New Holland 8070 Sezondan Kareler


Gectigimiz sene sezon bitince Nh 8070 bicerdöver almistik , bu sezon calistirdik , guzel ve verimli sezon gecirdik. Makinayi kendimiz kullandik , zaten bu sektörde adam bulmak artik zor , cok güzel tecrubeler edindik bu sene , cok sukur ciddi bir ariza yasamadan sezonu tamamladik.
 

Resimler ve ekler

 • 20230630_204045.jpg
  20230630_204045.jpg
  167.1 KB · Görüntüleme: 51
 • 1000066659.jpg
  1000066659.jpg
  311.7 KB · Görüntüleme: 48
Maşallah makineniz gayet güzel ve temiz duruyor. Ufuk hocam
Bu clayson 8000 serisinde en çok tutulan hangisi ve hangi model yillarina ait oluyor.
İlerde belki bizede nasip olur.
Saol arkadaşım
8060 larda carli olanlar daha cok tutuluyor , onlarda 87,88 model yillari oluyor sanirim.
8070 ler hali hazirda carli zaten , bu sebeple aks problemi carli makinalarda en aza iniyor diye biliyorum. Biz acemi makinaciyiz burada degerli ustatlar var , daha güzel anlatip konuya katki saglarlar.
Gectigimiz gunlerde Umut hocamin Claas Dominator 98 ini satin aldik , 8070 i onunuzdeki aylarda verecegiz bizde , biraz piyasa olusmasini bekliyoruz.
Makinamiz zaten bakimliydi , bizde acemiyiz riski azaltalim diye Edirne Harman Yetkili servisinde alirken daha tekrar bakima soktuk , bakim sonrasi teslim alip 1000 dekar yer bictik , sezonu sorunsuz tamamladik , Dominator cok samini bir arkadasimdan denk gelince model yukseltelim istedik , kisaca makina dosta gider , aklinda olsun , arayan soran olursa gönül rahatligiyla tavsiye edebilirsin , niyeti olan gelsin görsün denesin , incelesin.
Kendi makinan olmasi cok büyük lüks, bu sene Tmo randevu sistemi ve sezon icinde yagan yagmurlar sebebiyle insanlar sıkıntı cekti , cok şükür biz bunlardan etkilenmedik , yagmur yemeden ürünü hasat ettik , isimizi sıkı tutup.
Buda hektolitre ve urun fiyatinda avantaj sagladi bizlere. Allah herkese gönlündekini nasip etsin.
 

Yeni makineniz hayırlı olsun.
Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.
Bizde de sezon yağmurluydu, önce arpaları biçtik arada bir hafta yağmurluydu.
Temmuz sonunda harmanı bitirebildik.
 
 • Beğen
Tepkiler: ufukk
Bereketli olsun, Claas da hayırlı olsun :) Kapıda biçer olması gerçekten müthiş bir şey. Hayalim ilk olarak 8070 ama babamı ikna edemiyorum bir türlü :D Bizim biçerci işi bıraktığından beri dikiş tutturamadık. Gelenler artık hep doğu biçeri, kavga dövüş iş yaptırıyoruz adamlara.
Saolun teşekkür ederim, benimde bizimkileri ikna edip , sirayi bicer isine getirmem uzun sürdü, Allah cümlemize malın hayırlısıni nasip etsin , harman sezonu hem bicene , hemde bictirene stresli , insanin kendi isini yaparken dikkat ettigi gibi kimse dikkat edemez , bu herkes icin gecerli , kimseyi yermek icin söylemiyorum bunu , bu sene ağır ağır keyif ala ala yaptik isimizi cok şükür, 8070 tavsiye ederim ama temiz ve bakımlı olmak şartıyla, bu sene makinanin guzel yurumesi isimizi kolaylastirdi
 

Benzer Konular


Son Gönderiler