İNEKLERİMDE ANLIK ALERJİ PROBLEMİ (sebebini bulamadım neden olr acaba)

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

S.a arkadaşlar yaklaşık 15 gün içerisinde 5 ineğimde aniden alerjik reaksiyon oluştu genelde ateşleri yükseliyor sütleri kesiliyor ve tenleri kabarıyor sadece birinde aşırı nefes darlığı oluştu antihistamin,ketoprofen kullanıp hallediyorum problemleri ama sebebi nedir acaba böcek sokuyor olabilirmi?arkadaşlar bal arısı ineğe alerji yaparmı bölgeye çok fazla arıcı geldi o yüzden her yerde arı var,yada bildiğiniz başka alerji yapan böcek türleri varmı?

Ynt: İNEKLERİMDE ANLIK ALERJİ PROBLEMİ (sebebini bulamadım neden olr acaba)

bizimde oldu.ani ateş ve her yeri kabarıyor.veteriner hemen su dökün buzağıyı atar adedi.geldi iğneler yaptı.buzağıda inekte kurtuldu.yoncanın içindeki yabancı ottan olduğunu düşündük.

burun delikleri gözleri şişlikten kapanmıştı.

öncelikle geçmiş olsun adaş.sıcak havadanda olabilir yazdıgın gibi arı sokmasındanda olabilir.bizim burada yaylımda arıya benzer(biz yeşilbaş deriz)öglen sıcagında cok olur hayvanları soktugu zaman cok huysuz olur hayvanlar .meme uclarından sokdugu zamanda bi kaç gün sütünde baya bi azalma olur.

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar şuanda problem halloldu gibi ahırda böcek,sinek mücadelesini güçlendirdim genel ilaçlama yaptım İnşallah tekrarlamaz.