kısmet 55 yakıt testi

Ynt: kısmet 55 yakıt testi

LORUOĞLU link=topic=30669.msg259757#msg259757 date=1268067697' Alıntı:
benım motor mf 285s 97 model orjınal kabınlı mazot yanı dekara 1 lıtre bıle degıldı daha oncekı yorumlarımda yazmıstım 5 soklu 14 no alplerde kullandıgımı
yani loruoğlu bu kadar olur, 285s kullanmasak hemen inanacağız, aynısını bizde kullanıyoruz 1997 285s...5 ' li 14 numara pullukla burak tarla sürmeyi tarlanın yanına 28 km gidemessin bile, çünkü 285 ' in arka hidrolik kaldırma ve çırpma kapasitesi bu kadar dayanıklı değil. eğer iddialıysan bu işte videosunu hem giderken hem sürerken çek yolla,,, inanılmaz şeyler yazmışsın hayretler içinde okudum yorumunu,,yada bizim 285 ' de var birşey 5 ' li 14 inç pulluğun yerini değiştirmek için bile kaldırırken çok zorlanıyor, nerdeyse durduğu yerde önü şahlanacak, biz 5 ' li 14 inç pulluğu 100 bg 4900 kg ve kaldırma kapasitesi 2500 kg olan traktörde kullanıyoruz,, 285 ' in sadece kendi toplam ağırlığı 2800 kg,,,dediklerine inanması çok güç açıkcası.

erkuntu alıştığınız motorlarla kıyaslamayın yanılırsınız. traktörde çok güzel bir uyum var. Lütfen ön yargılı da konuşmayalım kullanmadan duyduğunuz asılsız iddialara dayanarak sanki takım tutarmış gibi marka tutmayalım.

LORUOĞLU link=topic=30669.msg260503#msg260503 date=1268239509' Alıntı:
evet benım motor tek ceker dedıgım gıbı yemın bıllah 5 soklunun bacakları tastan egıldıgı ıcın alamadım bu tarlayı surerken yakıttan cok zararım var en az 25 lıtre
tmm gardaşım ne diyeyim helal olsun tek ceker ve 5 li 14 cok iyi taktıgınde videyoları cekte paylaşıma ver devamını bekliyoruz ama buraya degil mf bölümüne (susuz tarımda bile cekmez ama nasıl iş işin icinden cıkamadım)

LORUOĞLU link=topic=30669.msg260503#msg260503 date=1268239509' Alıntı:
evet benım motor tek ceker dedıgım gıbı yemın bıllah 5 soklunun bacakları tastan egıldıgı ıcın alamadım bu tarlayı surerken yakıttan cok zararım var en az 25 lıtre

bak şimdi oldu işte teşekkurler video için fakat çekim cok kötü yakınlaştırma yapmasaydın keşke... pullugun nekadar battıgı belli olmuyo pek ama kusura bakma ama toprak kül gibi bizim burda baraj yerindeki tarlarda böle oluyor yazları kuruyunca çöl topragı gibi 2. viteske sürüyor tum traktörler orda burada ora gibi.. çok hafifimiş.. bi gun pancar yeri surerken çekip sana koyayım buraya gör bizim toprakla sizin toprak arasındaki farkı bzim orda imkan yok böle gidemessin 285 le.. biz hata girdigimizde pulluktan cıtırtılar havaya cıkıyor neredeyse pulluk kırılacak sanıyoruz o derece.. şunu bil yani sizin orda çeken traktör bizim burada çekmez yorumlarada bakarsan turkiyenin hiç bi yerinde o 285 sizin ordaki gibi çekmez.. orda erkunt valtra veya phantom lar 6lı da ceker yani.. bizim burada 7740 4x4 bile 5liyi çekerken zaman zaman zorlanıyor..

valla helal olsun Loroğlu ' na :)
Adam bir girdi pir girdi :) paylaşım için teşekkür ederim kardeş. traktörün beygir gücü iyi. arka ağırlıkları da varsa toprak durumuna göre 5 ' li pulluğu çekebilir. kaçla sürüm yapıyorsun sen? biz genelde seri birle sürüm yaparız.. inanıyorum ki biz yavaş 4 ' le sürüm yapsak bizim traktör 4 ' lü pulluk götürebilir.

