SIFIR TRAKTÖR

Merhaba arkadaşlar sıfır traktör alacağım bayiilerde sıfır traktörde yok nasıl bir durumsa bunuda anlayamıyorum be araba olur ne traktör fiyatlarda aldı başını gitti. 90-110 beygir arası New holland ya da deutz - fahr düşünüyodum ama sistem Başak almayı zorluyor sizce 110 luk başak nasıl traktör

Merhaba arkadaşlar sıfır traktör alacağım bayiilerde sıfır traktörde yok nasıl bir durumsa bunuda anlayamıyorum be araba olur ne traktör fiyatlarda aldı başını gitti. 90-110 beygir arası New holland ya da deutz - fahr düşünüyodum ama sistem Başak almayı zorluyor sizce 110 luk başak nasıl traktör
Finans uzmanı değilim ama benim düşüncem şu, herkes bir şeylere hücum ediyor araba traktör ekipman ev vs. ekonomik krizden dolayı bugün almazsam yarın nasıl alacam diye hatta adamın traktörü varken kredi çekiyor bir traktör daha alıyor ihtiyaç dışı çünkü bir ay sonra hem kredi parasını ödüyor hemde üstüne para bırakıyor. Belki bu sene belki bir sene belki iki sene sonra piyasa sabitlendindinde hücum etmeyi bıraktığımızda piyasa düşmeye başladığında en son elinde kalan yok pahasına satmaya çalışacak talep olmadığı için bir umut hayal ettiğimiz ekipman araba vs şeyleri alabiliriz.

Finans uzmanı değilim ama benim düşüncem şu, herkes bir şeylere hücum ediyor araba traktör ekipman ev vs. ekonomik krizden dolayı bugün almazsam yarın nasıl alacam diye hatta adamın traktörü varken kredi çekiyor bir traktör daha alıyor ihtiyaç dışı çünkü bir ay sonra hem kredi parasını ödüyor hemde üstüne para bırakıyor. Belki bu sene belki bir sene belki iki sene sonra piyasa sabitlendindinde hücum etmeyi bıraktığımızda piyasa düşmeye başladığında en son elinde kalan yok pahasına satmaya çalışacak talep olmadığı için bir umut hayal ettiğimiz ekipman araba vs şeyleri alabiliriz.
Bizimde gönlümüz böyle olmasından yana. Ama enflasyon canavarı durdurulmadıkça, üretilen emtia geri fiyatlanmaya maruz kalmaz. 2. El piyasasınıda yukarı çekmeye devam eder. Toplumun Yatırım tarzının değişmesi ve çeşitlenmesi belli alanlarda oluşan şiskinliği giderebilir.

Traktor tarım alet ekipman araba ev ihtiyaç dışı yatırım olarak alındığı sürece bu ekonomi düzmez gerçek ihtiyaç sahibi sehirdeki ev için ağlar köylü traktor için
2021 eylul ayinda 200 bin tl ye anlastik bayiye almaya gittik 205 istedi bugunun 50 bin farki demek o 5 bin
5 bin icin almadik alan kisi yilbasi zamani 850 bine satti traktoruda neredeyse hic kullanmadi

Enflasyon bir düzelmedi enflasyon düzelse hepsinin elinde şişer de dolar kuru bir düzelse ondan sonra herşey yoluna girer seçimi bir atlatalım bakalım. Bu hükğmrt kesinlikle dönülmeyecek bu yoldan diyor ama ödemeler dengesi ve bir adım sonra Allah korusun elimizde bolca traktör beton vb olur ama verimli kullanmayıp batarız. Başka hükmet gelirse nasıl olur orası karışık toplum düşük faize alışkın yükseltseler nasıl olur bilmem. Herşey dolara endeksli

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

Enflasyon bir düzelmedi enflasyon düzelse hepsinin elinde şişer de dolar kuru bir düzelse ondan sonra herşey yoluna girer seçimi bir atlatalım bakalım. Bu hükğmrt kesinlikle dönülmeyecek bu yoldan diyor ama ödemeler dengesi ve bir adım sonra Allah korusun elimizde bolca traktör beton vb olur ama verimli kullanmayıp batarız. Başka hükmet gelirse nasıl olur orası karışık toplum düşük faize alışkın yükseltseler nasıl olur bilmem. Herşey dolara endeksli
Düşük faiz derken toplum neyin düşük faizine alışmış
toplumun bir çoğu ekonomik okuru olmayan cahil neyin faizi düşük nasın hani şu meşhur nas varya politika faizi düşük merkez bankasının bankalara verdiği kredi borç faizi düşük halk ev araba ihtiyaç kredisi çekerken faiz neden düşmüyor o zaman politika faizi düştüyse onlarda düşsün ne işi var halkın toplumun politika faiziyle bankalar astranomik kâr açıkladılar ucuza al pahalıya sat
Fed faizi artırırken sen politika faizini düşürürsen ters teper sonuç dolar artar=enflasyon bir yere kadar baskılarsın nereye kadar elindekini sıfırlayana kadar sonra eşden dostan borç düzelince vetecem valla ama huyundan vazgeçmez yanlışından dönmessen sonuçun ne olacağı malum
normalde potika faizi nerden nereye düşürüldü ama bankaların verdiği kredi faizlerinde yaprak kımıldamadı
Ekonomik makro ve mikro dengeleri sebeb sonuç ilişkisini en önemlisi de iktisadın bilimi ekonomi bilimi hazine ve maliye dengesinin tersine hareket etmenin vereceği zararları o kadar hafife aldılarki şu an ne yapsalar ters tepiyor
Vadeli mevduat faiz oranlarında %28 %30 a çıktı bir milyonun 32 gün lük faizi 29.900 nerdeyse düş vergisini eline gecen
25.800 hemen hemen az paramı kkm çıktığında dolara 12 13 den girip hem kkm faizi hem banka faizi cebe indirdiler kim demiş halk düşük faize alıştı diye

Son düzenleme: