led çalışması yardım ? ömerfarukkoç gel :D

TD65S ye led bağlamak istiyorm acemi oldumdan denemek için 65cmlik led aldım beyaz silikonlu.
nereden elektrk bağlıcamı pek bilmiyorm 2hafta önce köye gttiğimde bakınmıştım nerden alabilrm die. bunları fark ettm olurmu bunlardan birine ve nasıl bağlıcaz ?
di-Y8CH.jpg

plaka ışığı işe yaramıyor ordan kabloyla çekip iç arka tarafa bağlamak istiyorm.
di-CDSN.jpg

yada bunlara ? arka çamurluğun ön sınyal lambasının altında. ama plaka bağlama yeri daha uygun bnm için.
di-K96B.jpg

birde içine nasıl yapıştırcam ? tutmazki ? demir falan deil içi kumaş gibi bişe.
di-200T.jpg

led ??

Ynt: led çalışması yardım ? ömerfarukkoç gel :D

sen simdi plaka ısıgından alıp içeriye baglamak mı istiyosun koçum? :)
o 2. fotoda gösterdigin soket nerede ordan al işte...
daha neyi beklen 3 haftadır bea :D

içeriye de yapısır, benim içerideki ledleri ben + bi yapıstırıcı ile yapıstırmadım orjinal yapıskanı ;)

içeriye beyaz ledi ne amacla yapıyosn anlamadım :S
madem yapıcan araya bi anahtar at sürekli o led yanık durursa gözlerine zarar verir...

+ bide bi dahaki paylaşıma kaliteli fotolar cek la, veya cekerken sarsma makinayı, da anlayalm resmleri :)

plaka ışığını boşwer de eğer kabin içerisinde lamba varsa ondan al elektiriği plakadan haybeye kablo ziyanlığı ve kablolar, bantlar falan görünürse çirkin olur. Ama kabin lambasından alırsan en fazla 5 cm falan fire verirsin daha güzel olur.. Bi de sen bunu kabinde nereye yapıştırcan?

omerfarukkoc link=topic=53511.msg558786#msg558786 date=1331327592' Alıntı:
sen simdi plaka ısıgından alıp içeriye baglamak mı istiyosun koçum? :)
o 2. fotoda gösterdigin soket nerede ordan al işte...
daha neyi beklen 3 haftadır bea :D

içeriye de yapısır, benim içerideki ledleri ben + bi yapıstırıcı ile yapıstırmadım orjinal yapıskanı ;)

içeriye beyaz ledi ne amacla yapıyosn anlamadım :S
madem yapıcan araya bi anahtar at sürekli o led yanık durursa gözlerine zarar verir...

+ bide bi dahaki paylaşıma kaliteli fotolar cek la, veya cekerken sarsma makinayı, da anlayalm resmleri :)
orayı düşündüm :D parkları yakınca oda ynaıyoya :D soketlerden alırsak frene basıncamı yanar sadece ?
beklemek deil biraz daha tecrubelenıyorm bide köye gtmek kolaymı lo :D
yapışır inş :D
normal amaçlı :D
anahtarıda halledcez :D
nabam ya tel bu kadar çekyo :D elimin ayarı yok :D
Aykut Güler link=topic=53511.msg558790#msg558790 date=1331327946' Alıntı:
plaka ışığını boşwer de eğer kabin içerisinde lamba varsa ondan al elektiriği plakadan haybeye kablo ziyanlığı ve kablolar, bantlar falan görünürse çirkin olur. Ama kabin lambasından alırsan en fazla 5 cm falan fire verirsin daha güzel olur.. Bi de sen bunu kabinde nereye yapıştırcan?
kabinin içinde sağ sol olarak 2 tane ışığı var olabilr aslında kafama yattı zaten yakmıyorz ışık verdiğide yok bi tanesini iptal edeblrm :D
evet kablolar büyük sorun :D kablonun fazla olmaması lazm tipi kayar :D plakadan alırsam garanti 2mt var :) eyw saolun

ben mf nin orjinsl kabinin de yaptım bunu istersen yarın foto gönderirim sana çok da güzel oldu öyle yapabilirsin + yı o lambalardan al - içinde kabine bi vida sıkıştır tamamdır.. kolay gelsin bu işlerde ömer profesyonel o tarif etsin sana..

