ne coronaymış

Ha gayret bayrama 0 lı rakamları görecez insallah
Screenshot_20200508-195724_Samsung%20Internet.jpg

Corona testi için hastanelere gelenlerin oluşturduğu kuyrukları bir görseniz şaşırırsınız. Son iki haftadır herkesin canına tak etti. Millet çalışıp kazanmak zorunda. Durumu iyi olanlar Mart ayından beri evden çıkmıyor zaten. Ama çalışmak, dükkanını açmak zorunda olan çok insan var. Son iki haftadır İstanbul Corona öncesindeki gibi. Yollar dolu, millet dışarıda. Tek fark cafe, restoran vb yerler kapalı.
Azaldı bitiyor derken inşallah ikinci bir dalga gelmez.

Corona testi için hastanelere gelenlerin oluşturduğu kuyrukları bir görseniz şaşırırsınız. Son iki haftadır herkesin canına tak etti. Millet çalışıp kazanmak zorunda. Durumu iyi olanlar Mart ayından beri evden çıkmıyor zaten. Ama çalışmak, dükkanını açmak zorunda olan çok insan var. Son iki haftadır İstanbul Corona öncesindeki gibi. Yollar dolu, millet dışarıda. Tek fark cafe, restoran vb yerler kapalı.
Gıttıkçe azalıyor ıniallah

hala, hergün, 2-3 bin vaka tespiti var...
dünyaya 1 kişiden yayıldığı, söyleniyor...
tehlike, devam ediyor...
tedbirli davranmakta, fayda var...
kapalı yerlerde bulunmak, tehlikeli...
bulaşma bakımından

hayati, faaliyetler devam ederken, çalışma hayatında, ulaşımda, seyahat sırasında...
dikkatli, tedbirli olmakta fayda var...

ketlerde, kasabalarda..
insanlar, aralarındaki mesafeye (1-2 metre), dikkat etmeli...
maskesiz, sokağa çıkmamalı...

bağında, bahçesinde, tarlasında, tek çalışan insanların...
bu tedbirleri almasına gerek yok...
kalabalık çalışma yoksa...

kalabalık çalışılan, tarlada, bahçede...
birçok aileden, kişilerin, birlikte çalıştıkları yerlerde...
ekimde, hasatta, tedbir almak gerekli...

Son düzenleme:
Kendimizi kandırmayalım bu gün en yakın arkadaşım ve eşinde çıktı büyük ihtimal bana da bulaşmıştır kendimi evin ayrı bir odasında izole ettim mart ayından beri 10 günde bir yapılan tüm testlerim negatifti en son ayın 6 sında yapılan testim negatif çıkmış olmasına rağmen bu gün kendimi halsiz hissediyorum bakalım bu gün yine yapılacak test.

Kendimizi kandırmayalım bu gün en yakın arkadaşım ve eşinde çıktı büyük ihtimal bana da bulaşmıştır kendimi evin ayrı bir odasında izole ettim mart ayından beri 10 günde bir yapılan tüm testlerim negatifti en son ayın 6 sında yapılan testim negatif çıkmış olmasına rağmen bu gün kendimi halsiz hissediyorum bakalım bu gün yine yapılacak test.
Geçmiş olsun inşallah bir sıkıntı olmaz

• Beğen
Tepkiler: guray
İnşallah yine negatif çıkar, bizim köydede bi merasimden virüs kapan 25 yaşlarında yeğen var, saldı millet kendini .

Geçmiş olsun inşallah bir sıkıntı olmaz

Aslında daha nisan ayında köyümüzde çıktı hatta karantinaya alındı fakat ben o süreçte zaten izolasyondaydım köyünüzde bulaşan kişilerden sadece biri hastalık sebebiyle vefat etti fakat hastalığı atlatanlardan bir kaç kişi daha ilerleyen günlerde kalp krizinden malesef hayatını kaybetti en son 1 ay önce eşimin halası kalp krizinden vefat etti maskesiz dışarıya adım atmıyoruz fakat gelicem dedimi geliyor işte önlemlere ve temizliğe en üst düzeyde dikkat eden bir kurumda hayatımızdan ve mahsülümüzden vazgeçerek insanlara hizmet etmeye çalışıyoruz bu yüzden sürekli kontrol altındayız fakat malesef bizi de buldu sanırım.

Aslında daha nisan ayında köyümüzde çıktı hatta karantinaya alındı fakat ben o süreçte zaten izolasyondaydım köyünüzde bulaşan kişilerden sadece biri hastalık sebebiyle vefat etti fakat hastalığı atlatanlardan bir kaç kişi daha ilerleyen günlerde kalp krizinden malesef hayatını kaybetti en son 1 ay önce eşimin halası kalp krizinden vefat etti maskesiz dışarıya adım atmıyoruz fakat gelicem dedimi geliyor işte önlemlere ve temizliğe en üst düzeyde dikkat eden bir kurumda hayatımızdan ve mahsülümüzden vazgeçerek insanlara hizmet etmeye çalışıyoruz bu yüzden sürekli kontrol altındayız fakat malesef bizi de buldu sanırım.
Dur bakalım Allah büyüktür.

Geçmiş olsun

Gecmis olsun

DİKKAT!

Değerli arkadaşlar, covid-19 için maalesef gerçek veriler yansıtılmıyor. An itibariyle Adıyaman/Kâhta devlet hastenesinde bir vatandaş daha yaşamını yitirdi. Merkez ve ilçe hastenelerimizin kapasitesi tamamen dolmuş. Bu yüzden bir çok plokilinik kapatılmış durumda. Doktorlar ve hemşireler arasında bile hastalığa yakalananlar var. Adıyaman'da covid-19 vakaları için çadır kurulmuş. Bugün Malatya'daki akrabamla görüştüm, orda da durum aynısıymış. Hiç kimse vaka sayısını Tv'den öğrenmeye çalışmasın. Zira açıklanan veriler tamamen tutarsız. Herkes sadece daha dikkatli olsun lütfen!

Geçmiş olsun hemen kötü düşünme. İyi düşünelim iyi olsun.

Korona çok aşırı arttı bugun yıne test verdım temız çıktım arkadaşın bırı pozitif çıktı gıt gıde yayıldı ortam çok kötü şu anda
Pazar esnafinda sıkıntı var, her yerden tanıdıklardan corona haberi duyuyoruz, dun bir arkadaşın babası öldü anasıda yogun bakımda, ...çinde 2 tane vaka varmış, acaba biz çok mu akıllıyız .