Kubota Traktör Sahipleri Şikayet - Arıza Bölümü - Memnuniyet Bölümü

Selam arkadaşlar Ankara Ayaş Ortabereket köy ünde çiftlik yapmaktayım, Yaklaşık üç ay önce Kubatonun m9540 serini aldım servis 2 defa geldi, birincide traktör teslimine, ikincide pulluk hassas hidrolik ayarına geldi.Köyde ilk ben aldım, bizim köy nh cı, pulluğu taktık bi 50 dönüm kadar anız yeri sürdüm, ünlü 5 li 13 inç ile yaklaşıl 1,5 litre civarında yaktı, köyden bi arkadaş daha aldı, benden sonra aldı saati benimki şu an 13 saatte, onunki 48 saat olmuş, nh ithal 5040 var binmiyor yakıt çok fark etti abi diyor.Hidrolik kolları Delica marka bu markayı bilen bilir kıramassınız, eksileri mutlaka var hostes koltuğu yok, kabini adamlar kendilerine göre yapmış malum Japon'lar anlatmaya gerek yok hepinize saygılar Arkadaşlar ürününüz bol,kazancınız bereketli,gününüz aydın olsun.

Arkadaşlar burada ciddi ve çiftçinin işine yarayacak bir tartışma veya paylasimin icine geyik muhabbeti karistirmazsak çok daha iyi güvenli ve faydalı bir forum olur diye düşünüyorum
arkadaşlar sorunları gerçegini yansıtmak şartıyla yazalım. bence bizim yazdıklarımızla servis sorumluları satış temsilcileri.kendilerini çek etmiş olurlar.ayrıca yazılanlardan daha faydalı bilgi alabiliriz .mesela vites aralıgı sorunu .85*40---95*40 larda bazı servisler kendi imkanlarıyla çözmüş. bunu yazalım .yaptıran varsa. biz bu traktörleri aldık.eksikleride ortaya koymuş oluruz . ayrıca lift otamatik konusu hala çözüm yok fuarda satış müdürüğle konuştum hiç cevap vermek istemedi geçiştirdi. .maksadımız üzüm yemek .bagcıyı taşlamak degil. saygılar.

• Beğen
Tepkiler: gedikli ve Reşat
arkadaşlar sorunları gerçegini yansıtmak şartıyla yazalım. bence bizim yazdıklarımızla servis sorumluları satış temsilcileri.kendilerini çek etmiş olurlar.ayrıca yazılanlardan daha faydalı bilgi alabiliriz .mesela vites aralıgı sorunu .85*40---95*40 larda bazı servisler kendi imkanlarıyla çözmüş. bunu yazalım .yaptıran varsa. biz bu traktörleri aldık.eksikleride ortaya koymuş oluruz . ayrıca lift otamatik konusu hala çözüm yok fuarda satış müdürüğle konuştum hiç cevap vermek istemedi geçiştirdi. .maksadımız üzüm yemek .bagcıyı taşlamak degil. saygılar.

Sağol sayın abim Allah razı olsun hayırlı akşamlar sana katılıyorum bir sürü yorum arasindan icinde bilgi olan yorumu ariyorum bizim bu gerekli/gereksiz yazismamizda bir ciftci kardesimizin degerli vaktini alacagi gibi çözümü de zorlastiracaktir

M9540 hı-Lo
Eksileri
•Arka teker ile ön teker arasindaki mesafe kısa önü biraz hafif kalıyor.
•Lift otomatik yok
•Kabin ses izolasyonu eksik titreşim fazla.
•Power shutle kolu kapı kolu gibi biraz kibar olabilirdi.
Artılar
•Yakıt
•Manevra
•16 valf olup zorlama durumunda gaz petalina dokunduğunuzda emsallerine göre o daralmayi atlatmasi.

250 saattle henüz bişey denmez ama Arıza vermedi hiç sadece
Kepçe takımı için uygun olduğundan yağ basıncı biraz yüksek bu yüzden alttaki şanzumandan gelen yağ hortumunu çatlatti biraz daha kalitelisiyle değiştirdiler.

Yakıt
Şu ana kadar pullukta mısır yeri 3.2Lt
Buğday anız yeri 1.6 lt

1.Kültevatör pulluk üzeri 1lt

3Metre dik rotövatör+Lastik merdane kombin 1.2 Lt

Şu ana kadar yakıtlar bu şekilde. Bol bereketli sezonlar.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Geçen hafta 2015 model 1400 saatte M8540 kabinli traktör aldık. 7.04.2018 tarihinde antalya korkuteli servisinde bakımını yaptırdık. İlk tarla denemesini 8.04.2018 tarihinde nohut ekiminde yaptık. Traktörün arkasına akrabamızın 4x4 td75b sinde kullandığı 10 inç 5 li ünlü pulluğu taktık hidrolik inip kalkmamaya başladı. Benim düşüncem bu pulluğu bizim topraklarda 75hp lik traktörler çektiğinden bizim motora küçük geleceği yönündeydi.

