NH TD80 - ERKUNT SERVET 80T ÇEKİŞMESİ..(FACEBOOK)

Ynt: NH TD80 - ERKUNT SERVET 80T ÇEKİŞMESİ..(FACEBOOK)

Aynı silindir hacime sahip motorlarda belirli bir güç aralığında farklı güçte ürünler bulunur. Örneğin perkinsin 3.3 litrelik motorları 58 beygirden 82 beygire kadar çıkar. Bu motorlarda motor bloğu, krank, piston vs genellikle tamamen aynıdır. Farkı yaratan yakıt pompası, turbo ve intercoolerdır. Bir örnek daha vermek gerekirse yine perkinsin 4.4 litrelik 4 silindirli motorları 75 beygirden başlayıp 110 beygire kadar çıkar. Hatta aynı motorun elektronik kontrollü tipleri 142 beygire kadar çıkmakta. Herşey, yakıtın yakılma şekliyle alakalı.

aksazli link=topic=41003.msg394061#msg394061 date=1304518714' Alıntı:
konuyla alakasız ama .. servettede 3.3 silindir hacmi var kımettede 3.3 silindir hacmi var ..ama servet 75 bg. kısmet 58 bg ve tork değerleride farklı . bunu etkileyen silindirlerin uzunluklarımı yoksa başka bi sebepten mi ?? bu soru hep kafama takılıyor.beni aydınlatırsanız sevinirim..

ersanakyai link=topic=41003.msg394079#msg394079 date=1304520346' Alıntı:
Aynı silindir hacime sahip motorlarda belirli bir güç aralığında farklı güçte ürünler bulunur. Örneğin perkinsin 3.3 litrelik motorları 58 beygirden 82 beygire kadar çıkar. Bu motorlarda motor bloğu, krank, piston vs genellikle tamamen aynıdır. Farkı yaratan yakıt pompası, turbo ve intercoolerdır. Bir örnek daha vermek gerekirse yine perkinsin 4.4 litrelik 4 silindirli motorları 75 beygirden başlayıp 110 beygire kadar çıkar. Hatta aynı motorun elektronik kontrollü tipleri 142 beygire kadar çıkmakta. Herşey, yakıtın yakılma şekliyle alakalı.
yani benim kısmetin yakıt pompasını ayarlasak bg gücünü yükselte biliriz öölemi. konuya açıklık getirdiğiniz için teşekkürler ersan bey . nasıl oluyo diye kafam takılıyodu tekrar teşekkür ederim.

MOTOR GÜCÜ OLRAK DEGİL ŞANZUMAN FARKI OLARAK DÜŞÜNÜN OLAYI.ZF ŞANZUMANIN GÜCÜ YABAN HİÇ ATILMAMALIDIR.TEKER FARKI MOTOR FARKI OLABİLİR AMA KISTAS DEGİLDİR.
BİR KONUDA ŞU ERKUNT TRAKTRÜN CARRARO ŞANZUMANLI 70 LİK NİMETLE 75 56 NEWHOLLDIN GÜÇ VE SİLİNDİR FARKLARI DÜŞÜNÜLDÜGÜNDE 75-56 DAHA GÜÇLÜ GİBİ AMA TAM TERSİ OLUYOR.70e ERKUNT 14 LÜ 4 LÜ PULLUK KULLNIYOR 75-56 3 LÜ14 NUMARA ŞÖYLE BİR İNCELEDİM BAKTIM AYNI ŞANZUMAN AMA ERKUNTTUN Kİ NEDEN GÜÇLÜ ARAŞTIRMAK LAZIM.

ARKADAŞLAR BENİM 288 G VARDI KAYIN PEDERLE ORTAK ŞUAN DEGİL.2008 LÜK ERKUNT SERVETLE ÖNDEN VURUŞTURDUK.83 HB 75 HB ÇİFT ÇEKER DEGİL ERKUNT AŞAGIDA GOLD YUKARIDA NE VİTESTE VURUŞTURMADA NE DE FRANE BASILI ERKUNTU İTEBİLDİ.AYNI KALIN TEKER. AGIRLIGI FALAN HERŞEY NORMAL.AMA ŞSNZUMAN FARKI VAR.İNCE KALIN TEKER GEÇİN BUNLARI.DETAYA GİRERESENİZ TEKNİK VERİLERİ ORTADA 83 HB TD 80 4 TEKER FRENLİ 320 TORK ERKUNTTADAN ÇOK ÜSTÜN.

bu çekişme işinin beygirle güçle hiç bir alakıası yok çekişme işi tamamen ağırlığa bakar lastiklere bakar isterse erkunt 30 beygir olsun nh 100 beygir olsun ağır olan çeker lastiği iyiy olan çekerr

tekrar söylüyorm nh 80 hp sitesindede öle yazıyor...
herşey ağırlık ve lastiğe bakar en önemlisi ağırlık ..şanzımanda önemli fakat en önce ağırlık
nh ne kadar zorlasada zorlasın pati atar karşısındaki ağır çünkü..
ve videodaki td .yeni tier3 deil eskilerden .

zaten zf şanzıman olmasa erkuntun öyle asılacagını hiç sanmıyorum tek avantajı zf tır şanzımanı 6dişli fark ordan geliyor ama agırlık konusunu kimse boşa saymasın agırlık olmasa yere uyguladıgı basınç azaldıgı içinyere tutunmada azalacaktır çekişte dolayısıyla azalacaktır arkadaşlar yanlışmıyım

arkadaşlar biraz mantıklı düşünelim videodaki td80 ince teker yere tutunamıyo erkunt kalın teker olduğu için daha fazla tutunuyo bide td80d ile denemenizi tercih ederim onun td80s ye göre hem ağırlık farkı var hemde lastik farkı var zaten tümosan videosundada ince teker ve kalın teker farkını apaçık ortaya koymuş. erkun ve nh videosundada aslanı kediye boğdurmuşlar demekten başka bişi söylenemez

td80s ile td80d arasındaki agırlık farkı sadece kabin den kaynaklanıyor bunun dışında herseyi aynı diye biliyorum.. kaldı ki td80d yeni geldi agırlıkları bu video daki ile aynı standart 6tane 40kg var önde tekerlerde 3 er 50lilik var.. video dakindede öle.. ama burada td boguluyor.. ayrıca tekerin kalın veya ince oluşu en cok toprakta fark eder sert zeminde cok bişey fark etmez ince teker birim alana daha fazla basınc uygular uygun sıcaklıkta daha iyi tutunma gösterede bilir.. ön tekerleri ince degil zaten standart ön lastikleri td80d ninde aynı.. güçç*-* güçç*-* güçç*-* alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s dahası varmı üstteki arkadaasın yorumu na bak arkadas yapmıs kim ne derse desin Erkunt sınıfının ve madüllerinin en iyisi hatta üst sınıf larına kafa tutabilecek kedar bittiii...!!! zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

s nin önü daha dik d serisi biraz daha inik kibar.. arada kg farkı var ama fazla yok ..
erkunt üst sınıflara kafa tutabilecek diosn bazen üst modellere takıldığında erkuntu asılıyo bu seferde eşit deil diyosunz bu nasıl bir akıl ??????

sen hayaller aleminde yaşıyon kardeş erkuntu fazla büyütmüşün hayalinde bizim burda 2010 servet80 le 1992 model 80 66 taktılar erkuntta kabin vardı 8066 yoktu erkun lastikler %80 civarında 80 66 %30 yada 40 stabilize yolda 3 sefer taktılar üçündede 8066 aldı ben o kapışmayı gördükten sonra erkunta kedi muamelesi göstermem çok normal

şanzuman farkı var.erkunt daha agır basar ve çeker.80-66 nin erkuntu süremesi hayel 80-66 o kadar güçlüyse neden 5li 14 puluk çekmiyor.erkuntun kedi degil aslan oldugunu herkes biliyor.hakiki aslan yavrusu büyünce gör aslanı az kaldı.

