Progen Finola Arpa

Progen firmasının altı sıralı arpasını ekmiştim bu sene gidişatı çok güzel ama fazla tohum kullandık aşırı sık oldu. Çimlenme neredeyse full oldu tohum yatağı mükemmel hazırlamıştık. İlk yılımızda acemiliğimize geldi. 25 Kg Tohum 25 Kg 20.20 ile ektim. Üzerine tek seferde 17 kg Üre attım. Ekim tarihi 1 aralık bunların haricinde hiçbir işlem yapmadık ne bir yaprak gübresi ne amino asir ne de ot ilacı dahi atmadık. Sık olduğu için ot çıkmasına müsade etmedi tek tük hardal var bazı yerlerde yoğun değil. Başka ot yok.
30BC33CB-5D16-452D-B81C-C11BF98E66EA.jpg
775FC5A5-311D-462B-BDCD-0A9153EA6E53.jpg
A1D5402A-DB3E-41E7-A69A-E6A5FBF14532.JPG

Şuan 3 gündür Manisada ve ilçelerinde çok fazla sıcak var sıcaklarda gidemedim ama gidişat güzeldi hafif hafif bazı yerler yattı ama bu sık ekimden kaynaklanıyor. Firmanın mühendisi mibzer ile ekimde 20 yeter demişti biz gidip 25 ektik bu sene güzel verim alırsak seneye elde ettiğim tohumu Raxil ile ilaçlayıp daha geniş bir alana ekmek istiyorum bende

• Beğen
Tepkiler: filizma
Raxil toz bir ilaç ben eleme yapmayacağım kendi imkanlarımla karıştırarak ilaçlayacağım orjinali bayerin ama ben muadilini bulup aldım bayinin elinde kalmış bayerdeki adı raxil ama ben korumanınkini aldım adını hatırlayamayacağım normalde hep sertifikalı tohumluk kullanırdım ama önümüzdeki sene için çıkacak finolayı ilaçlayıp ekmeyi düşünüyorum. Bu sene 3 liraya aldım seneye 3,5 olur kesin dekarda belirli bir maliyet açıyor. Ekmek istediğim arazi sulu ve ikinci ürün mısır ekeceğiz arpadan sonra o yüzden kirası yüksek maliueti düşürmemüz lazım

• Beğen
İlk defa ektik en önemlisi hiç ekstra işçilik ve maliyet yapmadık. 25 kg 20.20 toprak altı tek seferde 17 kg üre kullandık gerisi rabbimin bereketi yer geçen seneden dane mısır yeriydi. 1500 kg dane musır almıştım. Bakalım harmanını yapmak nasip olursa buraya yazarım verimleri

• Beğen
Progen firmasının altı sıralı arpasını ekmiştim bu sene gidişatı çok güzel ama fazla tohum kullandık aşırı sık oldu. Çimlenme neredeyse full oldu tohum yatağı mükemmel hazırlamıştık. İlk yılımızda acemiliğimize geldi. 25 Kg Tohum 25 Kg 20.20 ile ektim. Üzerine tek seferde 17 kg Üre attım. Ekim tarihi 1 aralık bunların haricinde hiçbir işlem yapmadık ne bir yaprak gübresi ne amino asir ne de ot ilacı dahi atmadık. Sık olduğu için ot çıkmasına müsade etmedi tek tük hardal var bazı yerlerde yoğun değil. Başka ot yok.Ekli dosyayı görüntüle 47933Ekli dosyayı görüntüle 47934Ekli dosyayı görüntüle 47935

IMG_0362.JPG