HSX

Ynt: HSX

bak dedıklerın dogru ona bır sey demıyorum fakat koydugun video dedıklerıni yansıtmıyor yanı yalnıs ornek vermıssın ben bunu demeye calısıyorum anlş-*s

tumosannn link=topic=68367.msg778862#msg778862 date=1380304967' Alıntı:
bak dedıklerın dogru ona bır sey demıyorum fakat koydugun video dedıklerıni yansıtmıyor yanı yalnıs ornek vermıssın ben bunu demeye calısıyorum anlş-*s

allah allah nesi yanlış anlamadım sen bence niye koyduğumu anlamadın gurur yapıyon..sen bidaha izle istersen..ablattıklarımı direk onaylıyo o video..yanlış bişey yazdımda benmi farkında değilim???

Geçen kelepir bi Zetor Proxima Power 100 vardı. PowerShuttle, Buçuk vites hatta otomatik vitesli.. Biz niyetlendik zetorcu güvendiğim usta dedi ki ' sen mekanikten-klasikten şaşma.. illa alacaksan parçası 2 kat pahalı ve 2 kat geç gelir.. ama düz proxima daha ömürlü haberin olsun' bizde öyle yaptık... gerçi bizimkini bi arkadaşa verecektik o işte kalınca öylece kaldı...

Burdan birine gitse sevinirdim, Türkiyede 2 adet varmış... ilk satılışı 105 tl idi, şimdi 55-60 ' a gitti, hikayesi uzun.. daha 400 saatte.

Teknik olarak bilmem ama kepçe-forklif/palet işleri için bu debriyajsız ileri geri olsa iyi olurdu..

UÖZKAN.77 link=topic=68367.msg778867#msg778867 date=1380305240' Alıntı:
Geçen kelepir bi Zetor Proxima Power 100 vardı. PowerShuttle, Buçuk vites hatta otomatik vitesli.. Biz niyetlendik zetorcu güvendiğim usta dedi ki ' sen mekanikten-klasikten şaşma.. illa alacaksan parçası 2 kat pahalı ve 2 kat geç gelir.. ama düz proxima daha ömürlü haberin olsun' bizde öyle yaptık... gerçi bizimkini bi arkadaşa verecektik o işte kalınca öylece kaldı...

Burdan birine gitse sevinirdim, Türkiyede 2 adet varmış... ilk satılışı 105 tl idi, şimdi 55-60 ' a gitti, hikayesi uzun.. daha 400 saatte.

Teknik olarak bilmem ama kepçe-forklif/palet işleri için bu debriyajsız ileri geri olsa iyi olurdu..

ha haa haa abi senin o usta kusura bakmada korkmuuuşş...yağ torku baskı balatanın enaz on kat ömrü vardır...herkes bizim gibi değil sitede fendt çiler dyna şift mf ciler claas cılar new hollandcılar var onlarada sor istersen...bilerce saat kullanıpta debriyaj başatasını unutmuşlardır..arıza yapma ihtimali olan bi sistem değpilki powershuttle..hidrolik yağ bu..o usta bence kızmayında hayatında tork kovertörü görmemiş..içi yağ dolu birbirine ters iki tane rüzgar gülü düşün hepsi bu..ben milyon milyon yol yapmış çok renoya actrosa tga ya şanzıman yaptım daha bitanesine kovertör değiştirmedim..hepsi orj konv.yürüdü gitti..yağını koyarsın hepsi bu..:)

zekhes link=topic=68367.msg778877#msg778877 date=1380306177' Alıntı:
ha haa haa abi senin o usta kusura bakmada korkmuuuşş...yağ torku baskı balatanın enaz on kat ömrü vardır...herkes bizim gibi değil sitede fendt çiler dyna şift mf ciler claas cılar new hollandcılar var onlarada sor istersen...bilerce saat kullanıpta debriyaj başatasını unutmuşlardır..arıza yapma ihtimali olan bi sistem değpilki powershuttle..hidrolik yağ bu..o usta bence kızmayında hayatında tork kovertörü görmemiş..içi yağ dolu birbirine ters iki tane rüzgar gülü düşün hepsi bu..ben milyon milyon yol yapmış çok renoya actrosa tga ya şanzıman yaptım daha bitanesine kovertör değiştirmedim..hepsi orj konv.yürüdü gitti..yağını koyarsın hepsi bu..:)
dogru dıyor baskı balatadan omru uzun

