Otomatik Pullukta Ünlü Mü, Turan Mı, Alpler Mi, Aydın Mı? (marka tercihi)

Otomatik Pullukta Hangı Marka?

• Kullanılan toplam oy
    205
Ynt: ÜNLÜ MU TURAN MI ?

resaimdeki yeşil olan ALPLER turan değildir,taşlı kayalık arazzide çalışılacak ise kesinlikle alpler tecrübe ile sabittir,Turan diğer markaların gerisinde kaldı artık,Alpler ağırdır fakat tam devirme yapar. deneme şansın varsa içine sinip alın.

Gogleye trakkulup yazıp siteye giriyorum genelde mobil kullanıyorum resim ve videolara bakmak için sayfanın altında tam sürüm butonu var ona tıklıyorum.Bu arada resimlere bakmadım ama ünlü her zaman iyi.

285 le alpler kullandık
398 le şakalak kullandık
3105le turan kullandık
Erkunt 110 la turana devam ama bizde fanatiklik yok hangisi 1 adım öndeyse ona hakkını vermek lazım ünlü hoşuma gidiyoda fiyatları çok pahalı o yüzden deneyemedik daha :)

Arkadaşlar abiler bu gun eşkişehir tarım fuarındaydım. Bildiginiz üzere Td100d aldık. Tabıki pullukta lazım. Araştırma yaparken Turan yaba aynalı 5li 10 18 inç hıdrolık ayarlı pulluga 8600 lıra dedi. Ünlü ıse özel yapım 4+1 14 18 inç hıdrolik ayarlı pulluguna 9000 lıra dedi. Tabi 2side onumuzdekı sene vadeli. Normalde ünlü alacaktım ama turan akılli taş kurtarma sıstemi yapmis. Bu bıraz kafamı karıstirdı. Su anda seçim yapmayı düşunuyoruz. Sızler hangısinı neden tercih ederdiniz.?

Ynt: Turan Pulluk Mu? Ünlü Pulluk Mu?

Bizde geçen sene erkunt kudret 100 aldık .Arkasına pulluk olarak ünlü aldık.Bu seneye kadar hep turan kullanıyorduk ünlüye döndük.Fiyat olarakta pazarlık yapınca ünlü bayisi biraz daha düşer.

aslan26 link=topic=74452.msg875403#msg875403 date=1396613404' Alıntı:
Bizde geçen sene erkunt kudret 100 aldık .Arkasına pulluk olarak ünlü aldık.Bu seneye kadar hep turan kullanıyorduk ünlüye döndük.Fiyat olarakta pazarlık yapınca ünlü bayisi biraz daha düşer.
unlu normal pulluklarda düşecek fakat hıdrolık ayarlılarda naz yapıyorlar

aslan26 link=topic=74452.msg875403#msg875403 date=1396613404' Alıntı:
unlu normal pulluklarda düşecek fakat hıdrolık ayarlılarda naz yapıyorlar

hüseyinaslan link=topic=74452.msg875407#msg875407 date=1396614093' Alıntı:
eskı trktörun pullugu kalacak oda ıse devam edecek. Du bkalım eskı 2lı turan var onu versek unlü alır mı kı. :)
Eski pulluğun inçi küçükse yeni alacağın pullukla arkalı önlü çift sürerken çizi farklılıkları olur.Ama ikiside aynı oldumu aynı ayarda çift sürer.

aslan26 link=topic=74452.msg875408#msg875408 date=1396614526' Alıntı:
Eski pulluğun inçi küçükse yeni alacağın pullukla arkalı önlü çift sürerken çizi farklılıkları olur.Ama ikiside aynı oldumu aynı ayarda çift sürer.
eski 3lü 14 inç turan var fakat eski traktör ara işler için artık ...
ORION link=topic=74452.msg875412#msg875412 date=1396615544' Alıntı:
Tabak ve bicak yapilarini incele lemken e encok benzeyen hamgisi ise onu al turan alplerden daha iyi unlu kullanan hic gormedim bizim civar 100 hp + traktorlere hep turantakiyolar
lemken kalitesine en yakın turan yapıyor ama eskişehir çapında turan nam salmıs. fakat ünlü de kverland yapımı pulluklara benzetmiş. ünlü yana çeviriyor turan tam tepe takla yapıyor kararsızlık burda baslıyor aslında