Nar Bahçeleri Söküluyor-Muğla

akit e tarafsizca bi daha bakın derim:)

akp-fetö-tsk dahil yanlış yapana senelerdir en delikanlica yanlış der..

milletin korkudan onbasiya selam durduğu yıllar dahil generallere bile eyvallah etmedi..

fetö ye kainat imamı dendiği yıllarda hiç pas vermedi..hiç yüz vermedi..

köyün delisi benim gözümde.. iktidar dahil kimseye eyvallahi yok..

son bi not;

cümle alem dünya clinton derken.. hatta seçim gecesi gazeteler yeni başkan clinton diye çıkarken.. herkes ters köşe oldu..

akit defalarca dedi yalansiz aylarca.. sıra trump da.. aynen dediği cikti:)

O bölgede Portakal, limon ağaçlarını da para etmiyor diye aynen böyle kesip cümbür cemaat herkes nar bahçesi kurmuştu.. Sonraki 7-8 yıl içinde her yer nar oldu, tabii ki bol olan mal yine para etmedi.
Narın elde kalmasının sebeplerinden biri de Rusya kriziydi.Ancak bakanlıklar düzeyinde varılan noktada Rusya narı tekrar almaya devam edecek.O yüzden şu aşamada narı kesip atmak çok da mantıklı değil.

bakanı f.çelik olanın burnu...

yazık günah geçende antalya da sebzeciler isyandaydi..

---

bizde ne yazıkki sadakat hep liyakat in önündedir.. siyaset bi kenara r.konuk dururken.. f. çelik tam bi hataydı cezasını ciftci ödeyecek..

Bende nar üreticisiyim. Bakımını iyi yapar, kaliteli üretirsen sıkıntı yok. Ha bu yıl kardan zarar ettik sadece. Bakamayan kessin en azından piyasayı düşürmesin.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bakımı çok zahmetli herkesin yüksek verim alması zor ve gubre ilaç işçilik derken sokmeye kadar gidiyor bu zararların sonucu

mTalk'tan gönderildi

ben dalamanlıyım. haber biraz abartılı bir haber ben ziraat mühendisi olarak söylüyorum. dalaman ve ortaca ovaları beş on yıl öncesine kadar pamuk ekilen araziler olduğu için. kök çürüklüğü hastalığı var ve bizim topraklar taban ve yarı taban arazi işin kısası kaliteli nar yetiştiren iyi fiyatlara sattı. mesela 10 dönümü 20bin liraya satan çiftçileri ben çok iyi biliyorum. kaliteli nar iyi para etti. ama narına gübre bile vermeyen çiftçiler zaten sökmesi gerekmiyormu.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77

ben dalamanlıyım. haber biraz abartılı bir haber ben ziraat mühendisi olarak söylüyorum. dalaman ve ortaca ovaları beş on yıl öncesine kadar pamuk ekilen araziler olduğu için. kök çürüklüğü hastalığı var ve bizim topraklar taban ve yarı taban arazi işin kısası kaliteli nar yetiştiren iyi fiyatlara sattı. mesela 10 dönümü 20bin liraya satan çiftçileri ben çok iyi biliyorum. kaliteli nar iyi para etti. ama narına gübre bile vermeyen çiftçiler zaten sökmesi gerekmiyormu.
Biz 50 dekarı 130 a verdik. 10 yaşında en az 200 ton vardı. En ucuz da bu yıl verdik. Her yıl 1 liradan veriyorduk. Size katılıyorum bakamayan söksün başka bir şey eksin, diksin.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA