Kabak Ekiminden

Ynt: Kabak Ekiminden

arkadaşlar bende bu yıl sivasda denedim fazla değil patates tarlasının üstünde biraz yewr kaldı oraya boş kalmasın diye ektim ben bilmediğimden patates ekme makinası ile ektim bir arkadaş denemek için kayseriden getirmiş o ekiyordu ben biraz aldım makina ile ektim fazla değil sadece mantıken öyle geldi yanlız seyrek ektim

emrah ürgüp link=topic=31235.msg274327#msg274327 date=1273350796' Alıntı:
arkadaslar ben artık kabak ekımını hsvlı pancar mibseriyle yapıyorum hatta piyasaya bıle calıstım cok ta süper oluyo tohumu tek tek atıyo 15cm attık cekırdegi ip gibi bıttı
kabakcılara duyurulur
yaklaşık 10 senden beri kabak ekerimi yaparım 10 senedir havalı mübser kullanıyorun :D 32 cm ektik sıra aralıgıda 110 cm

bu sistemi bir yerden hatırlıyorum,,,aaaaaaa bizde böyle ekiyoruz. :D

makinadan iyi.. makina attımı atmadımı çızıyı bitiriyon atmamış ayar oluyorsun, olmadı tekrar aynı çızıya giriyorsun, bitince görüyorsun yarıdan sonra çift sıra olmuş,, en garanti bu sistem...eline sağlık.

gökoğlu link=topic=31235.msg274337#msg274337 date=1273352470' Alıntı:
bu sistemi bir yerden hatırlıyorum,,,aaaaaaa bizde böyle ekiyoruz. :D

makinadan iyi.. makina attımı atmadımı çızıyı bitiriyon atmamış ayar oluyorsun, olmadı tekrar aynı çızıya giriyorsun, bitince görüyorsun yarıdan sonra çift sıra olmuş,, en garanti bu sistem...eline sağlık.
bu sistemle kac dk yer ekecez 2 kişilik iş bu abi adammı dayanır yaw 100 200 dk ekenler var burda 200 dk kendin ekersin nokta ekimi havalı makina kullanan nerde hangi tohum bitecegini bilir onagöre iş yaparsın benim başıma dedigin olaylardan hic gelmedi