Özka mı? Lassa mı?

Tabiki lassa. Ama fiyatı özka ve petlasın tam olarak 2 katı. Önlere 2 tane 280/ 70 /r18 petlas lastik aldım tanesi 1200 e eğer lassa alsaydım 2450 ödeyecektim tanesine. 2 katı para verip lassa almaya değermi tartışılır. Ama lassa petlas, bkt, özka ve starmaxtan oldukça kaliteli lastik üretiyor diye düşünüyorum.

300 km sırf traktör ün ön lastik i için mi gittin🤔😮 zaten yakıt fiyatıyla bir tanesını alırmıssın😅😅
Evet 2.el olarak aldım satan kisi lastikler yeni ayarında dedi ve fiyatı 3/1 fiyarına geldi yakıtla beraber benim arka lastiklerde %30 diş olduğu için uyum sağlamıycak 0 lasttik taksam alacam lastik en fazla %50 diş olması lazımdi aldıgım laştilerde tam uyum sağladı

Bu lastik işi bence tamamen kullanımla alakalı ben yıllık 80/100 dönüm yer işliyorum 2009 yada 2010 da aldım STARMAX tahminim bı 3 sene daha gider arka lastik MF 165... Önler Lassa en az 15 yıl oldu 2/3 yıl daha gider... 🥰 işi ağır olan arkadaşlar Kesinlikle LASSA alsın...
Biz 165 e 5. Yılı kullandikmi şampiyonuz diyorduk siz iyi kullanmissiniz dayim john deere 1120 ye 1992 de prelli almış gecen yıl değişti bizim kadar kullanmasada senede 80 100 dönüm isliyo bahce isleri birazda kullanimla alakalı

Kimse neden good year den bahsetmemiş. Öldü de bizim mi haberimiz yok :)
Yıllardır good year kullanırız traktörde, memnunuz.
Good year römork lastikleri çok iyiydi, yalnız traktör arka lastiklerinde biraz sert hamur lastik kullanırdı, tutunma konusunda eksik kaldığı kanısı oluşuyor yoksa çok sağlam lastik markasıdır. Yeni modellerinden kullanmadık.

Lastik kullanımı biraz da şans işi. En iyi denilen lastikten memnun kalmayanı gördüm. Traktörümde daha önce Lassa vardı. Yumuşak olduğu için, kesici taşlara karşı dikkatli olmak gerekiyor; derinden yarılabiliyor. Petlas ve Özka biraz daha sert yapılı. Patinaj yaptığınızda, Lassa gibi çabuk erimiyor. İşlediğiniz arazi taşlık ve engebeli değilse, bu markalar da iş görür. Arazi yapısı ve kullanım şekliniz çok önemli.

• Beğen
Tepkiler: muyank
Hayırlı olsun, doğru bir tercih yapmışsınız. Komşumuzda MF 2615 var. Arkalar Goodyear lastikli 2012'den beri hala duruyor. Traktör 3 bin küsür saatte, ama lastikler hala yarıdan fazla. Lastik bitmiyor ama çok sert olduğu için traktör tutunamıyor. İnşallah lastik bitebilirse kesinlikle Lassa alacaklar.

• Beğen
Tepkiler: muyank

Lassa

Resimler ve ekler

• IMG-20210225-WA0003.jpeg
    IMG-20210225-WA0003.jpeg
    124.1 KB · Görüntüleme: 35