koyunculuk ta ızgaralı sistem (Delikli Sac)

Peki kendi talaşımızı üretemezmiyiz? Bağ budağından kalan odunlar işimi görür diye düşünüyorum belki talaş yaş çıkabilir kurutmak problem olabilir
Olabilir yabancı bir çiftlik talaş değilde ağaç dallarını yumruğun yarısı büyüklükte parçalayıp altlık yapmış süzme işlemi daha iyi olur bu sayede

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci66
bizde koyun azdı ama yinede damga vururduk H şeklinde tahtadan bir damga yapmıştım hepsine onu vuruyorduk.
şimdi küpe çakıyorlar.
daha eski dönemlerde demircilere 0 dan 9 kadar damga yaptırıp H1 H2 şeklinde damgalayanlarda vardı.
ön kol hizasında bel kemiğine yakın üst kısma sağlı sollu damga vurulunca 300 koyun içinde bile görmek istediğinizi bulmak kolaylaşıyor.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci66
Arkadaşlar hazır koyuncu arkadaşlar burda toplanmış size bir sorum olacak
Şu an büyükbaşla uğraşıyorum sağmal 10 ineğim var satip 100 koyun almayı düsünüyorum ağılım meram sapı samanı arpayı temin edecek tarlam var
Artan yem fiyatları inek işini bitirdi

sizce koyuna dönmelimiyim

Arkadaşlar hazır koyuncu arkadaşlar burda toplanmış size bir sorum olacak
Şu an büyükbaşla uğraşıyorum sağmal 10 ineğim var satip 100 koyun almayı düsünüyorum ağılım meram sapı samanı arpayı temin edecek tarlam var
Artan yem fiyatları inek işini bitirdi

sizce koyuna dönmelimiyim
güdümden sıkılmazsanız ve süt parası yerine kuzu parası düzenine alışabilecekseniz tabikide koyuna dönmeniz iyi olur.
ama dönüşü şu mevsimde yapmassanız daha iyi olur koyunlar kuzuluyor ve fiyatları bu mevsimde yüksek olur.
boş altında kuzu olmayan toplu halde direkt çiftçiden sürü almaya bakın.
birde size alternatif olacak baba olur abi kardeş olur arada sizin yerinize güdüm yaoabilecek kişilere danışın alsam haftada bir gün gidermisin diye.

güdümden sıkılmazsanız ve süt parası yerine kuzu parası düzenine alışabilecekseniz tabikide koyuna dönmeniz iyi olur.
ama dönüşü şu mevsimde yapmassanız daha iyi olur koyunlar kuzuluyor ve fiyatları bu mevsimde yüksek olur.
boş altında kuzu olmayan toplu halde direkt çiftçiden sürü almaya bakın.
birde size alternatif olacak baba olur abi kardeş olur arada sizin yerinize güdüm yaoabilecek kişilere danışın alsam haftada bir gün gidermisin diye.
Güdümü kendim degil komsuyla ortak coban tutacaz.kuzu parasi düzeninede alışırım ayrıca erkek dana alip bir yandanda onları beslemeyi düşünüyorum ek gelir olsun diye. Koyunu 6. 7. Ayda boş koyun alıcam
Fakat ginede çekimserim önümüzdeki yıllarda kuzu fiyatları ne olur.
100 koyundan senede ne kalır gibi vs vs.

• Beğen
Tepkiler: kiyoshi
Hafif meyilli yer olayını denedim,nekadar geçiren meyilli de olsa nemli rutubetli bölge olduğu için altı kurumuyor yanlar hep b.k oluyor,tahta ızgarada çok rahat ettim ama 1 senede Çürüyor..

Altını 1 metre yüksek yapıp böyle bi sistem olabilirmi düşünürken tabi buna göre ızgaraların altındaki kalas vs. Döşemeleride mâliyeti ciddî bi şekilde artıracak bayramdan sonra fiyat teklifi gelcek bakalım hangi aralıkta olcak mâliyetler...

