PANCAR YERİ ÖN HAZIRLIK-NH LER İŞBAŞINDA (hacimmet)

S.a arkadaşlar birkaç gün önce pancar yerini hazırlayıp dün ektik,inşaatle uğraştığım için ekimi babam yaptı ve hiç gidemedim bu yıl tabana dekara 20 kgr DAP ve 20 kgr 15-15-15 attık ve tohum olarakta LİBERO ve ERNESTİNA ektik,bu yıl pancarı Babamla ortak ektik.

Ynt: PANCAR YERİ ÖN HAZIRLIK-NH LER İŞBAŞINDA (hacimmet)

Kolay gelsin mehmet abi o diskler mibzerin sanırsam... kaç dekar ektiniz ortak

Maşallah Allah bereketini verisn abi.

Kolay gelsin hacı mehmet bende cumartesi hazırladım yerler kurumuş ekmedim bu hafta yağmur var inşallah yağmur gelir gelmese yağmurlama yapacam..

bereketli olur inşallah mehmet abi..
elektrik tellerini görünce merak ettim,tarlanın üzerinden tel geçince veya direk olunca tarım sigortası yapılmıyomuş galiba bu doğrumu acaba?

kolay gelsin hacı .umduğunu alırsın inşallah verim olarak ..bereketli olsun

Kolay gelsin hacı abi.Bereketli olsun...

alaboranın bıçaklarının resmini çekmen mümkünmü bizim elmalıkların otlarına çektigimiz çapalarla rotavatör tabir edilen ekipmanla pancar yerlerini hazırlıyorlar tam düzgün çıkarmıyor kesekleri gizliyor sonrada merdaneyi vurunca tüm kesekler yüzeye çıkıyormuş bir hususda rotavatörfazla teptigi kanısı hakim bu konuda bir açiklama yapabilirmisiniz

bereketli olsun mehmet abi ekim disklerini değiştirmişsin herhalde soldan sağa mısır pancar ve ayçiçek olması lazım delik büyüklüklerine göre :D

anayurtlu 3105d link=topic=54523.msg577148#msg577148 date=1333996005' Alıntı:
bereketli olur inşallah mehmet abi..
elektrik tellerini görünce merak ettim,tarlanın üzerinden tel geçince veya direk olunca tarım sigortası yapılmıyomuş galiba bu doğrumu acaba?
ben söyleyim o hikaye volkan bizde öyle bir sıkıntı olmadı bizim tarlaların çoğunun içinde var direk

Bereketli olsun abi inşaat işi de var bu sene senin işler epeyce sıkışır inş daralmadan halledersin hepsini

Bereketli olsun hacım Daha bizim tohumlar toprakla buluşmadı pancar yerleri bu yıl bahar sürümü olduğundan dolayı kesekler yüzünden beton tarlanın gibi baklım nasıl hallledeceğiz Ayrıca alabora tarlanın tabanında sertleşme yapmıyormu

kolay gelsin.baharın gelmesiyle işler sıraya bindi.birde bakmışın pancar söküyon. bereketli olur inşallah

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt