İkinci Ürün Ayçiçeği

Merhabalar. Elektrik mühendisiyim, 2 yıldan beri Edirne Merkezde tarımla uğraşıyorum. Erkenci çeşit olduğu için Yubileynaya 100 buğday ektim. Hasattan sonra ikinci ürün olarak Ayçiçeği ekmeği düşünüyorum. Tarlam sulanabilir, Edirne bölgesine uygun erkenci çeşit Ayçiçeği cinsi ve bitki besleme- bakım önerileri rica ediyorum. Ayrıca başka fikirlere de açığım. Şimdiden teşekkürler.

Geçen sene buğday arkası ayçiçek denedik poineer 108ile 110kg verim aldık ancak 3sulama var gübreleme olarak ta 30kg 151515 15kg nitrat var verilen emekle alınan çiçek bence az onun yerine silajlık mısır düşünün derim tabiki sizin kararınız bereketli olsun
100kg ay çiçeği 1500tl slajlik mısır çok masraflı geçen sene damla sulama ile bir arkadaş 250kg ört biçti ikinci ürünlerden ben geçen yıl sycante sumio çeşitini ektim gayet erkenci

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Özülkü
Merhabalar. Elektrik mühendisiyim, 2 yıldan beri Edirne Merkezde tarımla uğraşıyorum. Erkenci çeşit olduğu için Yubileynaya 100 buğday ektim. Hasattan sonra ikinci ürün olarak Ayçiçeği ekmeği düşünüyorum. Tarlam sulanabilir, Edirne bölgesine uygun erkenci çeşit Ayçiçeği cinsi ve bitki besleme- bakım önerileri rica ediyorum. Ayrıca başka fikirlere de açığım. Şimdiden teşekkürler.
Poineer 54,61

• Beğen
Pioneer 5461 erkenci çeşit

• Beğen