Tahta ızgaranın fiyatları ortalama olarak ne kadar ? En-boy oranları ne kadar ? Büyükbaş hayvanların altına ızgara olarak betondan ızgaralar yapıyorlar onun yerine sağlam bi tahtadan yaptırsakta 1 senede değiştirsek daha mantıklı gibi geliyor. Yanılmıyorsam boyları 3 metre enleride 5 santim olsa fiyatlarıda uygun olsa ucuza baya bi alan kapatılabilir.

Tahta ızgaranın fiyatları ortalama olarak ne kadar ? En-boy oranları ne kadar ? Büyükbaş hayvanların altına ızgara olarak betondan ızgaralar yapıyorlar onun yerine sağlam bi tahtadan yaptırsakta 1 senede değiştirsek daha mantıklı gibi geliyor. Yanılmıyorsam boyları 3 metre enleride 5 santim olsa fiyatlarıda uygun olsa ucuza baya bi alan kapatılabilir.
20170327_5612756610.jpgbenop-h1.-f-v2-300x300.jpgplastik-palet-gri-profilli-100x120cm-acik.jpgbu plastik paletler ızgara olarak kullanılabilirmi

30*30*1,2 mm 6 mt. boyundaki 4 tane demir profili kare şeklinde kaynatın; 24 mt. PROFİL GİDER
Bunun da; bir tarafından karşı kenara 0,62 cm. den gene profil kaynatın; 60 mt. PROFİL GİDER.
Yerden 50 cm. Yükseltmek için; Kenardaki profilden başlayıp, 3 er metre ara ile ayak kaynatın; 9 ayak, 4,5 mt. PROFİL GİDER.

30*30*1,2mm profilin mt. fiyatı bu gün= 5 TL. yani,
88,5 mt. profil*5=442,5 TL tutar. Buna kaynatma parası da 250 TL versen;
6*6= 36 metre karelik alan ın yükseltilmesi 692,5 TL ye mal olur.

36 mt.2 ye; 10 tane OSB gider. Bunun 10mm olanının fiyatı 49 TL. CNC de açılmasına tane ye 10 TL istiyorlar. Yani 59 TL. 10 TANESİNİN MALİYETİ 590 TL OLUR.

36 mt.2 lik ızgara böylece sana 1282,5 a gelir.

Bence en dayanıklı ve ekonomik olanı bu olmuş olur.

Daha ucuza getirmek için, Yükseltmeyi köknar ve çam ağacı ilede yaparsın ama çok uzun seneler dayanmaz.

30*30*1,2 mm 6 mt. boyundaki 4 tane demir profili kare şeklinde kaynatın; 24 mt. PROFİL GİDER
Bunun da; bir tarafından karşı kenara 0,62 cm. den gene profil kaynatın; 60 mt. PROFİL GİDER.
Yerden 50 cm. Yükseltmek için; Kenardaki profilden başlayıp, 3 er metre ara ile ayak kaynatın; 9 ayak, 4,5 mt. PROFİL GİDER.

30*30*1,2mm profilin mt. fiyatı bu gün= 5 TL. yani,
88,5 mt. profil*5=442,5 TL tutar. Buna kaynatma parası da 250 TL versen;
6*6= 36 metre karelik alan ın yükseltilmesi 692,5 TL ye mal olur.

36 mt.2 ye; 10 tane OSB gider. Bunun 10mm olanının fiyatı 49 TL. CNC de açılmasına tane ye 10 TL istiyorlar. Yani 59 TL. 10 TANESİNİN MALİYETİ 590 TL OLUR.

36 mt.2 lik ızgara böylece sana 1282,5 a gelir.

Bence en dayanıklı ve ekonomik olanı bu olmuş olur.

Daha ucuza getirmek için, Yükseltmeyi köknar ve çam ağacı ilede yaparsın ama çok uzun seneler dayanmaz.

OSB'ler de çok kısa bir süre içinde bit sorunu ile karşılaşabilir...