Köye dönüş mü var?

Köyden şehire göçün en büyük sebebi. İnsanların ssk li bir işte çalışıp pirim doldurup emekli olmak istemesi.yine ssk li bir işte çalışıp sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanması.hastanelere ve okullara ulaşımın kolay olması . hükümet bunları cozsun şehirler boşalır.

Bizim termik bitince baslayabilir donus su an var ama % 5 gibi
Fotoyu simdi cektim evin penceresinden kimister boyle kabusu 1476271793845.jpg

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
yok abi nerdeee, tükeniyoruz adeta :) konut üretiminde artış çok fazla, inaşaat sektörü çok hzlıydı, son 2 aydır duraklamaya başladı, inşaatlar devam etsede satış yok bir iki aya kalmaz patlar bi sürü müteahhit.

Acaba herşeyin fiyatı çok mu fazla?Eğer öyleyse bu durgunluk piyasa fiyatlarının düşmesi ilemi sonuçlanır yada fiyatlarin düşmesi mi lazım?

Bizim termik bitince baslayabilir donus su an var ama % 5 gibi
Fotoyu simdi cektim evin penceresinden kimister boyle kabusuEkli dosyayı görüntüle 14094

İsmail sorma bizim buraya da yapiyorlar.Eski kağıt fabrikasini alanlar,yerine kurulmakta olan yeni kagit fabrikasinina ,taşıma komur ile enerji üretecek miş ,günde 525 ton Komur.Koylerin çoğunun komur zararının farkın da değil,sehir de ilgilenmiyor,koyumuz mahkemeye verdi çevre zararı için mahkeme Ced(çevreye etki degerlemesi) raporuna olumsuz karar vermesine rağmen,bakanlik olumlu diye yazı astırdı köye ,fabrika ve kömürlü enerji santralinin yapımı devam ediyor.Biz Balıkesir ovasının değerini biliyoruz ama ne olacak biz çiftçilerin halı,hicbir sosyal kurulus topraklarımızı çiftçilerimizi koruma adına bir şey yapmıyor,tabibler odası hariç,oyleyse niye varlar

Tam tersi köyler iyice boşalıyor. Burada 3-5 haneye düşen köyler var. Onlarda belli bir yaşın üstünde olanlar zaten. Geçimini köyden sağlayanlar bile şehirde duruyor. Eğitim, sağlık vs. gibi sebeplerden. Emekli olup da köye ev yapan, çiftçiliğe merak salan çok ama.

• Beğen

On yıla kalmaz bizim köyde ne arazi kalır nede insan. Dışarıdakiler köyde bir karış arazisi kalmayacak şekilde ne var ne yok satıyorlar.İçeride kalanlarda hep ihtiyar onlarda vefat ederse bizim köyde hiç kimse kalmaz. Bir kaç istisna köy hariç son on yılda köy dışı göç yüzde yüz artı bizim oralarda.Köye dönüş mü külliyen yalan...

• Beğen