Esas olarak diğer kullanıcı arkadaşlar, bizim traktörde hidrolik pompasıyla ilgili bir sıkıntı var gibi geldi. Antalya korkuteli Servisini tarlaya çağırdık geldiler hidrolik hassasiyet ayarı yaptı kaldırmaya indirmeye başladı traktör ancak çiftte sürdüğümüzde hidrolik kısmından arada bir ses geliyor ve traktör birden kesiliyor. daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan oldumu. Ayrıca bizim yayla biraz dere tepe kendimizde turbolu fiat 480 var onun boş 6. vitesle çıktığı rampayı kubota 6. vitesle çıkamıyor, 5 e düşüyorum 5 le bile zor topluyor.

Arkadaşlar kubotayı köyde ilk biz aldık çok araştırdım lafta formda da yorumlara baktım ancak şimdi inceden bir pişmanlık duygusu var. Almadan önce bayi 0 traktör ler için 2 yıl ve sonrasında 10.000 saat garantili diyordu. Servis sizin traktörün garantisi yok dedi. Ne yapmam lazım? Bizim traktör 2015 model ve 1430 saatte.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: özkök37
Ayrıca formda arkadaşlar serçe parmağıyla vites geçişinden bahsetmiş ancak bizimki çok sert ve zor geçiyor. bununda bir çözümü varmı?
Kubota ya çok hakim değilim, yalnız aklımda kalan; vites kolu şanzıman arası halatlı bağlantı, buda zamanla aşınan ve özelliğini yitiren bir parça, o yüzden serttir, case jx70 in debriyaja iki ayağınla başdanışmanı anca basılıyor dünya, şu an halatı değiştirdik tek elle ayırabiliyor uz, o kadar etkiyi beklemiyordum açıkçası

Merhabalar uzun zaman olmuş yazmayalı. Kubota ile 8 yılımız. Son tecrubemi aktarayım yaşayan olursa :

Traktör iş yaparken kendi kendine stop etti ve marş basmasına ragmen çalışmadı ve kabin tepe lambası ve aydınlatma lambalarıda söndü . onun dısında hersey normaldi. Sorunun tespiti şöyle kontagı cevirdiğinizde mazot pompasının oradan çıt diye bir ses gelmesi gerekiyor bu ses gelmiyorsa orada yakıt kesici selenoid çalışmıyor demektir. Bu tespiti yaptıktan sonra traktörü çalıştırmak istiyorsanız o selenoidi sökmeniz lazım sökerseniz çalışır. O yakıtı kesiyor eger hatalı akım alır ise veya sigortası atarsa yakıtı açmaz ve traktör çalışmaz. bu arızaya usta degil Elektrikçi bakmalıdır. Elektrikciye götürdük ve hemen tesisatı kontrol etti ve koltuk altında bir şarterin yandıgı deforme oldugunu buldu ve degiştirdi sorun ortadan kalktı. Bilginize.

Kubota sağlamlık manasında şuan piyasadaki en kaliteli traktördür.

Çekiş ile problemi olan mutlaka Hassasiyet ayarı yaptırsın çünkü cogu kubota da hasasiyet sıkılı geliyor ve servisler buna dikkat etmiyor.Hassasiyet ayarı yapıldıktan sonra tanıyamayacagınız performansa ulaşır. @Barış UZEL in anlatımından yararlanmanızı tavsiye ederim ve kendisine teşekkür ederim.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Geçen hafta 2015 model 1400 saatte M8540 kabinli traktör aldık. 7.04.2018 tarihinde antalya korkuteli servisinde bakımını yaptırdık. İlk tarla denemesini 8.04.2018 tarihinde nohut ekiminde yaptık. Traktörün arkasına akrabamızın 4x4 td75b sinde kullandığı 10 inç 5 li ünlü pulluğu taktık hidrolik inip kalkmamaya başladı. Benim düşüncem bu pulluğu bizim topraklarda 75hp lik traktörler çektiğinden bizim motora küçük geleceği yönündeydi.

Esas olarak diğer kullanıcı arkadaşlar, bizim traktörde hidrolik pompasıyla ilgili bir sıkıntı var gibi geldi. Antalya korkuteli Servisini tarlaya çağırdık geldiler hidrolik hassasiyet ayarı yaptı kaldırmaya indirmeye başladı traktör ancak çiftte sürdüğümüzde hidrolik kısmından arada bir ses geliyor ve traktör birden kesiliyor. daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan oldumu. Ayrıca bizim yayla biraz dere tepe kendimizde turbolu fiat 480 var onun boş 6. vitesle çıktığı rampayı kubota 6. vitesle çıkamıyor, 5 e düşüyorum 5 le bile zor topluyor.

Arkadaşlar kubotayı köyde ilk biz aldık çok araştırdım lafta formda da yorumlara baktım ancak şimdi inceden bir pişmanlık duygusu var. Almadan önce bayi 0 traktör ler için 2 yıl ve sonrasında 10.000 saat garantili diyordu. Servis sizin traktörün garantisi yok dedi. Ne yapmam lazım? Bizim traktör 2015 model ve 1430 saatte.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kabinli traktörün içini kesinlikle su tutarak yıkamayınız altında röle kutusu var o su alıyor, bizim traktördeki sorunun kaynağı buydu. Elektrikçi tesisatı inceledi ben bu kalitede bir tesisatı hiç bir iş makinasında görmedim çok kalite bir makina diye yorum yaptı.