Kubota 5m112

24.07.2019
407
422
29
İZMİR
Evet arkadaşlar çevremde kubota bayii hareketli bir tane 140 bir 7040 3 tane 5m112 alındı 140 hp olan 3 sıralı silaj makinesinde çalışacak 112lerden birinin sahibi kayın pederinde mf 5450 dyna4 var ondan çok geri diyor bende dün tesadüfen gördüm inceledim pek 112 hp'lik makina gibi durmuyor teknik özelliklerine baktım 358nm tork 4100 kg kaldırma kapasitesi var sizce bu veriler 110 beygire az değilmiçevresinde kullananlar varmı nasıl memnunlarmı 2.000.000 TL'yi hak ediyor mu benim kafamda soru işareti yaktı alanların biri 110 erkunt kullanıcısı ama daha hiç kullanmadı onda belli olur ama varsa tecrübe eden paylaşırsa sevinirim

Kubotada toprak işleme işleri gx ler ve yeni çıkan 6141 lerle başlar
Daha aşağı modeller yardımcı traktör görevi görür. Ekim, ilaçlama, gübreleme, ot biçim, küçük balya ve çiftlik içi hizmetlerdir.

Ülkemiz çiftçilerinin tarla işlem alanları ortalaması az olduğundan işe göre traktör seçebilme ve traktöre sahip olamayışı. Her işi bir traktörle yapmak zorunda kalması. Beklentinin yüksek ama tercihin azalmasına neden olmakta.
5 sınıfı modellerin yardımcı traktör oluşu
6 sınıfında toprak işleme traktörlerin başlangıç sınıfı oluşu

Malesef ülke çiftçimiz için duygusal nedenlerden dolayı düşünülemekmekte ve bir çoğu için hayal kurulamayacak kadar uzak kalmaktadır.

• Beğen
Tepkiler: ilyas35