ceya023 link=topic=30669.msg260609#msg260609 date=1268252299' Alıntı:
bak şimdi oldu işte teşekkurler video için fakat çekim cok kötü yakınlaştırma yapmasaydın keşke... pullugun nekadar battıgı belli olmuyo pek ama kusura bakma ama toprak kül gibi bizim burda baraj yerindeki tarlarda böle oluyor yazları kuruyunca çöl topragı gibi 2. viteske sürüyor tum traktörler orda burada ora gibi.. çok hafifimiş.. bi gun pancar yeri surerken çekip sana koyayım buraya gör bizim toprakla sizin toprak arasındaki farkı bzim orda imkan yok böle gidemessin 285 le.. biz hata girdigimizde pulluktan cıtırtılar havaya cıkıyor neredeyse pulluk kırılacak sanıyoruz o derece.. şunu bil yani sizin orda çeken traktör bizim burada çekmez yorumlarada bakarsan turkiyenin hiç bi yerinde o 285 sizin ordaki gibi çekmez.. orda erkunt valtra veya phantom lar 6lı da ceker yani.. bizim burada 7740 4x4 bile 5liyi çekerken zaman zaman zorlanıyor..
kanka henuz ılk cekımımdı ben derınlık daha ıyı gorunur dıye yakınlastırmıstım bır dahakı sefer normal cekerım kül gıbı dedıgın topraga hazıran ayında valla sıkke caksan gecmez o yuzden zaten mart ayında falan suruyoruz cunku uzerınden kıs yagısları gecmeyınce kafa buyuklugunde kesek kalkıyor tarladan emın ol bayagı zor toprak haa bıde ovadakı toprak daha sert ama oraları eylulde golet yapıp surduk ve ekım yaptık onun ıcın sımdı ıstesemde goruntu koyamam eee baskasının tarlasınıda goruntu koymak ıcın surum yapamam yakında 5 koyacagım merak etmeyın

safanuroglu link=topic=30669.msg260631#msg260631 date=1268257088' Alıntı:
valla helal olsun Loroğlu ' na :)
Adam bir girdi pir girdi :) paylaşım için teşekkür ederim kardeş. traktörün beygir gücü iyi. arka ağırlıkları da varsa toprak durumuna göre 5 ' li pulluğu çekebilir. kaçla sürüm yapıyorsun sen? biz genelde seri birle sürüm yaparız.. inanıyorum ki biz yavaş 4 ' le sürüm yapsak bizim traktör 4 ' lü pulluk götürebilir.
kanka benım motor s modelı yanı bucuk sanzuman var 3 vıtes lı bende serı bırle surum yapıyorum cunku agır bırde patınaja daha cok kacıyor oyuzden cekmıyor motor arka tekerlek agırlıklarıda tamamen fabrıkadan geldıgı gıbı orjınal duruyor bır kac gun ıcınde fotolarını yuklerım vıdeoda koyarım yanı tekerleklerde artı su falan yok ılave yok zaten genıs lastık bırsey ıstemez

koskaca 285 S çekecek tabI :d BUÇUk 12 vites NORMALDE KAZAYAK da düz 2 ile çeker. . . buçuğu kaldırmadan BENıM 255 EP DE VAR bucuk 1 buçuklu çekıyorum genelde. . . ağır devırlı traktör herzaman ıyıdır. . .

slm arkadaşlar ben 80 lik erkunt var düşük gazda yani 13,14gazda traktör bayılıyor stop edecek nerdeyse 16,17 gazda kullanıyorum 70lt deposu var 5.5 saat gidiyor bunların hepsi yalan yalan bunların hepsi traktöre binmeye korkuyorum servise gidiyoruz cevap yok ben pişmanım aldıgıma alacak arkadaşlara önerim denemeden almasınlar yazıktır paranıza
aldanmayın ilk geldigin de motor sıkı dediler ama acıldıkca az yakar dediler aksine gittikce fazla yakmaya başladı alırken traktörü denemeden almayın iki hareketle göz boyayıp işleri satana kadar ne düzenli servisi var ne birşeyi ben bıktım servise gide gele

imparator_ link=topic=30669.msg260893#msg260893 date=1268332904' Alıntı:
slm arkadaşlar ben 80 lik erkunt var düşük gazda yani 13,14gazda traktör bayılıyor stop edecek nerdeyse 16,17 gazda kullanıyorum 70lt deposu var 5.5 saat gidiyor bunların hepsi yalan yalan bunların hepsi traktöre binmeye korkuyorum servise gidiyoruz cevap yok ben pişmanım aldıgıma alacak arkadaşlara önerim denemeden almasınlar yazıktır paranıza
aldanmayın ilk geldigin de motor sıkı dediler ama acıldıkca az yakar dediler aksine gittikce fazla yakmaya başladı alırken traktörü denemeden almayın iki hareketle göz boyayıp işleri satana kadar ne düzenli servisi var ne birşeyi ben bıktım servise gide gele
arkadaşım h.g de senin motor fabrika hatası ama servis neden ilgilenmiyorki bulundugun ilcede veya ilde tüketci hakları bildirme yeri vardır faturanıda al hemen başvur gereken neyse sizinle ilgilenirler

imparator_ link=topic=30669.msg260893#msg260893 date=1268332904' Alıntı:

