PANCAR YERİ ÖN HAZIRLIK-NH LER İŞBAŞINDA (hacimmet)

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

S.a arkadaşlar birkaç gün önce pancar yerini hazırlayıp dün ektik,inşaatle uğraştığım için ekimi babam yaptı ve hiç gidemedim bu yıl tabana dekara 20 kgr DAP ve 20 kgr 15-15-15 attık ve tohum olarakta LİBERO ve ERNESTİNA ektik,bu yıl pancarı Babamla ortak ektik.
grnt1068.jpg

grnt1069.jpg

grnt1070.jpg

grnt1065.jpg

grnt1066b.jpg

grnt1067.jpg

grnt1071.jpg

grnt1072.jpg

grnt1073.jpg

grnt1074.jpg

grnt1075.jpg

grnt1076.jpg

grnt1077.jpg

grnt1078.jpg

Ynt: PANCAR YERİ ÖN HAZIRLIK-NH LER İŞBAŞINDA (hacimmet)

Kolay gelsin hacı mehmet bende cumartesi hazırladım yerler kurumuş ekmedim bu hafta yağmur var inşallah yağmur gelir gelmese yağmurlama yapacam..

bereketli olur inşallah mehmet abi..
elektrik tellerini görünce merak ettim,tarlanın üzerinden tel geçince veya direk olunca tarım sigortası yapılmıyomuş galiba bu doğrumu acaba?

alaboranın bıçaklarının resmini çekmen mümkünmü bizim elmalıkların otlarına çektigimiz çapalarla rotavatör tabir edilen ekipmanla pancar yerlerini hazırlıyorlar tam düzgün çıkarmıyor kesekleri gizliyor sonrada merdaneyi vurunca tüm kesekler yüzeye çıkıyormuş bir hususda rotavatörfazla teptigi kanısı hakim bu konuda bir açiklama yapabilirmisiniz

anayurtlu 3105d link=topic=54523.msg577148#msg577148 date=1333996005' Alıntı:
bereketli olur inşallah mehmet abi..
elektrik tellerini görünce merak ettim,tarlanın üzerinden tel geçince veya direk olunca tarım sigortası yapılmıyomuş galiba bu doğrumu acaba?
ben söyleyim o hikaye volkan bizde öyle bir sıkıntı olmadı bizim tarlaların çoğunun içinde var direk

Bereketli olsun abi inşaat işi de var bu sene senin işler epeyce sıkışır inş daralmadan halledersin hepsini

Bereketli olsun hacım Daha bizim tohumlar toprakla buluşmadı pancar yerleri bu yıl bahar sürümü olduğundan dolayı kesekler yüzünden beton tarlanın gibi baklım nasıl hallledeceğiz Ayrıca alabora tarlanın tabanında sertleşme yapmıyormu