LÜTFEN KUŞLARA YEM VERELİM .

Dostlar malum her yerde kış var sizden ricam lütfen ( olanlar için tabi) kuşlara azda olsa yiyecek vermenizdir belkide veriyorsunuz ama ben yinede hatırlatmak istedim.

Ynt: SİZDEN BİR RİCAM VAR (KEYKUBAT)

Abi çok iyi düşünmüşsün tebrik ederim sadece kuşlar için sınırlı kalmamalı bu olay. Tüketmediğimiz yiyecekleri dışarda uygun bir şekilde dışardaki hayvanlara verebiliriz

Güzel bir konuya dikkat çektin abi, Allah razı olsun. Ekleyecek bir şey yok, herkes bu konuda üzerine yapar inşallah. Doğancan ' ın dediği gibi bu olay sadece kuşlarla sınırlı kalmamalı, diğer hayvanları da düşünmeliyiz. Onların da bir yaşam hakları var.

Köylerde pek gerek yok,her yerde su yiyecek bir şey bulunur ama şehir yerlerde yazları su kışları ekmek kırıntıları falan koymak iyi olur.. :)

Facebookta gördüm... :)

demir45 link=topic=51066.msg514760#msg514760 date=1326906619' Alıntı:
Köylerde pek gerek yok,her yerde su yiyecek bir şey bulunur ama şehir yerlerde yazları su kışları ekmek kırıntıları falan koymak iyi olur.. :)

Facebookta gördüm... :)
mahmut her yer kar altında kar olmasa onlar şehirdede köydede bulur rızkını ama kar oldumu aç kalıyo hayvanlar.

Ahırın tavanın da konaklıyolar, straforları talan etmelerine rağmen yinede kıyamıyorum, yiyecek sıkıntıları yok, ah birde tuvalet alışkanlıkları olsa.:) Bu arada 8 tane kedi de koruma altında.:D

keykubat link=topic=51066.msg514769#msg514769 date=1326907251' Alıntı:
mahmut her yer kar altında kar olmasa onlar şehirdede köydede bulur rızkını ama kar oldumu aç kalıyo hayvanlar.

Doğrudur abi bizde pek kar olmadığı için sürekli dolaşırlar öyle etrafta buğday darı bulabiliyorlar...

abi sağol çok güzel bir düşünce ben zaten iş yerinde ve evde ağacın altına gazete serip kenarlarına taş koyarak bayat ekmeği parçalayıp atıyorum bende burada konu açmak istemiştim bu konu yu anlatmak için ama sen daha önce davranmışsın düşüncen için allah senden razı olsun başlığı rica değilde kuşlara yiyecek atmayı anlatan şekilde açsaydın daha çok arkadaş görürdü.... bu arada kedilere dikkat yiyecek attığınız yeri görürlerse pusu atarlar .....

Ynt:LÜTFEN KUŞLARA YEM VERELİM.

umut71 link=topic=51066.msg514887#msg514887 date=1326913005' Alıntı:
abi sağol çok güzel bir düşünce ben zaten iş yerinde ve evde ağacın altına gazete serip kenarlarına taş koyarak bayat ekmeği parçalayıp atıyorum bende burada konu açmak istemiştim bu konu yu anlatmak için ama sen daha önce davranmışsın düşüncen için allah senden razı olsun başlığı rica değilde kuşlara yiyecek atmayı anlatan şekilde açsaydın daha çok arkadaş görürdü.... bu arada kedilere dikkat yiyecek attığınız yeri görürlerse pusu atarlar .....

Yorum yazan ve kuşlar ve diğer hayvanlar konusundada aynı duyarlılığı gösteren herkeze teşekkürler.hepinizden Allah razı olsun.

Ynt: LÜTFEN KUŞLARA YEM VERELİM .

özellikle yem aldık kuşlara atmak için. sabah ve öğleden sonraları atıyorum balkona. hatta şu soğuk günlerde daha fazla atıyorum. en son yem attığımda penceredn baktım da 40 kadar serçe ve 10 kadar kumru vardı. yesinler helal olsun alk-*s