ben buna gülüyorum sadece.. sen burdaki bu kadar erkunt kullanıcısını yalancı ettin çıktın yani tebrik ederim.. bu kadar video var bukadar deneyen gören var sen hala hepsi yalan benim dedigim dogru diyosun.. sen o erkuntun deposunu tam gaz çalışsan bile 6 saatte bitiremessin çok gülünç yazdıkların.. erkuntun motoru tam yuk altında tam kapasite çalışsa 23 gaz yine bu rakamı yakalayamassın.. turkiyede tam test merkezi var orada motoru tam yuk altında çalıştırıyorlar dneiyorlar ben ordan bile bilgi aldım.. kullanmadan evvel.. tam yuk altında maximum saatte 14 litre yakar bu deger dengi 75bg motorlarda 19-25 litre arası ortalama.. ve normal bi kullanıcının o motoru tam kapasite kullanamsı nerede imkansızdır test ederken dinamolarla saglıyorlar bunu ancak.. çünkü traktör sürekli degişken ortamda çalışır.. yani böle basit yorumlar yapıpda kimseyi zan altında bırakmayın.. benim burdaki yorumlarımı oku ben yanlızca erkunt kullanmıyorum .. same de var td 85 te var universalde var ..eskiden jd2130 jd2030 640 fiat 5000 ford ve enter kullandık.. az çok hangi markanın ne yaktıgını ne yaptıgını biliyorum.. egerki ben memnun kalmasaydım iki ay önce erkunt umu satıp tekrar erkunt almazdım... senin kullandıgın traktör 75bg ona göre ekipmanla çalışıyorsan erkunt bayılmaz çiftte 14 gazla.. ama ha sen gidip 100bg lık traktöron ekipmanını takıyorsan bişey diyemem..

bu sitedeki tum erkunt kullanıcıları yalancı sen dogru söylüyorsun!!!...

ama şunu araştırsan traktörümde fabrika hatasımı var ayarsızmı diye araştırsan ozaman sana yardımcı olurduk bu tavrın hiç hpşdegil..

yinede tavsiyem sana fabrikayla konuş... ara rahatsız et.. adam gibi bi usta göndersinler göster traktörünü denesinler garantisi devam ediyorsa tuketici haklarına giderim de..
. gerçi senin 11 mesajın var sitede yani biride bu olması normal gibi..

ama şu var servisleri çok iyi degil ve boşu boşuna motoru yada pompayı sökuyorlar bidaha ayarlayamıyorlar bi çok kişinin canını yakıyorlar.. bu konuda denetim yok.. sırf para kazanmak için bilinçsiz kullanıcların motorunu sökuyorlar.. bize bile teklif ettiler hiç sorun yoken yok söyle yapalım daha iyi olur diye söküp para kazanmak için...

ben ne erkutn bayisiyim ne servisiyim aksine.. bayi ile aramız yok diye gidip başka ilden traktör aldım.. ama 2. erkuntum ve ben memnunum.. 75bg bi tratörden istediginizden çok fazlasını veriyor...

bana özelden telefon numaranı şehrini ve motorunun marka modelini seri numarasını gönder senin adına ben fabrikayla konuşayım bakalım eger okadar ciddi ise problemin.. bakalım ilgisiz mi kalacaklar..

böyle bilinmeyen güya yeni kayıt olmuş üyeler çıkıyor .isim yok.söyledikleri doğru mu yanlış mı belli değil.gündemimizi boşu boşuna işgal ediyorlar.imparator kardeş sen mağduriyetini ispatla hep beraber erkunt fabrikasına mail yağmurunda bulunlım.ama yapamazsın çünkü yok böyle birşey.hadi 1000 traktörden bir i ikisi hatalı çıksın.ben onuda kabul ediyorum.iddanı ispatla.

ali_kockaya link=topic=30669.msg260989#msg260989 date=1268377216' Alıntı:
böyle bilinmeyen güya yeni kayıt olmuş üyeler çıkıyor .isim yok.söyledikleri doğru mu yanlış mı belli değil.gündemimizi boşu boşuna işgal ediyorlar.imparator kardeş sen mağduriyetini ispatla hep beraber erkunt fabrikasına mail yağmurunda bulunlım.ama yapamazsın çünkü yok böyle birşey.hadi 1000 traktörden bir i ikisi hatalı çıksın.ben onuda kabul ediyorum.iddanı ispatla.
bizimde 1985 model 480 s8 wardı,o motorda fabrika hatalısıydı.84 model olan canavar gibi çekerken bizimki boş motor bile çekmiyormuştu yaklaşık 8 sene kahrını çektik.onu satıp 640 ı almıştık.o zaman cahillik göturup wersene motoru geri ama işte o kadar zarara sokmuştu bizi.