Lisanslı depoculuk hakkında

Var.. lisanslı depoculuk ta çalıştım.. Kendi bugdayimi dokmeme rağmen hala alamadım nakliye desteğini neredeyse ikinci yani bu senenin ürünü satacağım... yazık günah artık iyice milletle dalga geçer oldular..

Ben 2. Ürünüde sattım ama hala 5.000 tl nakliye destegim odenmedi

• Beğen
Tepkiler: kirci02
Arkadaşlar bugün TURİB üzerinden sattığım buğday parası aynı gün hesabıma geçti borsa kesintisi ve depo ücreti kesildi net ücret yatırım hesabıma geçti
Yanlız şunu söylemek isterim depo ücretinin 3 TL si bizden 6 TL sini devlet karşılayacaktı toplam 9 TL nin hepsi benden kesilmiş

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: keltaşlı
Lisanslı depoculuk tebliği yayınlanmış
Depo desteği aylık 3 TL ton başına
Nakliye desteği 25 TL ton başına ancak aynı üründe en fazla 750 TL ile sınırlamışlar
Analiz ücreti 25 TL
Nakliye desteğinde aynı ürüne 750 tl sınır derken .yani 30 tona kadar nakliye ücretinimi karşılıycaklar ,fazlasına ödeme olmuycakmı.

Arkadaşlar bu lisanslı depomu ne haltsa sistem nasıldır Bi anlatabilirmisiniz bizde arpayı normal satıp buğdayı depoya atacağız nedır bu işin doğrusu yanlışı
Öncelikle lisanslı depoculuk anlaşmalı bankalardan yatırım hesabı açtırıyorsun sonra bulunduğun yerdeki ticaret borsasına gidip turib üyeliği açtırıyorsun sonra lisanslı depoya kimlik ile ürünü teslim ediyorsun istediğin zaman turib üzerinden kendi belirlediğin fiyattan satış emri veriyorsun satış gerçekleşirse paran hesaba geçiyor.

Öncelikle lisanslı depoculuk anlaşmalı bankalardan yatırım hesabı açtırıyorsun sonra bulunduğun yerdeki ticaret borsasına gidip turib üyeliği açtırıyorsun sonra lisanslı depoya kimlik ile ürünü teslim ediyorsun istediğin zaman turib üzerinden kendi belirlediğin fiyattan satış emri veriyorsun satış gerçekleşirse paran hesaba geçiyor.
Hııı biraz daha kafamda şekillendi peki benim buğdayımın emsalleri kaç liraya satılmış göruyormuyuz

Ürünü verirken bupd
Ya ben lisans mezunuyum sistemi ben zor anlıyorum bunu millet nasıl anlasın bizim bugdayı kaguda çevireceklermiş istediğimiz anda satacaz borsa yada bankadan alına gram altın gıbı
Ürünü verirken buğdayınızın kaçıncı sınıf olduğu belli oluyor siz satarken o gün sizin kategori deki buğdayın en yüksek en düşük fiyatını görürsünüz hatta bir gün öncekini de sizin buğdayınızı tüccar da alıyor bu işin al satçısı olanda alıyor ben geçen yıl çok kar ettim tavsiye ediyorum. Sizden satışta 30 TL analiz ücreti ve sanırım 4TL tonda boşaltma ücreti alıyorlar analiz ücreti ve 30 tona kadar 750 TL nakliye ücreti desteği alıyorsun (1yıl sonra verdiler) ürünü sattığın da aylık 3 TL ton başına depo ücreti paradan kesiliyor. Nakliye desteği hemen hemen bunu karşılıyor ortalama 40 ton satarsan 6 ay bekletirsen

Ürünü verirken bupd
Ürünü verirken buğdayınızın kaçıncı sınıf olduğu belli oluyor siz satarken o gün sizin kategori deki buğdayın en yüksek en düşük fiyatını görürsünüz hatta bir gün öncekini de sizin buğdayınızı tüccar da alıyor bu işin al satçısı olanda alıyor ben geçen yıl çok kar ettim tavsiye ediyorum. Sizden satışta 30 TL analiz ücreti ve sanırım 4TL tonda boşaltma ücreti alıyorlar analiz ücreti ve 30 tona kadar 750 TL nakliye ücreti desteği alıyorsun (1yıl sonra verdiler) ürünü sattığın da aylık 3 TL ton başına depo ücreti paradan kesiliyor. Nakliye desteği hemen hemen bunu karşılıyor ortalama 40 ton satarsan 6 ay bekletirsen
Anladım abi bu gr altın olayı gıbı birşey olmuş ama Bi siteye giriş yapıp da durumu çözemedim amcamgilde yanımda yok

Bizim kotalar bu şekilde çıkmış ama galıba bunlar lorvana virüsten dolayı artırımlı aceba artırımlı kısımda destek verilecek mi
IMG-20200712-WA0014.jpg

Ürünü verirken bupd
Lisanslı depo da emanete koyulan ürün 3 ay boyunca satamıyormuşsun doğru mu birde turib üzerinden sattığın ürünün. Pirim desteği ni alabiliyor muyuz bilginiz varsa paylasırmısınız