New Holland TT4 Yol Hızını Arttırabilir Miyiz?

Merhaba arkadaşlar bende nh tt4.55 4x4 traktör var bu traktör yolda biraz yavaş kalıyor. araba olmadığı için traktörle gideceğim yere gidiyorum nakliye yapıyorum yolda yavaş olduğu için sıkıntı oluyor. bu traktörün hızını arttırabilir miyiz çözüm önerisi olanlar tavsiyede buluna bilirse sevinirim. frenlerinin tek çeker de 4ü birden tuttuğu için hızda pek sorun olmaz tabi aşırı olmayacak şekilde yorumlarınızı bekliyorum.

Resimler ve ekler

• 20180121_165547.png
    20180121_165547.png
    553.1 KB · Görüntüleme: 218
  • Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Tt4 ler zaten seri diye biliyorum siz nekadar hız yapmasını istiyorsunuz ve şuan mesela 2300 devirde nekadar hız yapiyor

TT4 lerin sadece 75 liik olanlarında 40km/h hız var 50 55 65 'de 30km/h var ben telefona program indirdim. benim traktör 55 4x4 12+12 vites 2700 devir yani son gaz 38km/h gösteriyor ben bu hızı 45km/h hıza çıkarabilir miyim 2300 devirdede yapacağı max 33km/h diye tahmin ediyorum.

TT4 lerin sadece 75 liik olanlarında 40km/h hız var 50 55 65 'de 30km/h var ben telefona program indirdim. benim traktör 55 4x4 12+12 vites 2700 devir yani son gaz 38km/h gösteriyor ben bu hızı 45km/h hıza çıkarabilir miyim 2300 devirdede yapacağı max 33km/h diye tahmin ediyorum.
Abi bende TN75Da serisi var 2200 devirde 40 km/h yapıyor.Lastik ebatlarını önler 24 arkalar 30 jant yaparak artar fakat bayağı maliyetli bir iş galerilerle bir görüşebilirsin.onun haricinde şanzımanla oynaman gerekir o da çok iyi olmaz.Ayrıca 55 hp motor için en uyumlu şanzıman üzerindeki şanzıman yoksa seri şanzıman olsa rampanın kokusunu alır yakıt da artar.

• Beğen
Tepkiler: hilmicn_14
Abi bende TN75Da serisi var 2200 devirde 40 km/h yapıyor.Lastik ebatlarını önler 24 arkalar 30 jant yaparak artar fakat bayağı maliyetli bir iş galerilerle bir görüşebilirsin.onun haricinde şanzımanla oynaman gerekir o da çok iyi olmaz.Ayrıca 55 hp motor için en uyumlu şanzıman üzerindeki şanzıman yoksa seri şanzıman olsa rampanın kokusunu alır yakıt da artar.

evet doğru ama ben araba olmadığı için bunu yüzde 90 araba gibi kullanıyorum kendi ağırlında hızı arttırsam pek sıkıntı olmaz gibi geliyor nasıl açıldığını biliyor musun birde?

evet doğru ama ben araba olmadığı için bunu yüzde 90 araba gibi kullanıyorum kendi ağırlında hızı arttırsam pek sıkıntı olmaz gibi geliyor nasıl açıldığını biliyor musun birde?

Bence tonla masraf edeceğine al bir TN bak keyfine hiç olmazsa avrupa ben de yolda çok kullandığım için seri olduğu için TN tercih ettim
https://www.youtube.com/watch?v=k23U87Tlqlg Bu da benim traktör klima açık olduğu için rüzgar sesi yapmış traktörün sesi pek belli olmuyor az çok fikir olsun

95 beygir, ağır bi bakıma ihtiyacı var sanırım ibrenin düşüşünü izleyebiliyorum nh fazla yakabilir belki de bu kadar da fazla yakacağını düşünmüyordum

95 beygirden fazla yakması tuhaf bir durum ibre olarak degil de litre olarak değerlendirmek gerek sonuçta tn 3 piston büyük ihtimal ayarsız.cekis durumu nasıl mesela turbo sesi veriyor mu randımanlı olanlar turbo sesi verir