Sürüm 330cm Helikopter Tırmık

Hayırlı olsun , güle güle kullanın .
Bu aralar eski videolar izliyorum , bu ve buna benzer makinalar 1950 li yıllarda Almanya da kullanılmış , geliştirilmiş , bizimkiler 60 sene sonra bu makinaları kopyalamayi akıl etti , hiç biri bu makina için bir saat bile ARGE yapmadan , hazır kopyalayıp sarıyor , birçok tarım makinasında olduğu gibi fahiş kar elde ediyorlar , bu makinada 11 bin edecek hangi teknoloji , hangi malzeme var acaba ? Yazık gerçekten tüm ciftcilerimize , hadi ithal olsa gümrük vergisi vs diyeceğiz , yanlış anlamayın sitemim , tepkim sadece fahiş fiyatlarla ürün satanlara .

Eyvallah abi , o derece taşlı yerler yok iyi ki. Bizim bölgedeki çiftçiler yonca ve diğer yem bitkilerinin bu riskini düşünerek ekim öncesinden ya taşı topluyorlar ya da hiç o tarlaya ekmiyorlar. Kenarlarda oluyor, biçerken makinayı hep tarlaya bakacak şekilde 4 kenardada kullanıyorum. Sol tekeri biçmek istemediğim yabancı otlu , taşlı araziye denk getiriyorum. Ters döndüğüm zaman sol tekerin izinin içini 165cm bir makina olmasından dolayı geçmiyor.

3 metre Harmak gündemimizde olmasada ilerde almak istediğimiz bir makina.
İnşallah nasip olur. Sıkmalı makineler Bi hayli pahalı.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Bu aralar eski videolar izliyorum , bu ve buna benzer makinalar 1950 li yıllarda Almanya da kullanılmış , geliştirilmiş , bizimkiler 60 sene sonra bu makinaları kopyalamayi akıl etti , hiç biri bu makina için bir saat bile ARGE yapmadan , hazır kopyalayıp sarıyor , birçok tarım makinasında olduğu gibi fahiş kar elde ediyorlar , bu makinada 11 bin edecek hangi teknoloji , hangi malzeme var acaba ? Yazık gerçekten tüm ciftcilerimize , hadi ithal olsa gümrük vergisi vs diyeceğiz , yanlış anlamayın sitemim , tepkim sadece fahiş fiyatlarla ürün satanlara .
Sayın erkunt34 sözlerinize haklısınız.ciftci mahsulunu satarken bı kuruş iki kuruş fazlaya satmak istese adını herşeye çıkarıyorlar.
Ama mekanik olarak özelliği olmayan böyle bir makinaya bile o rakamlar çok.
Maliyetinin 4-5 katına mi satıyorlar yoksa bana öyle mi geliyor acaba

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden
Tel tırmık fakır tırmığı , bu zengin tırmığı adı bile başka helikopter [emoji1]
Demekki biz fakir gurubundayız 🤭
20200418_094951.jpg

Hayırlı olsun Akif güle güle kullanın [emoji846]
Sağol Yaşar abi [emoji846]
Hayırlı olsun bunun tel tırmıktan artısı nedir
Tesekkürler , az önce tarlaya gidip biraz daha kullanma şansım oldu. Nem fena olmadığı için 5 dekar kadar yer yaptım. Geri kalani sabah hamur kıvamında toplamak için bıraktım.

Bunca zaman boşuna emek harcamışız. 2 tane sıra aldım tek seferde ikisinide soluma , sıfır toplu atma ile halletti. Namlular çok stabil , yakıt ölçmedim ama avantaj kesinlikle olacaktır. Öteki türlü eski makina olsaydı tam şuan, papatyaya dolanan yoncaları ayıklayarak küfür ediyordum... Daha artısını balya bağlarkende göreceğiz ki bazı balyasını bağladığımız müşterilerimiz helikopter tırmık kullanıyordu, verimli yerlerde arıza neredeyse sıfıra iniyor. Artık tel ( papatya) tırmık gözümde 5 para etmiyor.
Tel tırmık fakır tırmığı , bu zengin tırmığı adı bile başka helikopter [emoji1]
Öyle demeyelimde risk alıp baştan fazla para ödeyenin , ama sonradan kat kat faydasını görenin tırmığı diyelim Fuat abi [emoji16].
Tesekkürler , evet haklısınız ama bizim imkanlar dahilinde kullanabileceğimiz en iyi tırmık bu. Aynı düzen yerli şanzıman Türkaya 500 tl fazla vermek yerine bu daha mantıklı geldi. En azından bolgemizde servis ağı ve parçası var, satıcı büyük bir tedarikçi.

Tırmığın performansını bizzat yaşayınca inanın o para bedava görünüyor.

Eyvallah Mahmut abi. Dekarı 8-12 tl arasında tırmıklayacağım bu sene. Bizim köyde ilk olduğu için baya müsteri çıkacak. Dışarıya çalışmasam bile geçen sene eski dandik tırmıklar yüzünden kendi yoncamız çöp oldu. Keşke daha önce alsaymışız. Eyvallah Sinan abi

Daha iyileri sizlerin olur insallah.
Ne avantajı var bunun dörtlü klasik tırmıktan ? Hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
merhaba,

bu ürüne maliyet çıkarayım,
üzerinde bulunan,şanzıman 1.500 tl.
gövde ve kollar 1.500 tl.
tırmık ve kolları ile tekerler 1000 tl.
(bunlar fabrikasyonda,abartılmış rakamlar ve maliyettir.)
toplam ortalama 4000 tl.

satış rakamı 9 ile 15 bin. arası.

buna benzer birde patates sökme makinesi var.
oda aynı hatta daha işçilik ve maliyet açısından boş. 14 bin civarı.

2 sıra patates ekme makinesi 7 -12 bin.

buna benzer örnekler sıralanıp gider.

üzerinde hiçbir özelliği ve değerli parçası bulunmayan,
4 teker ve ortada bir motordan ibadet olup,
yüzbinden aşağı dayatılmayan TraktÖrler gibi.

medeniyetleri bir insana benzetirsek,
o sadece vücudu taşıyan ayaklardır.

bu nedenle çiftçiler günümüz birkez daha kutlu olsun.
mevlam sabır versin,