Pulluk secimi

5 li 12 inc pullugu genelde tsrlada rahatca cekmesi icin kaç beygir çiftceker bir traktör olmalı sizce ?
Kardeşim bendede 285 hattat var eski pullugum olan 4 12 alpler takıyorum şuan ama kasiyo traktörü bende degistircem pulluğu bu traktöre en uygun pulluk bence 4 14 ünlü toprak yapiniz biraz yumusaksa 5 12de ceker ama bence traktörü fazla zorlamamak gerek bi numara küçük tak traktör ömurluk olsun bende 4 14 pulluk ariyorum olan varsa takas edebiliriz. 20180510_112111.jpg20180510_132235.jpg

• Beğen
Tepkiler: Murat Çiftci

Kardeşim bendede 285 hattat var eski pullugum olan 4 12 alpler takıyorum şuan ama kasiyo traktörü bende degistircem pulluğu bu traktöre en uygun pulluk bence 4 14 ünlü toprak yapiniz biraz yumusaksa 5 12de ceker ama bence traktörü fazla zorlamamak gerek bi numara küçük tak traktör ömurluk olsun bende 4 14 pulluk ariyorum olan varsa takas edebiliriz. Ekli dosyayı görüntüle 32935Ekli dosyayı görüntüle 32936
4 lü 12 kasiyorsa 14 daha çok kasar. 12 numara bu traktörü kasmamalı, bence hassasiyet ayarsizligi var.
Sürüme başlayıp istediğin derinliği saglayinca traktorun orta kol deliklerini sırayla değiştirip dene, deliklerin farkı olacak mı test etmiş olursun. Orta kol baglantisi her ekipmana, toprak tavina ve sürüm derinliğine göre farklı ayar gerektirir.

285 in pulluğu 4/14 buna emin olabilirsiniz toprak sikmiyor motor akıp gidiyor.4/12 den daha rahat çekeceğine emin olabilirsin
Ben 4090 na profil şase 4+1 ayarlı pulluk takıyorum buğday anızında 5/14 olarak kullanıyorum mısır tarlasında 4/16 olarak kullanıyorum çok seri gidiyor daha önceki pullugum 5/12 idi şöyle randımanlı bı sürüm olmuyordu

• Beğen
Tepkiler: murat1919
285 in pulluğu 4/14 buna emin olabilirsiniz toprak sikmiyor motor akıp gidiyor.4/12 den daha rahat çekeceğine emin olabilirsin
Ben 4090 na profil şase 4+1 ayarlı pulluk takıyorum buğday anızında 5/14 olarak kullanıyorum mısır tarlasında 4/16 olarak kullanıyorum çok seri gidiyor daha önceki pullugum 5/12 idi şöyle randımanlı bı sürüm olmuyordu
Önceki 5 li 12 pulluk ile şimdiki pullugun kulak ve bıçak yapısı farklı mı, fark bundan olabilir mi?

Kulakların arasındaki mesafe farkı var.bunun kulak araları daha geniş.kulaklar ve bacak boyu büyük ve yüksek.
Mısır talalarimi arkadaşımın 4/14 puluguyla sürüm yapardım.sira sonuna varmadan 2-3 kez tıkama yapardı.simdi Kendi pullugumun bı kulağını çıkartıp ayarı 4/16 ya alıyorum.bi defa bile tıkama yapmıyor hemde 14 numara kadar zorlamiyor ben toprak sikmadigi için zorlamiyor diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Aynen kardeşim kasıyor derken bende onu kast etmistim toprak sıkıyor ve traktör rahat gidemiyo 4 14 taktım denedim 4 12 den daha iyi cekiyo.
Hattat 266 olsa bile 4 lü 12 numara yerine 4_14 pulluk önerebilirmiyiz bundan anladığım.
Yada 285 e uzun ara yüksek çatılı 4_16 no pulluk olsa toprakta az sıkıştırıp daha da kolay mı çeker? Aklımda tuhaf sorular[emoji55]

Kulakların arasındaki mesafe farkı var.bunun kulak araları daha geniş.kulaklar ve bacak boyu büyük ve yüksek.
Mısır talalarimi arkadaşımın 4/14 puluguyla sürüm yapardım.sira sonuna varmadan 2-3 kez tıkama yapardı.simdi Kendi pullugumun bı kulağını çıkartıp ayarı 4/16 ya alıyorum.bi defa bile tıkama yapmıyor hemde 14 numara kadar zorlamiyor ben toprak sikmadigi için zorlamiyor diye düşünüyorum
Misir yeri sürümlerinde 16 no iyi oluyor.Tikama da yapmiyor. Screenshot_20181119-162411_Gallery.jpgScreenshot_20181104-212907_Gallery.jpg

Aynen öyle küçük numarada pulluk daha çok sıkıyor toprak sürtünme daha fazla bende traktöre 3'14 lü atıyorum bahçe sürerken 4 lü 8 li daha çok yoruyor aynı alanı götürüyor

• Beğen
Tepkiler: murat1919

Kendi pullugunuzu nasıl 4 lü 16 yaptınız