Kuraklıktan Dolayı Ekinlerin Anızları Toplanmaya Başlandı

Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,905
Konum
Isparta


Şanlıurfa ' da hasat mevsiminde toplanan buğdaydan artan anız, dar gelirliler için hem yakacak hem de gelir kaynağı oluyor.

Şanlıurfa ' nın Ceylanpınar, Akçakale, Suruç, Viranşehir ve Harran ilçesinde vatandaşlar köylerdeki buğday tarlasında topladıkları anızları at arabasına yükleyerek evlerine götürüyor. Bu yıl bölgede kuraklığın hakim sürmesinden dolayı tarladaki ekinleri erkenden toplanarak dar gelirli vatandaşların kış yakacağı olmaya başladı.

Havaların Şanlıurfa ' da halen normal geçtiğini belirten vatandaşlar, soğuk kış aylarında topladıkları anızların kendileri için bir rızık kapısı olduğunu kaydettiler. Köylüler, 'Kış hazırlığını yazdan yapıyoruz. Bu yıl bölgede kuraklık olduğu için ekinlerin anızlarını bulmak da zor oluyor. Topladığımız anızları kışın evde yakacak olarak da kullanıyoruz' dediler
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt