Pulluk tercihi nasıl olmalı ?

Saygıdeğer çiftçi abilerin kardeşlerim öncelikle şunu bildireyim traktörüm massey ferguson 3.075D phantom uzun zamandır şakalak in ağır tip 5 no 13 pullugunu kullanıyorduk eskidi ve kırılmaya başladı değiştireceğiz daha önce birisinden ünlü 5 no 12 helezon yaylı taktım gayet iyi çekişi traktörü zorlamıyor ben şimdi yeni pulluk alımında şuhlarda kararsız kaldım 5 no alacam ama 12 mi 13 mü 14 inch mi alsam ve normal kulakm ızgara kulakmi alsak yada donerli mi tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Saygıdeğer çiftçi abilerin kardeşlerim öncelikle şunu bildireyim traktörüm massey ferguson 3.075D phantom uzun zamandır şakalak in ağır tip 5 no 13 pullugunu kullanıyorduk eskidi ve kırılmaya başladı değiştireceğiz daha önce birisinden ünlü 5 no 12 helezon yaylı taktım gayet iyi çekişi traktörü zorlamıyor ben şimdi yeni pulluk alımında şuhlarda kararsız kaldım 5 no alacam ama 12 mi 13 mü 14 inch mi alsam ve normal kulakm ızgara kulakmi alsak yada donerli mi tavsiyeleriniz için teşekkür ederim
Ünlü yaylı alacaksan güzel helezon yaylı inç ayarlana biliyor 12/14/16 olarak bende var lakin pulluk bu sene yay boğazların dan çatlama yapıyor 4 taneside değişecek bunu da göz önünde bulundur
Çalışması ve motoru tutmaması güzel o konuda sıkıntı yok

Hocam aynı traktör bende de var. Yeni aldım sayılır. Pulluk henğz almadım ama alırsam 5 12 li almayı düşünüyorum en ideali bence bu. Siz seri takviyede çekiyo demişsiniz zaten. Benim merak ettiğim tavlı toprakta 1. Vitesle sürüm yapabilir mi?

Hocam aynı traktör bende de var. Yeni aldım sayılır. Pulluk henğz almadım ama alırsam 5 12 li almayı düşünüyorum en ideali bence bu. Siz seri takviyede çekiyo demişsiniz zaten. Benim merak ettiğim tavlı toprakta 1. Vitesle sürüm yapabilir mi?
Hocam video daki tarla ayçiçeği yeri ve ekimin tersine sürüyorum sert toprak yani tavlı toprakta çok rahat çeker

• Beğen
Tepkiler: iharun23
Bende 82 beygir çifceker 285 hattat var 13 li 4 li alpler kullanıyorum çekişi güzel sizlerin dediğine göre benim traktörde 5li 12 liyi çeker ozaman

Hocam araziye bağlı bir durum. Arazi sertliğinize göre seçim yapmak mantıklı. Bi de mesela bizde pancar ve mısır ekimi olmadığından sürdüğümüz yerler de sert olmuyor.

Yaylı otomatik pulluk taş varsa gerekli yoksa gerek yok boşuna para ve traktore ağırlık
Yolda giderken çok sıkıntı oluyor sırtımda gidiyor adeta
Ama taş olunca hiç korkmadan çalışabiliyorsun
Ya çıkarır taşı ya uzerinden atlar
2 gin önce cektigim foto
20191207_114755.jpg