www.otobil.net

bak bu videoyu herkez izlesin adam çok güzel anlatmış...bizde bu şanzıman yok ama kovertör aynı aynı aynı konvertör...zaten tek bir konvertör var onunda iki versiyonu var yüksek güç gereken yerlerde baypas sistemi yani içindeki reservuar (stator)çıkartıılır direk kavrama sağlanır kofor istenen (otomobillerde)içerideki baypas reservvuarı kullanılır aradaki fark bukadarcık...

Buçuk vites vs. bize çok lazım değil (zetorda tork ve tork rezervi çok iyi, at 6 ' ya nerdeyse vitesi unut gitsin, zaten otomatik mübarek :)) ama şu anlattığın olayı vaktiyle bilseydim o Power ' a ciddi yönelirdim... nasip kısmet. Alan hayrını görsün..

UÖZKAN.77 link=topic=68367.msg778886#msg778886 date=1380306794' Alıntı:
Buçuk vites vs. bize çok lazım değil (zetorda tork ve tork rezervi çok iyi, at 6 ' ya nerdeyse vitesi unut gitsin, zaten otomatik mübarek :)) ama şu anlattığın olayı vaktiyle bilseydim o Power ' a ciddi yönelirdim... nasip kısmet. Alan hayrını görsün..

abi çoğu tamirci elini deymez buna karadüzen içinde ne olduğunu bile bilmeyen çok usta var :))) o yüzden eğitim eğitim eğitim..benim 4 yılım sanayide geçti öcü gibiydi bunlar bize :))) eskişehir hases mercedes bayine girdim ağırvasıtaya eğitimler felan bi sene sonra ana bi baktım eğitmli yetkili servisle sanayi arasındaki fark bu işte korkudan titrediğimiz şeyler varya işte bu bizim geri kalmamızın nedeni..okadara basit bişeyki aslında tamamen merkezkaç etkisiyle devir yükselip yağ basıncı iki tası birbirine bağlıyor hepsi buymuş...içinde gargamel var sanki aman dukunmayın derdi bizim usta kulakları çınlasın :))

zekhes link=topic=68367.msg778890#msg778890 date=1380307089' Alıntı:
abi çoğu tamirci elini deymez buna karadüzen içinde ne olduğunu bile bilmeyen çok usta var :))) o yüzden eğitim eğitim eğitim..benim 4 yılım sanayide geçti öcü gibiydi bunlar bize :))) eskişehir hases mercedes bayine girdim ağırvasıtaya eğitimler felan bi sene sonra ana bi baktım eğitmli yetkili servisle sanayi arasındaki fark bu işte korkudan titrediğimiz şeyler varya işte bu bizim geri kalmamızın nedeni..okadara basit bişeyki aslında tamamen merkezkaç etkisiyle devir yükselip yağ basıncı iki tası birbirine bağlıyor hepsi buymuş...içinde gargamel var sanki aman dukunmayın derdi bizim usta kulakları çınlasın :))
;D ;D ;D aynen dogru soluyor ama bak antlattıklarının hepsı dogru o cekıstırme video su yanlıs ornek

Abiler bi şey ne kadar basitse o kadar etkili ve makbuldür... 'ne kadar teşkilat o kadar müşkilat' der bi kızıldereli atasözü :)

Dediğin kadar basitse artık bi başka bahara Power yada Forterra HSX bakacaz, nasip.. İşin kötü yanı 1 ocak sonrası mümessil netleşirse zetor kelepirlikten çıkar, netleşmesse de zaten para olsa da bulamayız :)

Kepçe işlerinde balata normalden ÇOK yıpranır, ayrıca ileri-geri ÇOK kullanılır.

