Motorine zam geliyor. İhtiyacı olan bugün alsın.

17 krş zamdan önce arkadaş fulleyelim dedi iyikide almışım o zman sadece mazotla deil euro dolar demir aliminyum her lazım gelen malzemelere zam var sanki birileri türk milletine ekonomik baskı uyguluyo
Hocam işte bu zihniyetten kaybediyoruz. "Sanki birileri Türk milletine ekonomik baskı uyguluyor" dediğin an sen zaten bilinç altında mevcut iktidarı aklamış oluyorsun.
Evet birileri Türk milletine ekonomik, siyasi, politik, askeri, jeopolitik her türlü oyunu oynuyor. Oynamaya da devam edecek. Önemli olan mevcut yönetimlerin ne önlemler aldığı, nasıl karşı argümanlar hazırladığı. Bizim ülkemiz kimseye oyunlar oynamıyor mu? Azerbaycanı destekleyerek ermenistana oyunlar oynamıyor mu? Kıbrıs meselesinde yunana oyunlar oynamıyor mu? Suriyeye giden mit tırlarında yakalanan silahlar bir oyunun parçası değil mi? Yada arap dünyasında katara oynanan oyunlarda ülkemizin çıkarları doğrultusunda hareket etmeside bir oyunun parçası.

Ülkeler çıkarları doğrultusunda oyunlar oynarlar, mesele senin ülkenin başındaki adamların nasıl savunma yaptıkları, nasıl önlem aldıkları... Bu ülkede iyi birşey olursa Akp yapmıştır, cb yapmıştır kötü birşey olursa dış güçler yapmıştır. Birileri bizi kandırmıştır ama asla mevcut yöneticiler suçlu değildir. İşte bu zihniyeti işlemişler. Sen var yine avut kendini, kimsenin suçu yok ülkemize tuzaklar kurup oyunlar oynuyorlar....

Son zamlardan sonra FB_IMG_1523608124676.jpg

• Beğen
Tepkiler: kansucaglar
Olabilir Yusuf abi nişan al ateş [emoji4]
Siyasette sen gızıyon böyle çaktırmadan devam
siyasete kızmıyorum.
YAPAMIYORUZ ONA KIZIYORUM :)
Bak son günlerdeki siyasi konularda ne kadar güzel anlatılıyor.
kimse hırpalanmıyor.
e birde tarım platformunda tarımdan başka dövüş çekişin işi ne.
zaten ne varsa faceden medyadan öğrenip anlıyoruz kim ne halt ediyor.
buradada karınca kararınca ayarınca iyi olur.
bizim millet relax olur :)

siyasete kızmıyorum.
YAPAMIYORUZ ONA KIZIYORUM :)
Bak son günlerdeki siyasi konularda ne kadar güzel anlatılıyor.
kimse hırpalanmıyor.
e birde tarım platformunda tarımdan başka dövüş çekişin işi ne.
zaten ne varsa faceden medyadan öğrenip anlıyoruz kim ne halt ediyor.
buradada karınca kararınca ayarınca iyi olur.
bizim millet relax olur :)
Zaten sürekli takip eden biri kimin partisi ne anlar yazdıklarından hatta bazılarının isminden profil resminden yaşadığı yere Bakarak bile siyasi bilgisi olan biri hemen anlar %80 kesin sonuç bulur tartışmada zaten kimin ne diyecegi belli ama bazen birbirimizi çok kıriyoruz olmuyor [emoji20]

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Zaten sürekli takip eden biri kimin partisi ne anlar yazdıklarından hatta bazılarının isminden profil resminden yaşadığı yere Bakarak bile siyasi bilgisi olan biri hemen anlar %80 kesin sonuç bulur tartışmada zaten kimin ne diyecegi belli ama bazen birbirimizi çok kıriyoruz olmuyor [emoji20]
Baskan ben ne taraftayim o zaman :))) demire de buyuk zamlar geliyor mu nasil

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Bunu yazdığına göre aynıyız büyük ihtimalle belki lambacisin ama başka birinden kesinlikle değilsin
okul bitti biteli demirle alakam yok ustam alırdı hangimiz e nasip olursa o kullanırdı bende haftaligimi alırdım 4 senedir yoğun bir şekilde tarımın içindeyim bir sürü yapbozlarim var ( yani sulama borularim) tarım aletlerine bakarsak en küçük makinaya bin TL zam geliyor bizim pancar sökme makinası bile bu sene 10.000 zamlandi fabrikaya neden bu diye sordum demir saçın fiyatı sabah bir fiyat öğleden sonra bir fiyat diyor ben bu kadar demirde dövize bağlı olduğumuzu bilmiyordum diyor özellikle son iki senedir çok pahalaniyo demir

Demir aldi basini gitti tarima odaklan bakalim yalniz torna daha iyi sanki cok seviyorum sanat isini yalniz dogru tahminler yapamiyorsun
Para milterle konusmana bakarsan en fazla ikisi arasında yanilrim şimdi başka şeylerde yazarım da Yusuf emmim kızışıyor yangına benzin dokmeyelim
tornayi ben ilk lisede alan seçimi yapılırken gördüm bölümleri geziyorduk vay be dedim demek bizim kullandığımız makinaları bu yapıyor [emoji5] sonra o bölümü seçtim ama tarimda alt yapı sağlam onun için böyle devam ediyoruz

Para milterle konusmana bakarsan en fazla ikisi arasında yanilrim şimdi başka şeylerde yazarım da Yusuf emmim kızışıyor yangına benzin dokmeyelim
tornayi ben ilk lisede alan seçimi yapılırken gördüm bölümleri geziyorduk vay be dedim demek bizim kullandığımız makinaları bu yapıyor [emoji5] sonra o bölümü seçtim ama tarimda alt yapı sağlam onun için böyle devam ediyoruz
En iyisini yapmisin o arkadas bazen bilgi dolu yaziyorda bazen degişik konusuyor ben terör cezaevinde çalışıyorum aksama kadar Rabbime sukur ediyorum her gun ben her gun en alt seviyeyo gorurken en ustude goruyorum ha buyuk sorunlar yasiyoruz ama liderleri de asan durumlar var birde herkes koltugu biraz seviyor en kotu bizim kurumda bile millet bi sandalye kapiyor beyaz plastik onu birakmamak icin cabaliyor

valla ben daha yönetimle uğraşıyorum.
bıraktım o işleri.
şimdi böylesine takılıyorum.
benim korkum değerli insanların birbirini incitmesi.
mesela ben ercanı incitebilirim.
fatih ve ufuk bunları incitebilirim.
bir dahaki buluşmaya sopalı gelin laaa :)
sen cimbombomlusun :)
yaw ufuk varya ben parti işini hiç sevmem
işin açığı kimin yaptığı işi beğenirsem o partiyi seviyorum.
siyasi şahıslar 2.planda yani.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
En iyisini yapmisin o arkadas bazen bilgi dolu yaziyorda bazen degişik konusuyor ben terör cezaevinde çalışıyorum aksama kadar Rabbime sukur ediyorum her gun ben her gun en alt seviyeyo gorurken en ustude goruyorum ha buyuk sorunlar yasiyoruz ama liderleri de asan durumlar var birde herkes koltugu biraz seviyor en kotu bizim kurumda bile millet bi sandalye kapiyor beyaz plastik onu birakmamak icin cabaliyor
Aynen başkan o yüzden hiç yaklaşıyorum benim canımi açılırsa kendimi tutamam

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo