Silajda piyasaya çalışmak

Ynt: Silajda piyasaya çalışmak

fetullah aksu link=topic=70350.msg804624#msg804624 date=1386086754' Alıntı:
10 lu makina benim yakın bir tanıdığımda var.Krone big X model.Bu yıl burada çalıştı hızına ve makinaya diyecek yok yeterki tarlalar düzgün olsun.Ama 10 tane tır zor yetişti makinaya.Bu işi yapacaksan bi nakliye firması ile anlaşman gerekecek.Benim arkadaş Sertel Nakliyatla anlaşmıştı.
nakliye işini hallettik diyelim makinede claas mı iyidir yoksa krone mi bir türlü karar veremedim

Ynt: Silajda piyasaya çalışmak

Ödemiş tesin anladığıım kadarıyla kaldı ki piyasanın ne garip olduğunu biliyorsun hangi fiyatların olduğunu veyahut sistemin nasıl olduğun .
Büyük kapasiteli işlerin hep tantanas çok olur kendimizden biliyorum o şöferlerin derdi ile uğraşılmaz .
Bu işten en güzel para kazananlar tekli makine ile iş yapanlar . kazanç ve gider belli en fazla yapılıcak arıza belli bakımları kendin bile çok rahat şekilde yaparsın. Biliyorsun ödemiş sanayii bu işte baya iyi zaten. Çiftliliere gelince onlarda güzel iş yapıyor fakat arızaları acaip can yakıcı oluyor. Traktörlerde 120 130 bg civarı olduğu için olnların arızalarından kimse anlamıyor . Arızalar dahada can yakıyor.
Kendi yürür makineler le ödemiş piyası zor çünkü büyük tarla bulmak çok güç ancak seyrekli karakova tarafında var onlarda belli yani . 120 dekar tarla ileçenin en büyük arazilerindne sayılabiliyor