Kuraklık sorunu

Ekilen buğday makarnalık kızıltan 91 dönüme 28 kilo ekildi. Tam 2 ay oldu gerekli yağış yağmadığı için halen çıkış yapmadı en son 15 gün önce yağmur yağdı bu kezde hava çok soğuk olduğu için yüzeye çıkmadı toprakta nem var inşlh bahara sıkıntısız çıkar. Varmı böyle durumda olan çiftçi arkadaşlarımız yorumlarınızı bekliyorum
IMG_20200916_095244.jpg
IMG_20201002_201923.jpg
IMG_20201203_132307.jpg

Bizdede kuraklık var.1 hafta önce biraz ektim bıraktım.Yarın kalanları ekecem.Bundan sonra yağışlar gelir herhalde.Yerler kuru ne zaman yağarsa ozaman çıksın evede bekleyeceğine toprakta beklesin.15 gün önce yağmur yağdı dedin ne kadar yağdı.Az yağdısa sakatlanmış olabilir tohum.2 ay çok geçmiş yav.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Ekilen buğday makarnalık kızıltan 91 dönüme 28 kilo ekildi. Tam 2 ay oldu gerekli yağış yağmadığı için halen çıkış yapmadı en son 15 gün önce yağmur yağdı bu kezde hava çok soğuk olduğu için yüzeye çıkmadı toprakta nem var inşlh bahara sıkıntısız çıkar. Varmı böyle durumda olan çiftçi arkadaşlarımız yorumlarınızı bekliyorumEkli dosyayı görüntüle 54892Ekli dosyayı görüntüle 54893Ekli dosyayı görüntüle 54894
Sikinti olmaz hava isindiginda cikis yapacaktir

Bizdede kuraklık var.1 hafta önce biraz ektim bıraktım.Yarın kalanları ekecem.Bundan sonra yağışlar gelir herhalde.Yerler kuru ne zaman yağarsa ozaman çıksın evede bekleyeceğine toprakta beklesin.15 gün önce yağmur yağdı dedin ne kadar yağdı.Az yağdısa sakatlanmış olabilir tohum.2 ay çok geçmiş yav.
Ala tav sorunu yok toprakta nem var gündüz 4 gece - 5 derece olunca yüzeye çıkış olmuyor

Geçen sezon bizimde başımıza geldi ekimde ektik aralıkta yağış aldık subatta ekinleri gördük şükür bir sıkıntı olmadı kışa dayanıklı çeşitlerde olmuyor kate lerde olmadı arcandalar baya oldu 200 kilo zor biçtik

Biz de ekeli iki buçuk ay oldu. Aynı fotoğraflardaki gibi hiç çimlenme yok. Maalesef yağış da yok denecek kadar az yağdı. Nadaslar da çok sert olduğu için çiftlere bile başlayamadık. Yani bizim arazimizde de var aynı sorun. Geçen yıl biz de makarnalık kızıltan ekmiştik. Geçen sene de böyle gitmişti ve verimler düştü. Arpaya geçtik...