Motorine zam geliyor. İhtiyacı olan bugün alsın.

Pancarda ne kadar aliyonuz verimi benim amcam da sekerde calisiyor ama özellesti bazen oda ekiyor ama verim alamiyor
Abi 6 ton ile 9 arasında değişen yerler oluyor şekerimiz yüksek 17 den aşağı kamyon düşmedi hiç en üst 22 görüyoruz Allah bereket versin dönümden 500 TL kalırsa yeter çok yatırım yaptım okul bitince traktör makina en fazla boru masrafı 400 binlik malzeme ve geçimin çıkarttım bundan sonra gelen kar ekipman parkını dizdim pancarın

Abi 6 ton ile 9 arasında değişen yerler oluyor şekerimiz yüksek 17 den aşağı kamyon düşmedi hiç en üst 22 görüyoruz Allah bereket versin dönümden 500 TL kalırsa yeter çok yatırım yaptım okul bitince traktör makina en fazla boru masrafı 400 binlik malzeme ve geçimin çıkarttım bundan sonra gelen kar ekipman parkını dizdim pancarın
Oooo sen cok buyuk ekipman yapmisin kota olayi felaan var demi bide pancar alip satma var o da guzel kazandiriyor siz de su kuyudanmi kanaldan mi geliyor

Oooo sen cok buyuk ekipman yapmisin kota olayi felaan var demi bide pancar alip satma var o da guzel kazandiriyor siz de su kuyudanmi kanaldan mi geliyor
Başkan Malatya'da pancar eken yerli çiftçi az işin açığı onun için bize tolerans gösteriyorlar yol yakın taşıma masrafı onların olduğu için daha çok kar ediyor kota sıkıntı değil ne kadar istersen ek ve ona göre istediğin kadar gübre al
Suyumuz basinsli sistem dekarı 100 TL saat falan yok bol bol sula parasını da pancardan kesiyorlar sıkıntı yok şu bu patates Bostan 35 binlira veriyoruz tamam

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Aynen öyle bizden 55 liraya tonunu alıyor 120 ye kamyoncu ya satıyor komyoncu açık kuspeyi burda tonunu 200 tlden satıyor besicilere adam da kes para var 1 ayda dünyanın parasını kazanıyor orda elini vurmadan

Abiler kardesler köyde kendi unumuzu yapar bulgurumuzu kaynatır taze sütümüz var yoğurt peynirimizi yapabiliyormuyuz yapabilioruz et desen taze bal bulunur yağ yapılır meyve sebze yetişirmi yetişir kısaca MİLLETE DAR GELEN BİZE BOL GELİR millet artık koltuklarını mı yer tv plastiğinimi kemirir naparlarsa yapsınlar
helal olsun :)

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci97
Abiler kardesler köyde kendi unumuzu yapar bulgurumuzu kaynatır taze sütümüz var yoğurt peynirimizi yapabiliyormuyuz yapabilioruz et desen taze bal bulunur yağ yapılır meyve sebze yetişirmi yetişir kısaca MİLLETE DAR GELEN BİZE BOL GELİR millet artık koltuklarını mı yer tv plastiğinimi kemirir naparlarsa yapsınlar
Vallahi duygularıma tercuman olmuşun kardeşim.
Sabahtan bende hanıma çocuklara aynı şeyleri dedimdi.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci97