Süt Hayvancılığı yapanlardan yardım ltf

Süt hayvancılığı yapan abiler yardımcı olursa sevinirim. Hayvan hastalandı antibiyotik verdik 2-3 gün boyunca 50-100 lt arası sütünü dökecez mi yoksa başka şekilde değerlendirebiliyor musunuz? Bir de tarsimin hayvan başı sigorta ücreti kaç lira? Cevap verirseniz sevinirim.

Sigorta ile ilgili fazla bilgim yok art niyetliler cok suistimal ediyor hoşlanmıyorum sigorta işinden
Kullanfigin ilacın uzerinde yazar kav gun süt yada et icin arınma suresi
Ben buzagilara veriyorum
Bazi isletmeler dana alistirmis Kova ile su gibi içiyormus duydum
Bizim sut koopta antibiyotik test cihazi var numune alip baktiriyorum temiz yada antibiyotikli olduğu belli oluyor
Genelde uzerinde yazandan daha cabuk ariniyor

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sigorta ile ilgili fazla bilgim yok art niyetliler cok suistimal ediyor hoşlanmıyorum sigorta işinden
Ben buzagilara veriyorum
Bizim sut koopta antibiyotik test cihazi var numune alip baktiriyorum temiz yada antibiyotikli olduğu belli oluyor

Antibiyotikli çıkınca almıyorlarmı yoksa ucuza mı alıyorlar

Antibiyotikli çıkınca almıyorlarmı yoksa ucuza mı alıyorlar

Kedinlikle yasak sutcunun buyun zararini karsilama hakkı var antibiyotikli sut katistirirsan
Sabah koop sutunu almaya gelen kamyon şoförü once test yapar sonra alır
Eger antibiyotik çıkarsa almaz bırakır kac tonsa artik o sut ziyan olur
Sahis yakalanirsa o zararı karsilar
Oyle 5 gr antibiyotik 5 ton sutu ziyan eder kesinlikle ayrı sagilir

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
Kedinlikle yasak sutcunun buyun zararini karsilama hakkı var antibiyotikli sut katistirirsan
Sabah koop sutunu almaya gelen kamyon şoförü once test yapar sonra alır
Eger antibiyotik çıkarsa almaz bırakır kac tonsa artik o sut ziyan olur
Sahis yakalanirsa o zararı karsilar
Oyle 5 gr antibiyotik 5 ton sutu ziyan eder kesinlikle ayrı sagilir

Peki abi o sütü alsa sütcüye ne kadar zararı olur nası oluyo o süt tadı mı kötü mayalayıp peynir yoğurtmu yapılmıyo neden almıyolar yani sadece zararlı diyemi

Burada yine bilgi tecrube ile işi dogru yapmak onemli bazen aylarca enjektör eline almıyorsun
Bazen sute gecmeyen kullaniyoruz birkac cesit var gecmezse sute gecen
Yine gecmezse 2 veya 3 cexit ayni anda bir kac gun uyguluyoruz
Asilar koruyucular koruyucu hekimlik acik besi hijyen temizlik cok onemli
Sagim saatlerinde istikrarli dikkatli olmak iki ogunde gunu tam ikiye bolmek sabah 6 ise aksamda 6 makinrlerin temizlik ve bakimi bunlar cok onemli diikkat edilirse antibiyotik kullanilmaz

Burada yine bilgi tecrube ile işi dogru yapmak onemli bazen aylarca enjektör eline almıyorsun
Bazen sute gecmeyen kullaniyoruz birkac cesit var gecmezse sute gecen
Yine gecmezse 2 veya 3 cexit ayni anda bir kac gun uyguluyoruz
Asilar koruyucular koruyucu hekimlik acik besi hijyen temizlik cok onemli
Sagim saatlerinde istikrarli dikkatli olmak iki ogunde gunu tam ikiye bolmek sabah 6 ise aksamda 6 makinrlerin temizlik ve bakimi bunlar cok onemli diikkat edilirse antibiyotik kullanilmaz

Ne gibi hastalıklarda antibiyotik gerekir? Makinaların temizliği derken sağım makinalarının temizliği mi demek istediniz? Ortalama bir hayvanın antibiyotikli tedavi maliyeti kaç liraya mal olur? Saygılar...

Ben buzagilara veriyorum

antibiyotikli sütler antibiyotik etiketinde belirtilen sürede ya da veterinerin söylediği sürede dökülmeli, diğer sütlere karıştırılmamalı, evde kullanılmamalı.

buzağılara süt her zaman biberonla verilmeli, kova ile verilirse sıkıntı olabilir, buzağılar ölebilir.

antibiyotikli sütler antibiyotik etiketinde belirtilen sürede ya da veterinerin söylediği sürede dökülmeli, diğer sütlere karıştırılmamalı, evde kullanılmamalı.

buzağılara süt her zaman biberonla verilmeli, kova ile verilirse sıkıntı olabilir, buzağılar ölebilir.
Büyük danalardan alıştırmalar hocam duydum su gibi iciyormus nasil olur denemedim hic bende biberon ile veriyorum sutu küçükler narin nazik oluyor

• Beğen
Tepkiler: bhan34
Büyük danalardan alıştırmalar hocam duydum su gibi iciyormus nasil olur denemedim hic bende biberon ile veriyorum sutu küçükler narin nazik oluyor

Abi sen sut isletmesinden anlarsın diye sana soruyom şimdi 200 baş sağmal simental olan sıyırıcılı serbest durak ahırlı işletmede kaç personel ne için calısmalıdır 200 baş icin kacli sagimhane lazim birde bir inegin sagimhaneye giris ve cikisi ortalama kac dakika surer