ne coronaymış

Sokağa çıkma yasağıyla virüsü yayan tek ülkeyiz. Cahiliyet başa bela. Dün akşam ki görüntülerden sonra ipin ucu kaçmış bulunmakta. İki gün sonra bu ülkede neden sokağa çıkma yasağı ilan edilmemeli anlayacaksınız. Çok isteyen vardı sokağa çıkma yasağını. İki gün sonra burasının Türkiye, bizim milletin de Türk vatandaşı olduğunu göreceksiniz. Yasaklar daha çok cezbeder bizi. :)

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Birileri sizlere birşey olmasın diye ne zorluklarda çalışıyor fakat kimsenin umrunda değil ve ciddiye alınmıyor bu sürecin sonunda sanırım ben ailemle ve çocuklarımla görüşemediğimle kalıcam.insanlar sokaklarda olduğu müddetçe ben evime gidemiyorum,tarlaları ekemiyorum virüs sanki birtek bize var vatan görevi kutsal sonuna kadar dayanacağız fakat lütfen çıkmayın.

Son düzenleme:
Ben gece gece gittim köye
Jandarma çevirdi nereye köye hadi git tamamEkli dosyayı görüntüle 47169

Neredeyse 20 sene olmuş oralarda askerlik yapalı. Darendenin gitmediğim köyü mezrası kalmamıştır. Taş Arslan heykelleri hala duruyor mu yerinde? Heykellerin yanında delikler vardı 2001 senesinde. Yükleyip götürmeyi denemişler ama başaramamışlardı o zaman [emoji1].
Çok güzel bir yerde yaşıyorsunuz kıymetini bilin.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32

Neredeyse 20 sene olmuş oralarda askerlik yapalı. Darendenin gitmediğim köyü mezrası kalmamıştır. Taş Arslan heykelleri hala duruyor mu yerinde? Heykellerin yanında delikler vardı 2001 senesinde. Yükleyip götürmeyi denemişler ama başaramamışlardı o zaman [emoji1].
Çok güzel bir yerde yaşıyorsunuz kıymetini bilin.
Gel birdaha gezek beraber [emoji4]
Aslan taşlar duruyor kış geldiği zaman ne defineciler geliyo aslan taslara.
Bizim şelale nin içinde yok şurada giriş kapısı bura bilmem ne [emoji1]
Ama ülkemizin her yeri ayrı bir güzel hertürlü medeniyete ev sahipliği yapmış bir ülke

alo ses geliyormu :)
images.jpeg.jpg

Gel birdaha gezek beraber [emoji4]
Aslan taşlar duruyor kış geldiği zaman ne defineciler geliyo aslan taslara.
Bizim şelale nin içinde yok şurada giriş kapısı bura bilmem ne [emoji1]
Ama ülkemizin her yeri ayrı bir güzel hertürlü medeniyete ev sahipliği yapmış bir ülke

ALLAH nasip ederse yine gelmek isterim tabii. Davetiniz için çok teşekkür ederim. Gerek muhtarların, gerek köylünün az ekmeğini yemedim. Karakolda yediğimden fazla öğünü köylerde yemişimdir belki. ALLAH hepsinden razı olsun, yaptıkları ikramlar ahirette önlerine gelsin. Evinden aylardır uzak olan asker ev yemeğinin kıymetini iyi bilir, kendini evinde hisseder.
Malatya Kayseri yolu duble yapılırken, Balaban karakolu yeni binasına taşındıktan bir ay sonra teskere alıp ayrıldım oralardan.
Balaban’dan Çaybaşı köyüne az koşmadık akşam sporlarında [emoji4].
Gerek trafikte araç sürerken, gerek traktörle kırsaldayken bazen aşırı titiz davranıyorum.
Maalesef o yıllarda görev gereği araç ve traktör kazalarına çok giderdik.
ALLAH esirgesin bin kere yapıp problem yaşamadığın bir tedbirsizlik, bin birincide telafisi olmayan kayıplara neden olabiliyor.
Dediğiniz gibi memleketimiz çok güzel.
ALLAH hepimize iyilik sağlıkla güzel günlerde yaşamayı nasip etsin.

ALLAH nasip ederse yine gelmek isterim tabii. Davetiniz için çok teşekkür ederim. Gerek muhtarların, gerek köylünün az ekmeğini yemedim. Karakolda yediğimden fazla öğünü köylerde yemişimdir belki. ALLAH hepsinden razı olsun, yaptıkları ikramlar ahirette önlerine gelsin. Evinden aylardır uzak olan asker ev yemeğinin kıymetini iyi bilir, kendini evinde hisseder.
Malatya Kayseri yolu duble yapılırken, Balaban karakolu yeni binasına taşındıktan bir ay sonra teskere alıp ayrıldım oralardan.
Balaban’dan Çaybaşı köyüne az koşmadık akşam sporlarında [emoji4].
Gerek trafikte araç sürerken, gerek traktörle kırsaldayken bazen aşırı titiz davranıyorum.
Maalesef o yıllarda görev gereği araç ve traktör kazalarına çok giderdik.
ALLAH esirgesin bin kere yapıp problem yaşamadığın bir tedbirsizlik, bin birincide telafisi olmayan kayıplara neden olabiliyor.
Dediğiniz gibi memleketimiz çok güzel.
ALLAH hepimize iyilik sağlıkla güzel günlerde yaşamayı nasip etsin.
Her zaman beklerim.
Biz askerde üst bolgesin de bile çelik yelek kompozit ile gezdik
Aşçı askeri tuttum düzgün pişir la yemek leri dedim bende biliyom ama emir öyle geliyo dedi [emoji4]
Sen güzel yerde yerde yapmış sın demek sende hazeyin oldun öyleyse
İnşallah Allah herkesin gönlüne göre yaşamayı nasip etsin

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden