Pulluk ( saban ) ile Tarla sürüm verileriniZi yazarmısınız

Abi söylediğiniz rakamlara inanamıyorum gerçekten. 3.085d phantom 4’lü 12 numara pulluk anız sürerken 4-4,5 litre yakıyor dekara. Bazen 5’e yaklaşıyor.

Bizim oğlan metra kare olarak söyleyeyim 2000 mt karede 3 litre
Bazı yerlerde 1000 mt kare 1 dönüm deniliyor bazı yerlerde 2000 metra karede 1 dönüm deniliyor bazıları 1000 mt kare yani normal senin yakıtın

Jd en ağır çeltik tarlasında 3 litre yakar 1000 metrekarede belki 3.5 litreyi zorlar, sanmam jdnin üstüne yakan motor birincilik geyiktedir, belki metrekarede bi değişiklik vardır.bu 5 litre olayına kafam takıldı , soner çeltikte ekmiyo tarla ağır olsun ,

• Beğen
Tepkiler: erenkilic
Bizim oğlan metra kare olarak söyleyeyim 2000 mt karede 3 litre
Bazı yerlerde 1000 mt kare 1 dönüm deniliyor bazı yerlerde 2000 metra karede 1 dönüm deniliyor bazıları 1000 mt kare yani normal senin yakıtın
Abi ben dönüm demedim. Biliyorum dönüm için farklı ölçü kullandıklarını. O yüzden dekar dedim. Roma ölçü birimi olan. Evrensel birşey aslında. Deka ar. 10 tane 100 metrekare. Yani 1000 metrekare.
Ukalalık yapıyormuşum gibi görünürse özür dilerim. Sadece bu konuyu dair bir düzeltme yapmak istedim.

Jd en ağır çeltik tarlasında 3 litre yakar 1000 metrekarede belki 3.5 litreyi zorlar, sanmam jdnin üstüne yakan motor birincilik geyiktedir, belki metrekarede bi değişiklik vardır.bu 5 litre olayına kafam takıldı , soner çeltikte ekmiyo tarla ağır olsun ,
Yok abi 1000 metrekare. Bildiğin 5’i zorluyor. Çeltik de değil. Buğday yerine ayçiçeği. Temmuzda erkende sürüyoruz. Mümkün olduğunca da derin sürüyoruz. Battığı kadar yani. Ama bizim topraklar biraz ağır.

Yok abi 1000 metrekare. Bildiğin 5’i zorluyor. Çeltik de değil. Buğday yerine ayçiçeği. Temmuzda erkende sürüyoruz. Mümkün olduğunca da derin sürüyoruz. Battığı kadar yani. Ama bizim topraklar biraz ağır.
Çok kuru buğday anızı yani olabilir köküne kadar kuruda salarsan çok güç gerekebilir, normal tavlı arazide dekara 2 litrelere düşüyorsa sorun yoktur, varsa motora bi baktır derim.

Çok kuru buğday anızı yani olabilir köküne kadar kuruda salarsan çok güç gerekebilir, normal tavlı arazide dekara 2 litrelere düşüyorsa sorun yoktur, varsa motora bi baktır derim.
Yok abi 265le de iş yapıyoruz sıkışınca o da aynı. Bizim problemimiz su. Suyu bulmak ve tutabilmek için de salıyoruz dibe kadar ayçiçeği kökü derine salınca sonra kurakta da gitse sorun olmuyor. İyi sene de farketmiyor da 2018 gibş yıllarda 50kgya kadar farketti. Bir de toprak yapısı çok etkili sanırım. Bu yaz ovada birkaç tane çıkarıp kök ölçtüm. 35 cme kadar kök atmıştı

• Beğen
Tepkiler: senol_84