NH TD80 - ERKUNT SERVET 80T ÇEKİŞMESİ..(FACEBOOK)

Ynt: NH TD80 - ERKUNT SERVET 80T ÇEKİŞMESİ..(FACEBOOK)

DqN 58 link=topic=41003.msg366306#msg366306 date=1300996442' Alıntı:
Kalın teker asfalta yapıştımmı bi daha bırakmazz :) Ama erkunt he halukarda çeker td 80 i
arada bayabi fark var kilo olsun lastk olsun herşey eşit olupta servet çekse bişe demem ama burda bazı şeyler yanlış gidior ok-*-s

yav Arkadaslar Siz Erkuntu bı seye benzetemıyosunuz Cekmıs Iste
ERKUNT CEKSE ;
Erkunt Agır derler
Erkuntun tekerleri balon Teker derler
Erkunt Sıfır Tekerlerı yıpranmamıs derler
ERkunt Kabını Orjınal 400-500 kg fark var yok erkunt daha sıfır
Arkadaslar bırakın artık erkunt bal gıbı cekmıs

NEW HOLLAND ÇEKSE ;
Oooo New hollandan baska traktor tanımam
Erkunt Bı ıse yaramaz
Erkunt Cekememıs yuhh bıde kalın teker agır
cart curt seyler

tabı cekemeyınce erkuntun ustune gıdılır

berat06 link=topic=41003.msg366602#msg366602 date=1301052827' Alıntı:
yav Arkadaslar Siz Erkuntu bı seye benzetemıyosunuz Cekmıs Iste
ERKUNT CEKSE ;
Erkunt Agır derler
Erkuntun tekerleri balon Teker derler
Erkunt Sıfır Tekerlerı yıpranmamıs derler
ERkunt Kabını Orjınal 400-500 kg fark var yok erkunt daha sıfır
Arkadaslar bırakın artık erkunt bal gıbı cekmıs

NEW HOLLAND ÇEKSE ;
Oooo New hollandan baska traktor tanımam
Erkunt Bı ıse yaramaz
Erkunt Cekememıs yuhh bıde kalın teker agır
cart curt seyler

tabı cekemeyınce erkuntun ustune gıdılır
yalanmı doruya doru bazı farklar var şuanda eşit çekişme olsa gene erkunt çekse bişe demem ama burda ayarsızlık var baya
nh çekse eminimki erkuntu olanların çoğu savunma yapcak konularda gözükyo herşey ortada.....
ama sadece erkunt için demiym her çekişmede oluyor bunlar ama erkunt biraz daha çok savunyo..

Fark olsada 10 hp degıl ya bu gavur motoru o kadarda kolay cekmemesı lazım bunuda goz onunde bulundurun sonucda td 80 s mı d mı neyse 80 hp bu kadar kolay cekılmemesı lazım vee erkunt

slm arkadaşlar traktörleri arka arkaya baglayarak sizce gerçekten hangisinin daha güçlü oldugunu anlaya biliyormusunuz aynı fiteste aynı pullukla yanyana girin tarlaya ozaman belli olur güçleri erkunt güzel traktör oda zf şanzımandan yani ama onunda tam uyum sagladıgı söylenemez manisa ovasında 3 tane erkuntun bu yüzden gövdeden ayrıldıgını biliyoruz arada tonaj farkıda çok fazla zaten 4 tonla 3 tonu çekiştiriyorsunuz bu aynı katırla eşşegi arka arkaya baglamaya benziyor arkadaşlar bence yanlışım varsa kusura bakmayın

aydınö link=topic=41003.msg366492#msg366492 date=1301010733' Alıntı:
ince teker avantajlı bence yere daha fazla basınç uygular sonuçta zemin sert

Birader bir yere tek parmağınla mı dokunduğunda daha fazla zemine etki edersin, beş parmağınla dokunduğunda mı ? Bu soruyu cevapla sonra ince ve kalın tekerlek arasındaki farkı anlarsın.
Yani lastik firmaları neden zemine daha düz basarak, daha fazla alan kazanan radial lastikler için uğraşıyor ki ? Senin mantığına göre, boşuna para harcamasınlar yapsınlar 10 cm genişliğindeki lastiklerden traktörlerin de çekişi artsın. Yani kısacası geniş tabanlı lastiğin yer tutuşunun daha fazla olacağını 5 yaşındaki çocuk bile bilir.
Ayrıca 'tarım makineleri mühendisi' ne oluyor, onu bi açıklasana bana ?

bu motor td80 e benzemiyo.En azından ben benzetemedim.Çünkü kabin geriye doğru çok uzun ve büyük.ayrıca arka çamurluk ovarlak gelmiyo düz kesitli. td80 ler meyilli düz değil. :S

erkuntun basar agırlıgı fazla olabılır tahmınımarka arkaya baglamayla guç bellı olmaz ama nh ler beygır gucunun motoru deıl cunku 55lık alan 65 lık tamah edıyo 65lık alan 75ık 75lık 85 lıktamah adıyor yanı gucu tatmın etmıyor

rocky link=topic=41003.msg393140#msg393140 date=1304370551' Alıntı:
bu motor td80 e benzemiyo.En azından ben benzetemedim.Çünkü kabin geriye doğru çok uzun ve büyük.ayrıca arka çamurluk ovarlak gelmiyo düz kesitli. td80 ler meyilli düz değil. :S
s serilerin hepsi öle td 65s de öle
fatih ödemişli link=topic=41003.msg393166#msg393166 date=1304373215' Alıntı:
erkuntun basar agırlıgı fazla olabılır tahmınımarka arkaya baglamayla guç bellı olmaz ama nh ler beygır gucunun motoru deıl cunku 55lık alan 65 lık tamah edıyo 65lık alan 75ık 75lık 85 lıktamah adıyor yanı gucu tatmın etmıyor
kim demiş gücü tatmin etmiyo diye ben td65s kullanıyorm çok güzlde asılıyo ..
okadar insan nh alıyo boşunamı alıyo bşe biliyoda alıyo..

fatih381985 link=topic=41003.msg393862#msg393862 date=1304459077' Alıntı:
bu traktör 69 hp olan td 65 arkadaşlar kim ne derse desin
keşke senle aynı fikirde olabilsem
bnm td65s nin jantları daha farklı lastikleri 16 9 30 du gariba bununkiler dahada büyük gibi geldi :(

nh_fıat link=topic=41003.msg393829#msg393829 date=1304458308' Alıntı:
s serilerin hepsi öle td 65s de öle kim demiş gücü tatmin etmiyo diye ben td65s kullanıyorm çok güzlde asılıyo ..
okadar insan nh alıyo boşunamı alıyo bşe biliyoda alıyo..
S serileri öyle dediğin gibi ama bu işte var bi iş :S