Helmut Claas vefat etmis

Pekala, Müslümanlar cennete mi girecek? Allah diyerek kafa kesen, kadını recmeden, ülkelerinde sürekli kan akan ve yöneticileri hep zengin olup halkı sefalet içerisinde sürünen İslam toplumunun cennete girmesi kesin mi?

Bugün bu güzel traktörlere binip tarımın kolaylıklarını yaşıyorsak, yine güzel arabalara binip istediğimiz yere gidebiliyorsak bu adamların sayesindedir. Müslamanlara kalmış olsaydık daha öküzle çift sürüyor olurduk. Sabahtan akşama kadar bu adamların icat ettiği bütün nimetlerden faydalanıp daha sonra da bunları gayri insani eleştirmekten başka bir işe yaramıyoruz.

Pekala, Müslümanlar cennete mi girecek? Allah diyerek kafa kesen, kadını recmeden, ülkelerinde sürekli kan akan ve yöneticileri hep zengin olup halkı sefalet içerisinde sürünen İslam toplumunun cennete girmesi kesin mi?

Bugün bu güzel traktörlere binip tarımın kolaylıklarını yaşıyorsak, yine güzel arabalara binip istediğimiz yere gidebiliyorsak bu adamların sayesindedir. Müslamanlara kalmış olsaydık daha öküzle çift sürüyor olurduk. Sabahtan akşama kadar bu adamların icat ettiği bütün nimetlerden faydalanıp daha sonra da bunları gayri insani eleştirmekten başka bir işe yaramıyoo

Bugün bu güzel traktörlere binip tarımın kolaylıklarını yaşıyorsak, yine güzel arabalara binip istediğimiz yere gidebiliyorsak bu adamların sayesindedir. Müslamanlara kalmış olsaydık daha öküzle çift sürüyor olurduk. Sabahtan akşama kadar bu adamların icat ettiği bütün nimetlerden faydalanıp daha sonra da bunları gayri insani eleştirmekten başka bir işe yaramıyoruz.
İlk paragrafta bahsettiğiniz işleri yapanlar müslüman mı? Yani söylemek istediğim husus ben müslümanım diyip İslamın yasakladığı işleri yaparak ne kadar müslüman olabilirler? Yoksa dünyaya öyle mi gösterilmek istenildiler? İslam'ın zerresinden haberi olmayan katillerin ben Müslümanım diyip bunu İslam adına yapıyorum demesine kim inanır? Şahsen ben inanmadım :)

Bence önemli bir ayrıntı da Ecdadımız gayrimüslimlere rahmet okumazlar topragi bol olsun derlermiş

Ya arkadaşım sen neyi savunuyorsun şimdi muslumanligimizdan utanalım mi senin o çok iyi anlattığın avrupalı yüzyıllardır arap coğrafyasını afrika coğrafyasını ve hatta kendilerini maddiyat için sömürmüşler onların ürettiği herşeyin üstünde mazlumlarin kanı kanı yoksa emeği vardır evet avrupalı şuan müslüman dünyasından üstün olabilir sms bunda islamin sucu yok insanların suçu var islam hiçbir zaman gericiliği istemez ilim gündede olsa alinder

Ya arkadaşım sen neyi savunuyorsun şimdi muslumanligimizdan utanalım mi senin o çok iyi anlattığın avrupalı yüzyıllardır arap coğrafyasını afrika coğrafyasını ve hatta kendilerini maddiyat için sömürmüşler onların ürettiği herşeyin üstünde mazlumlarin kanı kanı yoksa emeği vardır evet avrupalı şuan müslüman dünyasından üstün olabilir sms bunda islamin sucu yok insanların suçu var islam hiçbir zaman gericiliği istemez ilim gündede olsa alinder
Lütfen biraz daha yorumlarımı dikkatli okuyun, sonra cevap yazın. Ben kimseyi savunmadım. Benim felsefemde doğa ve insan odaklıdır herşey. Kim insanlığa hizmet ediyorsa o benim gözümde en iyi insandır. İsterse ateist olsun, isterse müslüman olsun. Ama nedense islam coğrafyasından üretilip de insanlığa hizmet niteliğinde olan hiçbir şey göremiyorum. Buna rağmen islam dinine mensup olanlar kendilerini dünyanın en şanslı ve en üstün değerleri olarak kendilerini görüyorlar. Bu yüzden dünyayı çok geriden takip ediyoruz. Müslüman ülkelerinde bilime kelepçe vurulmuş. Kadının ses telleri alınmış. Şeyhler ve hocaların keyfine göre herşey dizayn ediliyor.

Senin bu soruna cevap vermeyeceğim küfür noktasına getirmişsin olayı bu kadar saçma bir yorum görmemiştim

• Beğen
Tepkiler: ömer
Lütfen biraz daha yorumlarımı dikkatli okuyun, sonra cevap yazın. Ben kimseyi savunmadım. Benim felsefemde doğa ve insan odaklıdır herşey. Kim insanlığa hizmet ediyorsa o benim gözümde en iyi insandır. İsterse ateist olsun, isterse müslüman olsun. Ama nedense islam coğrafyasından üretilip de insanlığa hizmet niteliğinde olan hiçbir şey göremiyorum. Buna rağmen islam dinine mensup olanlar kendilerini dünyanın en şanslı ve en üstün değerleri olarak kendilerini görüyorlar. Bu yüzden dünyayı çok geriden takip ediyoruz. Müslüman ülkelerinde bilime kelepçe vurulmuş. Kadının ses telleri alınmış. Şeyhler ve hocaların keyfine göre herşey dizayn ediliyor.
Reis kusura bakma ama insan ve doğa odaklı demişin ama çok aşırı saçmalamışsın hoşgörülüyüz ama seninki sınırları zorlamış

• Beğen
Tepkiler: aşkar ve ömer
Hayır öyle değil ne zaman islam coğrafyasında iyi bir şeyler olmaya başlasın etkin avrupa hemen orayı karıştırır iyiliği yerle bir eder örneğin azerbaycan 30 yıldır işgal altındaki toprak larını kurtarma gücüne kavuştu dünya medyasını takip ettiysen kimi nasıl savundu allaha şükür ki biz vardık ve hakkini aldı

Yok, ben sizden alıntı yapmadım. Zaten siz küfür etmekten de bahsetmediniz. Arkadaş, işin küfür noktasına vardığını söyledi. Ben de istediğini söyleyebilirsin dedim.
Sanırım onun küfür dediği allah a şirk koşmak manasında olan küfür yanlış anlamadiysam