Traktörler birbirine eşit değil,sözüne katılmıyorum.......insanımız çabuk gaza geliyor,benim traktörüm seninkini çeker olayına girip,eşit olmadıklarını bile bile çıkıyorlar meydana,bile bile lades gibi birşey....daha sonrada üstün traktör diğerini sürüye sürüye köyü gezdirince,forumda da insanlar uğraşıyorlar neden böyle oldu diye :)

köylü link=topic=41003.msg406616#msg406616 date=1306305140' Alıntı:
şanzuman farkı var.erkunt daha agır basar ve çeker.80-66 nin erkuntu süremesi hayel 80-66 o kadar güçlüyse neden 5li 14 puluk çekmiyor.erkuntun kedi degil aslan oldugunu herkes biliyor.hakiki aslan yavrusu büyünce gör aslanı az kaldı.
erkunt 5 li 14 numarı pulluğu normal tarlada çeksin yüzüme tükürün. t5050 ye 5 14 takıyoruz

arkadaş ben 2006 yılından beri bu sitede çok uzun süredir yazyorum birçok konuda pullugumun adı geçer.2.el alım satım da bak 5 li 14 aydın kalın mazeme.ankara gölbaş servisi arazimi tarlamı ve sürümümü gördü.fabrikadan bir çok kişi biliyor.birçok eski bayi biliyor.bulundugum yerde sadece bende erkunt var.il sınıra girdimi her köyden rasat gele sorarsınızda hertürlü hodri meydan.traktörü sattıktan 4 ay sonra pullgumu saatım.köyümde td 95 kullanyor.5725 jondere 5625 jondre td 85 td95 3085-3095 tümosan 8280 yeni bunlar 4x4 ve bunlar 14 lü 4 lü ve 13 lü4 lü pulluk takıyorlar ben 5 li 14 numara kullnadım.13 kazayagı kullnıyordum.şuan yeni erkunt aldım ALLAH herkese versin yğine 5 li almayı düşünüyorum.14 lü 4 lü mü diyede düşünüyorum.karar veremedim.70 lik nimet bile 4 lü 14 numara kullnıyor yahu.
HA HAKKI OLMAYA BİLİR AMA HİÇ ZORLANMADAN YILLARCA 2006-2008 LÜKS MODELLERİMDE KULLNDIM.KARDEŞİMDE 16 LI ÜNLÜ 4 LÜ KULLNIYOR.

köylü link=topic=41003.msg406944#msg406944 date=1306345313' Alıntı:
arkadaş ben 2006 yılından beri bu sitede çok uzun süredir yazyorum birçok konuda pullugumun adı geçer.2.el alım satım da bak 5 li 14 aydın kalın mazeme.ankara gölbaş servisi arazimi tarlamı ve sürümümü gördü.fabrikadan bir çok kişi biliyor.birçok eski bayi biliyor.bulundugum yerde sadece bende erkunt var.il sınıra girdimi her köyden rasat gele sorarsınızda hertürlü hodri meydan.traktörü sattıktan 4 ay sonra pullgumu saatım.köyümde td 95 kullanyor.5725 jondere 5625 jondre td 85 td95 3085-3095 tümosan 8280 yeni bunlar 4x4 ve bunlar 14 lü 4 lü ve 13 lü4 lü pulluk takıyorlar ben 5 li 14 numara kullnadım.13 kazayagı kullnıyordum.şuan yeni erkunt aldım ALLAH herkese versin yğine 5 li almayı düşünüyorum.14 lü 4 lü mü diyede düşünüyorum.karar veremedim.70 lik nimet bile 4 lü 14 numara kullnıyor yahu.
HA HAKKI OLMAYA BİLİR AMA HİÇ ZORLANMADAN YILLARCA 2006-2008 LÜKS MODELLERİMDE KULLNDIM.KARDEŞİMDE 16 LI ÜNLÜ 4 LÜ KULLNIYOR.
sen şimdi 80 66 çekmezmi diyon 75 hp 3 silindir çekiyo 80 hp 4 silindir çekemiyo sen gel kayserinin tomarza ilçesine 80 66 kaçlı çekiyo gör o senin dediğin 5 li 14 lüyü hemde öttüre öttüre çekiyor.