• Erkunt Traktör Yedek Parça'dan yapacağınız alışverişlerde %5 indirim kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklayarak size özel indirim kodunu almak ve ödeme esnasında ilgili bölüme girmek. Keyifli alışverişler.

Hidrolik pompa ve hidro motor uygulaması

Katılım
29.07.2012
Mesajlar
822
Şehir
NevşehiR
Degerli trakkulüp ahalisi bizim kabak hasat makinamız var bu makina saft ile traktöre baglanıp zincir dişli düzenegi ile çalışıyor hasat döneminde piyasada calışıyoruz hem yürüyüm hem hasat yaparken arazideki çukurlar eğimler şaftın baglandigı mili kıriyor ayrıca uzun çalışmalarda zincir kırma problemleride oluyor yani hem iş kaybı hem para kaybi oluyor
Şimdi konumuz bu makinayi şaft ile degilde kuyruk miline takacagımız bir hidrolik pompa ve makineye takılacak hidromotorlar ile çalıştırma düşüncesi epeydir kafama takılıyor bu konuda teknik ve tecrübe bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi
Makina steyr 768 ile 13-14 gazda çalışabiliyor 20190418_162404.jpg
 
Katılım
28.01.2017
Mesajlar
7,989
Şehir
Sakarya
Hidromotorların mevcut güçleri, makine için yetersiz kalacaktır ayrıca darbesiz ortamda çalışabilir nitelikleri vardır.Çekirdek kabağı ekimi bir süre yaptık, bu makineden kullandık.
Zincir sistemi yerine dişli kayış belki kullanılabilir, fayda/maliyet araştırması yapmak lazım.
Makine darbeli çalıştığı için zincir sistemi iyi gibi görünüyor.Darbeli çalışmayı rahatlatmak amacıyla küçük bir volan sistemi denenebilir.Zincir germe aparatlarını ağaç takoz olarak kullandık.
Şaft için; makineyi 9 delik hidrolik demiri üzerine bağlıyorduk, herhangi bir sıkıntı yaşamadık.Makine hidrolik demire bağlandığında şaft kolunun yarısı dışarıda olursa kasma yapmaz.
Steyr 768 max tork noktası 1600 devirdir.Pullukta, su pompasında genelde 1800 devir tercih ederiz.
Kuyruk mili gücü isteği 30-40 kw civarlarıdır.
Makine üzerine 13 hp su motoru kullanıp 1/4 düşürücü kasnakla çalışma denemesi yapılabilir.
 
Katılım
29.07.2012
Mesajlar
822
Şehir
NevşehiR
Aslında benim düşüncem her dişlinin başına bi hidromotor takmak ama bunlara güc verecek hidrolik pompa nasil olmali traktoru daha yüksek devirde ve gazda calıştırmak zorundami oluruz bilemiyorum
 

Benzer Konular


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst