Sencer Solakoğlu'ndan USK'ya sert çıkış: "Sütü nerden bulursanız bulun!"

📌 TÜSEDAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye'nin önder çiftçilerinden Sencer Solakoğlu bugün sosyal medya hesapları üzerinden hayvancılığın güncel durumu hakkında paylaşımlar yaptı. Faiz politikası ve USK'nın tavsiye fiyat politikası hakkında konuşan Solakoğlu, piyasa fiyatının USK'dan ayrıştığını ve USK'da parçalanmaların başladığını aktardı.

1664486608898.png

1664486643815.png

üretici sıkıntıya girmiş, haliyle üreticinin üretiği ürün sıkıntıya girer tabi, başka bir sonuç beklenebilirmiydi?

sen benim gözüme yumruğu atsan gözüm morarır çok kuvvetli vursan göz görmez olabilirde, ayağım moraracak hali yok, üretici yumruğu yemiş gözü görmüyor, iş yapıyor yahu kazanmasınmı, neymiş zarar etmezmiş, yahu kazanmadan kim hangi işi devam ettirir, fabrikaya işçi alıp aylarca maaş vermemeye benzemezki üreticilik, işçi hadi der 6 ay alamadım paramı sonra alırım der yada sermaye bağlamamış haram zıkkım olsun der bırakır gider emeğini helal etmez, ama üretici sermayesini eritemezki, hakkıyla çalışıp ürettiği halde gidip neden kazanmadığı için kredi kullansın çok saçma.

kredi kazanmadığın için kullanılmaz işi büyütmek için yada yatırım yapıyorsan destek olması için kullanılır, dünyada duyamayacağınız saçma sapan kredi kullandırma tavsiyeleri bizim ülkede cirit atıyor, yahu sen finans uzmanımısın üreticinin durumunu analiz etmeden kredi kullanma tavsiyesi veriyorsun bir kere bu en baş yanlıştırki böyle saçma kredi tavsiyesi yapılmamalı, ama cehalet ülkesi işte yersen diye yapan yapıyor, kimsede sesini çıkarmıyor, sesini çıkaran tek tük var böyle olmaz, toplum olarak bu tip finansal tavsiyeleri ileri geri tavsiye edenleri elemek lazım iş hayatından ticaretten vs.. hatta bu tavsiyeler biyerde suçtur, adamın üreticinin yada kim olursa olsun durumunu bilmeden kredi kullan tavsiyesi olmaz, öyle işde olmaz, hangi dünyada yaşadığını bilecek herkes.

• Beğen
Tepkiler: marican22