şerefli1 link=topic=68367.msg778908#msg778908 date=1380308163' Alıntı:
açamadın gitti sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa
abi yuklenıyorlar ,,Bu arada yarın TORK KONVERTORU Konusunu acacagım arkadasın dedıklerı cok dogru sonuna kadar katılıyorum ama oraya koydugu cekısme vıdeosuyla hıc bır alakası yok tur

Çekişme videosu da çekişme videosu... :)

Senin durumun bizim Bayburtlulara benzedi biraz;

Ruslar-Ermeniler buraları yakıp-yıkmış bizimkileri de esir almış, sıraya dizmiş... Rus komutan sormuş 'söyleyin bakalım silahlar-cephaneler nerde?'

Bizimkiler de tık yok, epey bağırıp-çağıran Rus komutan en sonunda 'hepinizi sabun fabrikasına yollarım' deyince bizimkiler aynen 'yollarsan yolla biz de köpürmezük'

UÖZKAN.77 link=topic=68367.msg778922#msg778922 date=1380309160' Alıntı:
Çekişme videosu da çekişme videosu... :)

Senin durumun bizim Bayburtlulara benzedi biraz;

Ruslar-Ermeniler buraları yakıp-yıkmış bizimkileri de esir almış, sıraya dizmiş... Rus komutan sormuş 'söyleyin bakalım silahlar-cephaneler nerde?'

Bizimkiler de tık yok, epey bağırıp-çağıran Rus komutan en sonunda 'hepinizi sabun fabrikasına yollarım' deyince bizimkiler aynen 'yollarsan yolla biz de köpürmezük'
;D ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s kah-*-s kah-*-s kah-*-s

umut abi gece gece gülme krizine girdim zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

UÖZKAN.77 link=topic=68367.msg778903#msg778903 date=1380307702' Alıntı:
Abiler bi şey ne kadar basitse o kadar etkili ve makbuldür... 'ne kadar teşkilat o kadar müşkilat' der bi kızıldereli atasözü :)

Dediğin kadar basitse artık bi başka bahara Power yada Forterra HSX bakacaz, nasip.. İşin kötü yanı 1 ocak sonrası mümessil netleşirse zetor kelepirlikten çıkar, netleşmesse de zaten para olsa da bulamayız :)

Kepçe işlerinde balata normalden ÇOK yıpranır, ayrıca ileri-geri ÇOK kullanılır.

basit basit rahat ol abi..sen en son koyduğum videoyu tekrar tekrar izle..balata gördünmü yüzüne tükürürsün :))) sistem çok basit...ha aynı işi planet grubuda yapar ama mekanik mekanikdir..sen kepçecisin bizden iyi bilirsin sıvıların gücünü...sıkıştıramazsın metalgibi sıkışınca eğilip bükülmez...ve en güzeli sürtünme olmadığı için güç kaybı oranın düşük olur..sıfıra hiçbi teknoloji indiremez...ben yağ torkunu tek geçerim..hatta manyaklık paraylamı bi ara bolinderin baskı balatayı iptal edip kovertöre çevirmeyi çok düşündüm baya bi kafa patlattımda babam öğrenince esiy-*- esiy-*- esiy-*- spo*-*-s kes-*-*- at-*-s snip-*-s kdöc-*-* kız-*-* boks-*-* boks-*-* boks-*-* afrn-*s

bunuda yeni buldum powershuttle yani ileri gerinin kavraşma animasyonu...herşey daha netleşmiştir umarım...kavramada kullanılan tork konvertörüyle çok diskli ileri geri kavramada kullanılan powershuttle birbirinden farklı şeyler.bu tip şanzımanlarda mecburen baskı balata yerine ya yağ konvertörü yada planet dişli grurbu kullanmak zorundalar..hareketin sürekliliği için...powershuttle ise sadece ileri geri aktarımını sağlar debriyaj ihtiyaç duymaksızın yapar...iyi seyirler....

Zetor Power Shuttle

zekhes link=topic=68367.msg778979#msg778979 date=1380316322' Alıntı:
.ben yağ torkunu tek geçerim..hatta manyaklık paraylamı bi ara bolinderin baskı balatayı iptal edip kovertöre çevirmeyi çok düşündüm baya bi kafa patlattımda babam öğrenince esiy-*- esiy-*- esiy-*- spo*-*-s kes-*-*- at-*-s snip-*-s kdöc-*-* kız-*-* boks-*-* boks-*-* boks-*-* afrn-*s
zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D