Steyr 768 1976 model hakkında

Merhaba arkadaşlar steyr 768 almayı düşünüyorum fiyatı biraz daha uygun olan bir model buldum.1976 model bucuklu.traktör üzerinde 768 olarak yazıyor ama 60 beygirmiş bu traktörler ilandada o sekilde yazıyor cekiş olarak 768lerden cok farkı varmıdır acaba ve kullanan arkadaslar artı eksi yönlerinden bahsedebilirmi yada gerekirse gücünü arttırabilirmiyiz yani tavsiye edermisiniz fiyatta anlaştık sayılır duruma göre traktörü almaya gidecem

Merhaba arkadaşlar steyr 768 almayı düşünüyorum fiyatı biraz daha uygun olan bir model buldum.1976 model bucuklu.traktör üzerinde 768 olarak yazıyor ama 60 beygirmiş bu traktörler ilandada o sekilde yazıyor cekiş olarak 768lerden cok farkı varmıdır acaba ve kullanan arkadaslar artı eksi yönlerinden bahsedebilirmi yada gerekirse gücünü arttırabilirmiyiz yani tavsiye edermisiniz fiyatta anlaştık sayılır duruma göre traktörü almaya gidecem
Traktörü hangi işde kullanacaksınız. Ara işlerde mi yoksa ağır işlerde yapacak mı. 768 bende de var ama buçuklu deyil. Bendeki 1982 model. Sıcağı sevmez biraz sıkıştırırsan sinirlenir. Çekişi iyidir. Hidroliği iyidir. Ben ara işlerinde kullanıyordum taaki bu seneye kadar. Bu sene 70dekar pancarı zorlanmadan sökdü. Yakıtı ara işlerde iyi pancar sökerken sanki fazla yaktı gibi geldi bana. Kısacası 2. traktör olarak kullanılabilir. Birde kuyruk mili vitesden tahrikli de kullanılabiliyor. Çift devir kuruk mili var. Aklıma gelenler bunlar.

• Beğen
Tepkiler: Steyrr
Traktörü hangi işde kullanacaksınız. Ara işlerde mi yoksa ağır işlerde yapacak mı. 768 bende de var ama buçuklu deyil. Bendeki 1982 model. Sıcağı sevmez biraz sıkıştırırsan sinirlenir. Çekişi iyidir. Hidroliği iyidir. Ben ara işlerinde kullanıyordum taaki bu seneye kadar. Bu sene 70dekar pancarı zorlanmadan sökdü. Yakıtı ara işlerde iyi pancar sökerken sanki fazla yaktı gibi geldi bana. Kısacası 2. traktör olarak kullanılabilir. Birde kuyruk mili vitesden tahrikli de kullanılabiliyor. Çift devir kuruk mili var. Aklıma gelenler bunlar.
Bilgiler icin tesekkürler ama sizin bahsettiginiz 768 64beygir. benim ilanda gördüğum alacak oldugum traktör 1976model 760 60beygir olarak geciyor 768lere yani sizdekine göre aynı tutuluyormu onu merak ediyorum aslında.
Genellikle kuyruk milini kullanacam cok ağır bir ışte çalışmayacak 20 30 dönümde yer sürümü için kullanacam

Bilgiler icin tesekkürler ama sizin bahsettiginiz 768 64beygir. benim ilanda gördüğum alacak oldugum traktör 1976model 760 60beygir olarak geciyor 768lere yani sizdekine göre aynı tutuluyormu onu merak ediyorum aslında.
Genellikle kuyruk milini kullanacam cok ağır bir ışte çalışmayacak 20 30 dönümde yer sürümü için kullanacam
760 Avrupa modeldir. Buçuklu şanzımanı var güzel makinadır fakat hırpalanmadığına dikkat etmek gerek

Motor gücü olarak ,
44,7 kw,60 ps, 216 n.m. tork, 1600 rpm max tork tepesi, 2200 rpm max güç devri bulunuyor.
Traktörün bakım durumunu anlayan bir ustaya göstermek iyi olur.
Hidrolik kapasite 2400 kg, debi, akış 34 lt/dk , gayet iyi sayılır.
Tamburlu çayır makinesinde sıkıntısız kullanılabilir.
2. Yardımcı traktör olarak çalışabilir.
Steyr , devirli kullanılan bir motor karakterine sahiptir.
1600-2500 rpm aralığında kullanarak sürülür.
Kuyruk mili işlerinde 1800 rpm ve 2200 rpm 540 kuyruk mili kullanımı yapar.
Çok hafif kuyruk mili işlerinde 1200 rpm altını tavsiye etmeyiz,
Motorun yağlaması zayıflıyor, ara ara traktöre ara gazı verilip motorun iyice yağlanması gerekebilir.
Türkçesi, malına bakan kişinin elinden alınabilecek traktördür.
İlgili linkteki 8070 modelle benzer özellikleri taşır.

Son düzenleme:
Motor gücü olarak ,
44,7 kw,60 ps, 216 n.m. tork, 1600 rpm max tork tepesi, 2200 rpm max güç devri bulunuyor.
Traktörün bakım durumunu anlayan bir ustaya göstermek iyi olur.
Hidrolik kapasite 2400 kg, debi, akış 34 lt/dk , gayet iyi sayılır.
Tamburlu çayır makinesinde sıkıntısız kullanılabilir.
2. Yardımcı traktör olarak çalışabilir.
Steyr , devirli kullanılan bir motor karakterine sahiptir.
1600-2500 rpm aralığında kullanarak sürülür.
Kuyruk mili işlerinde 1800 rpm ve 2200 rpm 540 kuyruk mili kullanımı yapar.
Çok hafif kuyruk mili işlerinde 1200 rpm altını tavsiye etmeyiz,
Motorun yağlaması zayıflıyor, ara ara traktöre ara gazı verilip motorun iyice yağlanması gerekebilir.
Türkçesi, malına bakan kişinin elinden alınabilecek traktördür.
İlgili linkteki 8070 modelle benzer özellikleri taşır.
Traktöre baktırıp herhangi bir sıkintısı yoksa alacam ama avrupa oldugu için ileride parça bulma sıkıntısı yaşarmıyım parçaları 768lerle aynımıdır

Traktörün motor yağı , Mobil Oil Special , SAE 10w-30 ,
Şanzıman yağı , Shell Spirax 90 HD , hidrolik yağı , Shell Tellus , SAE 20 W ,

Ola ki şanzıman yağını da hidrolik kısımda kullanmayınız.
10w30 motor yağı kışlık ince yağdır, yazın çok sıcak yerlerde 20w50 yağ kullanmak gerekebilir.

Traktörün motor yağı , Mobil Oil Special , SAE 10w-30 ,
Şanzıman yağı , Shell Spirax 90 HD , hidrolik yağı , Shell Tellus , SAE 20 W ,

Ola ki şanzıman yağını da hidrolik kısımda kullanmayınız.
10w30 motor yağı kışlık ince yağdır, yazın çok sıcak yerlerde 20w50 yağ kullanmak gerekebilir.
Traktörü sakaryada kullanacam çok aşırı bir sıcak olmuyor sadece nem var yaz için de 10w30 yağ yeterli olur sanırım