION=1484]ali[/MENTION]hikmet le taktık