Son durum

Katılım
27.01.2018
Mesajlar
436
Şehir
Erzurum
An itibari ile devlet kesinkes çiftçisine ve köylüsüne savaş açmış kendi geleceğini kendi eli ile katlediyor. Yulaf in 50 kg mi 100 lira arpa ise 110 liraya kadar fırlamış dap gübresi 150 liraya dayanmış durumda. Mudahale güdüsünü yitirmiş ve bunca olan şeye "hööyt ulan" deme durumunu kaybetmiş vaziyete düşmüştür. Ya ciftcilik bitecek ya da belirli aile veya sulalerin tekeline itiliyor gibi gözüküyor. Fedakar vatan evlatlarının bir çözüm bulması gerekir hal bu ki iş başa düştü
Ya yeni koop kurulmalı ya da temelli köyleri terketmeli. Muhakkak ki tez elden çözüm bulmalı..
Selamun aleykum
 
Katılım
26.04.2014
Mesajlar
1,690
Yaş
38
Şehir
Balıkesir
Devam devam güzel gidiyor bakmayın siz böyle olduğuna reisimiz her şeyi düzeltecek.Avrupa amerika bizi kıskanıyor bizi bu hale getirenler dış güçler.Baksana çiftçide kazanıyor demekki en çok oy yine tarım memleketinden.Gübrede mazotta gayet iyi.Dap 200 lira olsun atan atmayan belli olsun.Mazot 10 lirayı geçsin traktörü olan olmayan belli olsun.Daha ne ne güzeil işde.Bu ülkede herkez zenginlerin kölesi olsun çiftçiler tarlalarını satsın ekipmanını satsın insin şehire.Bizim ülkemizde herşey yolunda devam bu düzene yürü türkiye..
 

Benzer Konular


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst