Sizce Başak Traktörde neler eksik?

Ynt: Sizce Başak Traktörde neler eksik?

emrahyildirim link=topic=17270.msg175682#msg175682 date=1240987444' Alıntı:
kardeş göstergelerin 100 tanesinden anca biri iyi.artık gerisini sen düşün.sebebi gösterge panellerinin alındığı firma.daha kaliteli malzeme almaları lazım
sana katılıyorum emrah elektrik tesisatı berbet

Basak traktörden beklentileriniz ?

Arkadaslar ben basak traktörleri izmir bayisiyim adım cihan. Basak larin hangisinin özelligi ve opsiyonu degismeli ve önerileriniz. Mesela direksiyor yüksek alcalmalı, şu kol şurada olsa daha iyi olurdu gibi. Birde tasarimdan anlayan arkadaslarimiz varsa bana basaklar icin model bir kaporta çizermi. Simdiden tsk ederim.

Ynt: Basak traktörden beklentileriniz ?

hayırlı olsun
çiftçi olarak başak traktörden bir beklentimiz yok.başak traktör beklentisi varsa üretim standartını ve kalitesini kendi yükseltecek.piysada tutulmadığına göre kendi oturp düşünmeli.yılda 50-100 traktör satmayı hedef seçmişse o ayrı bir konu.ama başak traktör çokkk çalışmalı
birkere yakıt ,güç, kalite sağlamlık,tarlada güçlü ve hızlı olmayı bu beş konuda hedef koymalı.görüntü konfor da değişmeli.sonra çiftçiye sormalı oldumu diye.2009 yılındayız çag atladık bir çag kapanacak hala ses getirecek bir aracımız markamız yok.

salih link=topic=17270.msg154987#msg154987 date=1234625109' Alıntı:
ben 2006 model kbınlı 4*4 den bahsedeyım
durdugun zaman dıreksıyon dondur dıreksıyonu donuyor ama teker donmuyor ayrıca deposu berbat eksoz ıle yan yana mozotu ellle koymak cok zor arkası cok dar vıteslerı guzel ama ılerı gerıde devrını tutttrmak zor!!1 bırde kabınlı satıyolar ama ııcınde teyıp yok!!!
salih link=topic=17270.msg154987#msg154987 date=1234625109' Alıntı:
ben 2006 model kbınlı 4*4 den bahsedeyım
durdugun zaman dıreksıyon dondur dıreksıyonu donuyor ama teker donmuyor ayrıca deposu berbat eksoz ıle yan yana mozotu ellle koymak cok zor arkası cok dar vıteslerı guzel ama ılerı gerıde devrını tutttrmak zor!!1 bırde kabınlı satıyolar ama ııcınde teyıp yok!!!
aynen full senkromejli diyolar ama bizim abide var 2073 ileri geri yaparken sürekli vites kutusundan sesler geliyor bide içi cok dar daha geçen gün hidrolik hortumunu patlattı
:S

bizim yan köyde yeni tip bahçe 2050ash miydi neydi aldılar.damperli remorka yağı yetmiyor.arka tarafa ek yağ deposu koyduruyorsun.o da hiç güzel görünmüyor.yalnız eski tipleri var steyr 8073 burada gezerli saman patosuyla çalışiyor.40 derce sıcakta bile banamısın demiyor.aynı tarlada 640 fiat a havlu attırdığını gözlerimle gördüm.

BİZİM BURDA BAŞAKLAR MISIR SLAJI YAPARKEN PATLAYACAK AYNISI STEYR İÇİNDE GECERLİ .ENİŞTEDE BAŞAK VAR SLAJDA MOTOR PATLAYACAK DİYE 65 46 ALDI ŞİMDİ RAHAT BENDE NE VAR DERSENİZ MF 1999 265 S

cezama2007 link=topic=17270.msg162363#msg162363 date=1236454485' Alıntı:
emrah başak ta ne eksik buldun ben başak servisin serkan
başakta eksik olmayan bişey yok ki
amat link=topic=17270.msg216027#msg216027 date=1253381738' Alıntı:
BİZİM BURDA BAŞAKLAR MISIR SLAJI YAPARKEN PATLAYACAK AYNISI STEYR İÇİNDE GECERLİ .ENİŞTEDE BAŞAK VAR SLAJDA MOTOR PATLAYACAK DİYE 65 46 ALDI ŞİMDİ RAHAT BENDE NE VAR DERSENİZ MF 1999 265 S
aman steyr i amma görmüşsündür silajta...konuşuyorsun sade boş boş...başak steyr in tırnağa olamaz

arkadaslar ha basak ha stayr basak sadece aksesuarlı hıdrolık dısk fılan bu traktorlerın tek sorunu var yuk ındıremıyolar....cekısı ve yakıtı super

Başar Anıl Tiraki link=topic=17270.msg216039#msg216039 date=1253383368' Alıntı:
başakta eksik olmayan bişey yok kiaman steyr i amma görmüşsündür silajta...konuşuyorsun sade boş boş...başak steyr in tırnağa olamaz
arkadaşım sılaj yaparken steyrin kaportoyu komle söküyorlar çok ısınıyor. çekiş olarak güzel sözüm yok. hele ortakolun yanındaki demirden birşey asılmak için zincirle bağlarsan çekmem demez (dediğim noktadan bağlarsan o güçteki traktörlerden fazla çeker şahsım tarafımdan denenmiştir)ısınma sorunu var çıkan dumanı bakarsan motor yanıyor sanırsın.

başakların bana göre eksik yönleri motorlarıdır sulu gömlek olmaları yüzünden çabuk ısınıyolar ustalar için yapımı en kolay motor dur sökülmesi takılması çok rahat bu traktörlere perkins iveco yada deuzt dizel kullansalar bu traktörler çok sahane olur mf fiat arkasından nal toplar

Ynt: başak traktörden

ben sakaryalıyım sapanca ilçesinde modelini bilmiyorum ama 4x2 lerin büyüklerinden bi ferguson ben 70 le giderken beni yahminim 10 km farkla solladı
daha sonra sorruşturdum 1 vitesin dişlilerini değiştirmiş dediler.
ne yaptı bilmiyorum ama beni solladı :)