Aykut Güler link=topic=53511.msg558806#msg558806 date=1331328509' Alıntı:
ben mf nin orjinsl kabinin de yaptım bunu istersen yarın foto gönderirim sana çok da güzel oldu öyle yapabilirsin + yı o lambalardan al - içinde kabine bi vida sıkıştır tamamdır.. kolay gelsin bu işlerde ömer profesyonel o tarif etsin sana..
resmlerini görmüştüm güzel ve temiz işi olmuş :D ayrıntı olarak sadece bağlantı yerlerini atsan iyi olur birde en önemlisi bu kabloyu lede bağlanan yerini :) + - olayını anlayamadm :S

la kabin içine yapıcan ledi ve kabin içinde lamba da var da nie gidiyon ta plaka lambasından kablo cekiyon içeriye :D
ordan o lambayı iptal etmene de gerenk yok lambanın duyundan alıver işte kabloyu...

yarın sna bi sürprizim var cok ugrastırdın beni yeter la ;) ;D ;D

nh_fıat link=topic=53511.msg558817#msg558817 date=1331328786' Alıntı:
resmlerini görmüştüm güzel ve temiz işi olmuş :D ayrıntı olarak sadece bağlantı yerlerini atsan iyi olur birde en önemlisi bu kabloyu lede bağlanan yerini :) + - olayını anlayamadm :S
yarın bağlantı yerlerini foto çekip paylaşırım ben. + - olayına gelince sen şerid led e 2 tane kablo lehimliceksin(zor bir iş) bu kablolardan birini kabin lambasının duyuna veya onun kablosuna bağlayacaksın eğer kabin lambasına - elektrik kablo ile geliyorsa diğer kabloyuda ona bağlıyacaksın.. ama büyük ihtimalle - kabinin demirinde vardır. sende kablonun birini kabinin demirine iliştiriver tamam işte..

omerfarukkoc link=topic=53511.msg558826#msg558826 date=1331329104' Alıntı:
la kabin içine yapıcan ledi ve kabin içinde lamba da var da nie gidiyon ta plaka lambasından kablo cekiyon içeriye :D
ordan o lambayı iptal etmene de gerenk yok lambanın duyundan alıver işte kabloyu...

yarın sna bi sürprizim var cok ugrastırdın beni yeter la ;) ;D ;D
aklıma gelmedi loo :D :D merakla bekliyorm :D
Aykut Güler link=topic=53511.msg558834#msg558834 date=1331329398' Alıntı:
yarın bağlantı yerlerini foto çekip paylaşırım ben. + - olayına gelince sen şerid led e 2 tane kablo lehimliceksin(zor bir iş) bu kablolardan birini kabin lambasının duyuna veya onun kablosuna bağlayacaksın eğer kabin lambasına - elektrik kablo ile geliyorsa diğer kabloyuda ona bağlıyacaksın.. ama büyük ihtimalle - kabinin demirinde vardır. sende kablonun birini kabinin demirine iliştiriver tamam işte..
az çok biliyorm. ama denemeyince acemlk çekiyor insan. bende makina yok nasıl lehimlicem varmı bir yurdum insanı fikri :D çakmak fln ? :D lehimledik dielim elimzde 2 kablo olcak lambanın kapanı açınca orda 2 kablo olcak bunun hangisini hangisine takcamızı nasıl anlarız siyah kırmızı olur gariba :) onları birleştip bantlıcazmı ? baya acamymısım geç geç fark etyom :D

lambanın kapagınıa cınca karsına duy cıkar... duya gelen kabloya + yı yani kırmızıyı - yi yani siyahı da aykutun ddiği gibi motorun herhangi biryerine veya o duyun herhangi biryerine takman yeterli :)

sen bi lehimle kabloyu bi yap da ondan sonra motora takma işine gelelm muzo ;)
o lehimişini bilen birine hallettr ;)

omerfarukkoc link=topic=53511.msg558861#msg558861 date=1331330574' Alıntı:
lambanın kapagınıa cınca karsına duy cıkar... duya gelen kabloya + yı yani kırmızıyı - yi yani siyahı da aykutun ddiği gibi motorun herhangi biryerine veya o duyun herhangi biryerine takman yeterli :)

lan muzo al ledi eline kaç parça yapcaksan o uzunlukta kes onları götür bi elektirikçiye 2 dakikada yapar lehim işini. sen lehim tabancası, lehim falan masraf etme boşuna para bile almaz zaten ama uzunluklarını ayarla ve lehimlenen kablolar en az 10 15 cm olsun fazlasını kesersin kısa gelir falan uğraşma sonra...

nailyetek link=topic=53511.msg558866#msg558866 date=1331330734' Alıntı:
silikonlu led i kabine monte etmen için yapışkanlı cırt alman lazım muzo.:D söyle sen elektrik malzemesi satana yardımcı olur.
Nail abi zaten led ler yapışkanlı ele bide demire yapıştırdım mı çeksen gelmiyo çift taraflı bant falan galiba o cırt dediğin ona gerek kalmıyor..

omerfarukkoc link=topic=53511.msg558861#msg558861 date=1331330574' Alıntı:

duya gelen kabloları nereye takacam anlamadım :S lede lehimlenen kablolarla birleştirlmicekmi ?
nasıl halletcem bilmiyom kmsede yokkı hepsi it gibi gezyo böle işle ilgilenseler ;D kabloyu lede bantlasak nası olur ;D ;D
nailyetek link=topic=53511.msg558866#msg558866 date=1331330734' Alıntı:
silikonlu led i kabine monte etmen için yapışkanlı cırt alman lazım muzo.:D söyle sen elektrik malzemesi satana yardımcı olur.
var abi arkasında yapışkan :D çarşıya gidcende orda milletin çenesini dinlicende çok iş be abi :D kendim yapmam daha iyi :D

Aykut Güler link=topic=53511.msg558872#msg558872 date=1331330936' Alıntı:
lan muzo al ledi eline kaç parça yapcaksan o uzunlukta kes onları götür bi elektirikçiye 2 dakikada yapar lehim işini. sen lehim tabancası, lehim falan masraf etme boşuna para bile almaz zaten ama uzunluklarını ayarla ve lehimlenen kablolar en az 10 15 cm olsun fazlasını kesersin kısa gelir falan uğraşma sonra...
en doğrusu bea bu aralar ben gıdeym balı :D kabloyu hazırlata verem :D kablo pahalı dil dimi hazırlıksız yakalanmayamda ;D

omerfarukkoc link=topic=53511.msg558887#msg558887 date=1331331304' Alıntı:
metresi 40 kurus ;)
para değil la, sen o lehim işini hallettir de ondan sonra konusak ;)
+ bu soruların cevbını sna yarın vericem dstum ;) ;D
hiç bişe bea ben bi 20mt fln alayımda evde bulunsun ;D ;D
inş :D
omerfarukkoc link=topic=53511.msg558889#msg558889 date=1331331377' Alıntı:
duya gelen kabloya ledin + ucunu takıcan bantlıcan işte ne anlıyosan :)
ledin bosta kalan diğer kablosunu da yani sasiyi de herhangi bir demire takabilirsin ;)
1.si tamamdır onu zaten anlamıştım o şasi denen şey kafamı karıştırdıydı o ne işe yarıyoki o zmn :S kabloyu demire fn mı bantlıcaz ? :D ;D

aynen öle yapıcan :)
motorun her tarafına sasiyi baglayabilirsn ;)
veya duya da baglayabilirsn...
bu resmdeki gibi...

burda ampul yok ben söktüm led taktıgım için ;D ;D
bi tarafı + bi tarafı - ucu bunun ... siyah -... kırmızı + ;)

gece gece garaja gidip rsm cektirtiyon adam yaw ;D