Küçük İşlerin En İyi Traktörü: Steyr

Kime göre küçük bana göre büyük motor
1983 yılında 768 i sıfır olarak TZDK dan aldığımızda " Ne iş yapacaksın bu kadar büyük traktör almışsınız, kaldırımmı sökeceksiniz"? falan gibi laflar söyleyenler olmuştu. 135 lık Massey den sonra bizim için çok büyük traktörü. O tarihte 18 yaşında idim. :)

1983 yılında 768 i sıfır olarak TZDK dan aldığımızda " Ne iş yapacaksın bu kadar büyük traktör almışsınız, kaldırımmı sökeceksiniz"? falan gibi laflar söyleyenler olmuştu. 135 lık Massey den sonra bizim için çok büyük traktörü. O tarihte 18 yaşında idim.
bizimkilerde 87 yılında 8073 almış öncesinde 60lık same varmış babaannem hep koca motur derdi 😂

• Beğen
Tepkiler: 768
Ben hiç iyi olarak hatırlamıyorum hiç sevmedim [emoji58]
Zamanında iyi olabilir 2 çeker traktör buzamandan sonra sıfır alanı döverler heralde[emoji4]
Yada benimki çok for olmuştu
Her ekipman yapacağınız işe göre seçilir biz 87 de almışız 2007 ye kadar köylüye ayçiçek mısırda ekti sılajda biçti çayır makinası ile otta biçti yerde sürdü ben iyi hatırlıyorum ben gidip bahçe aradı sürmeye 300 hp alet alacak değiliz ya hala tek çeker traktörler aile geçindiriyor

Ben hiç iyi olarak hatırlamıyorum hiç sevmedim [emoji58]
Zamanında iyi olabilir 2 çeker traktör buzamandan sonra sıfır alanı döverler heralde[emoji4]
Yada benimki çok for olmuştu
Tek çeker motor bizim buralar için olmazsa olmaz. Başka yerlerde herkes ara capa ilaclama bile 4×4 le yapiyor bizim burda tam tersi çiftçilerle sadece tarla sürme taşıma işinde kullaniyorlar geri kalan işlerde tekceker çalışır

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Her ekipman yapacağınız işe göre seçilir biz 87 de almışız 2007 ye kadar köylüye ayçiçek mısırda ekti sılajda biçti çayır makinası ile otta biçti yerde sürdü ben iyi hatırlıyorum ben gidip bahçe aradı sürmeye 300 hp alet alacak değiliz ya hala tek çeker traktörler aile geçindiriyor
Sakin olun mert bey ben sadece gözümde iyi izlenim bırakmadı
İş de görür tabi .
Ben sıfır km 65/56 75/56 gibi motorları alanlar üstüne çok az miktar daha koyarak 4 çeker alınır onun gibi demek istedim
İşe yaradığı ve kullanan var tabiki

Tek çeker motor bizim buralar için olmazsa olmaz. Başka yerlerde herkes ara capa ilaclama bile 4×4 le yapiyor bizim burda tam tersi çiftçilerle sadece tarla sürme taşıma işinde kullaniyorlar geri kalan işlerde tekceker çalışır
Bizim bura birazda bayır bucak köyümüzün adı yokuş ona göre yani
Ama 4 çekerle çapa daha iyi oluyor bizim fotonun manevrada geniş konik sonsuz dişli cerli

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı