• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Syngenta İsabion..

Beyler Bugün fark ettim ot ilaçları buğdayı durdurmuş.Özellikle andinoları.Anlamadım arpalarda bişi yok.Çansız duruyolar gibi.Düzelirmi sizce bu durum.Axiali 65 gram attm.80 gram atığım yerlerde aynı şekilde 65 gıram attığım yerlerde.Çok ağır bir ilaç bu.Böyle olacağını bilseydim atmazdım valla.Keyfimi kaçırdı.Bugün isabion atık toparlarmıki acaba.Ot ilacı attıktan sonra üzerine 3 kere yağış aldık.Karışım oalrak sadece linturla karıştı.Linturla karışabilir yazıyoerdu..

Axial öyle malesef attıktan sonra iyi yagis almazsa daha da kötü yapıyor. Karacime de bundan başka çare yok ama. Ben 100gram attım çoğu yere 80 gram attığım yerler de oldu. Şimdilik bi sıkıntı görünmuyor 1hafta 10 gün oldu. Amino asit iyi gelir , isabion çok iyi toparlar 3 gun ara ile elde Ne varsa atmak lazım bu ot ilaçlarından sonra

Bence Axial ile en uyumlu karışan kaba ot ilacı lancelot. Herhangibir sarartma ve buğdayı durdurma yapmıyor. Ayrıca iki yıldır bu karışıma nopamin isminde bir yaprak gübresi katıyorum. Sarartmayı bırakın buğday gelişimine devam ediyor yemyeşil oluyor. Bu yaprak gübresini öneren mühendis daha önce İpsala ( Edirne ) bölgesinde çalışmış. çeltiklerde kullanılan ot ilaçlarının mahsüle zararını azaltmak için kullandırıyormuş. Buğdayda da başarılı ben çok memnun kaldım.

Bence Axial ile en uyumlu karışan kaba ot ilacı lancelot. Herhangibir sarartma ve buğdayı durdurma yapmıyor. Ayrıca iki yıldır bu karışıma nopamin isminde bir yaprak gübresi katıyorum. Sarartmayı bırakın buğday gelişimine devam ediyor yemyeşil oluyor. Bu yaprak gübresini öneren mühendis daha önce İpsala ( Edirne ) bölgesinde çalışmış. çeltiklerde kullanılan ot ilaçlarının mahsüle zararını azaltmak için kullandırıyormuş. Buğdayda da başarılı ben çok memnun kaldım.
Yaprak gubresinin adı dopamin 50 olabilir mi

Ben de Axialı Magnolia ile attım 1 hafta oldu şuan için herhangi bir etkisi olmadı. Magnolia ile karışımlarda şuana kadr hiç bir sıkıntı yaşamadım..

Nopamin dediğinin fiyatları nasıl baktım da baya güzel bi ürüne benziyor. Şunda bi de organik madde olsaymış %10 bile olsa süper olurmuş.

Ben de Axialı Magnolia ile attım 1 hafta oldu şuan için herhangi bir etkisi olmadı. Magnolia ile karışımlarda şuana kadr hiç bir sıkıntı yaşamadım..

Nopamin dediğinin fiyatları nasıl baktım da baya güzel bi ürüne benziyor. Şunda bi de organik madde olsaymış %10 bile olsa süper olurmuş.
5 lt si. 150 TL
20 lt si. 500 TL
Magnolia nasıl bir ürün , yavşan ve ballı baba da var etiketinde bu otlara karşı etkilimi , maliyeti nekadar acaba.

5 lt si. 150 TL
20 lt si. 500 TL
Magnolia nasıl bir ürün , yavşan ve ballı baba da var etiketinde bu otlara karşı etkilimi , maliyeti nekadar acaba.
5lt 200tlye almıştım. Bizim bölgede karacim büyük sıkıntı, Hardal yulaf ve papatya Oluyor bizim burda onlar için yetiyor axial ile karışabilir tek bu var diyorlar aslinda ben de o yüzden kullanıyorum.

5lt 40dekar atıyor

400lt lik tarala 10gr gromstor 100ml yayıcı 250ml terdok yabani yulaf ilacı 10-12 dekarda bu şekilde attım bakalım buğdaylarda inşallah sararma olmaz bende balıkesirden başar tarımdan aldım raumayı

Buğdayda
Axial ve lancolet uzun zamandan beri uyguluyorum.iyibsonuç veriyor.
Axial ve lancolette 11 dönüme uygulanabilir deniyor ama ben 800L. Ilaç makinesine 3 adet Axial 3.5 adet lancolet uyguluyorum bu şekilde herhangi bir sararma olmuyor.yaninda yayıcı ve yapıştırıcı da kullanıyorum.tavsiye ederim
Kök boğaz uygulamasında ayrı yaptim.
Toz sinek ilacı gubretaş çinko ve astranova firmasının agnopower ürününü kullandım.basf Tocata ürünü ile ayni çözünürlükte ve degerlerde.insallah bereketli bir yıl olur.

Axial karaçimi yabani yıulafları filan öldürmüş.Linturla beraber attım linturda hardalları yok etmiş.Axialin sitesinde linturla güvenle kullanılabilir diyor.Ama körpe buğdayları durdurdu beyazımsı sarı gibi renk oldu.Bugün gezdim biraz düzelme var gibi.Atalı 17 gün geçti.İlacı attıktan 10 gün sonra başladı bu sararmalar.Dünde isabion attım.Bu axial buğdayı kurutup yok etmez inşallah.Bu zehirlenme durumu daha ne kadar devam edecek bilgisi olan varmı.

Axial karaçimi yabani yıulafları filan öldürmüş.Linturla beraber attım linturda hardalları yok etmiş.Axialin sitesinde linturla güvenle kullanılabilir diyor.Ama körpe buğdayları durdurdu beyazımsı sarı gibi renk oldu.Bugün gezdim biraz düzelme var gibi.Atalı 17 gün geçti.İlacı attıktan 10 gün sonra başladı bu sararmalar.Dünde isabion attım.Bu axial buğdayı kurutup yok etmez inşallah.Bu zehirlenme durumu daha ne kadar devam edecek bilgisi olan varmı.
Başka bişey karıştırdin mi hiç atarken bunlara? Dekara kaç litre su ile attın bi de yağmur ne kadar düştü?

Aslında ot ilaçlarından 1 hafta kadar sonra iyi Bir Amino asitle karışık yaprak gübresi verince bu etkileri baya azaltıyor. Öncesinde de olabilir. Ben yieldon atmıştım 10gun kadar önce. Normalde ottan sonra Kokbogazdan önce bir kere daha girer ure çinko magnezyum ve Amino asit veya deniz yosunu artık ne bulursam atardim. sarartma olmasa da bir hafta kadar gelişimde bi yavaşlama veya durma olurdu.

Bu yıl neredeyse hiç eetkilenmedi diyebilirim. 100gramdan aşağı atmadım Axiali. Ot ilacından 10gun önce yieldon attım biraz ure çinko ve 10-30-10 ile , birazdan iki tane fotoğraf Atacam iki fotoğraf arasında bir ay var ben böyle bi gelişme görmedim hiç.

İsabion toparlar bence keşke ot ilacını attıktan sonra hemen atmaya çalışsaydin 1hafta iiçinde. Bi de kurak gittiyse buğdayı ağlatıyor malesef

Şu iki resim arasında tam bir ay var. 24 ocakta 15 kg %30azot orgamineral gübre 2 hafta sonra falan 10kg üre atıldı. Ot ilacından sonra amino asit toparlıyor ama 10 gün kadar önce 100 gram yieldon 150 gram çinko 150 gram üre 300 gram 10-30-10 atmıştım. Normal ucuz amino asit , humik-fulvik asit, deniz yosunu artık ne atarsan faydası oluyordu ama kaliteli amino asit olunca 100 gram axial neredeyse hiç etkilememiş.

20 kg tohum ile ekildi ama çok iyi kardeşleme yapmış.

İsabion da çok iyi , ot ilacından önce veya sonra attığın bi yaprak gübresine de karıştırabilirsin mutlaka atmak lazım bence.

89559896_793814661110853_2635617229630078976_n.jpg

89472251_488806558691242_1689495965079175168_n.jpg

3 kere yağmur yağdı..Etkilenme beyazlaşma gibi üst yapraklarda,İlk 5 gün içinde.10 gün sonra buğday yapraklarında cılızlaşma beyazlama daha çok artıı.Sarı değil ne hikmetse azot eksikliği gibi bir renk değişimi.Azot eksikliği olamaz şubat 20 de 14 kg üre verdim...O tarla şuan gitmiyor ilerlemiyor.2 gün önce isabionu attım biraz düzelmiş gibi geldi bakalım 2 gün sonra yine gidecem ne olacak.Dozajında attım lintur hariç hiç bir karışım yapmadım.Cılız buğdayları daha çok etkiliyor.Ama yabi yulaf ve çimleri kurutmuşBuğdayda kurucak olsaydı şimdiye kururdu herhalde diye düşünüyor.Yüksek fitotoksitite dedikleri şey oldu galiba.Dekara 35 litra su ile atıldı..

Valla hocam çok etkilemiş ozaman. Aslında herşeyi de doğru yapmışsın görünen o. Dediğin kadar kötüyse bence birlikte lintur kullanmayı bırak bundan sonra. Ya da az parsel bi yerde dene sonra kullan. Buğdayın cinsine göre de etkisi farklı olabiliyor ama dediğin kadar kötü etkilenecek bi buğday çeşidi olmamalı. Bi de tam doz atmamışsın. Benim de bildiğim axiala karışabilecek tek geniş yaprak magnolia, diğerleri de karışır derler ama çok kötü yapabilir diyorlar. O yüzden bu magnoliayı da bi dene bundan sonra aklında bulunsun. Keramet magnoliada mı benim attığım aminoasitte mi bilemedim şimdi.

Benim de en çok etkilendiğini söyleyebileceğim buğday bu aşağıdaki. Bu 25 şubatta , 5 parmak boyundaydı 3. kardeşi yapmaya uğraşıyordu. Çok seyrek görünüyordu zayıf bi toprak bu sarı toprak deriz biz. Çiçek eksen 100 kg alamazsın yani. Uzaktan baksan buğday mı var anlamazssın yani o derece. Yaprak gübresi ile yieldon attım. 10 gün kadar önce 100 gram axial + magnolia attım biraz rengi açıldı gibi ama büyümesi hiç durmadı. Bu 5cmken bir karış olan buğdaylar vardı yan tarlalarda şuan bu onlara yetişti.

Tek diyebileceğim İsabionu keşke 1 hafta önce atsaydın. Fırsatını bulursan ot ilacından önce de atsan baya direncini arttırır. Kaliteli bir amino asit yani illa isabion yieldon demiyorum.

89436106_233650871106113_6963180965174706176_n.jpg

Şu iki resim arasında tam bir ay var. 24 ocakta 15 kg %30azot orgamineral gübre 2 hafta sonra falan 10kg üre atıldı. Ot ilacından sonra amino asit toparlıyor ama 10 gün kadar önce 100 gram yieldon 150 gram çinko 150 gram üre 300 gram 10-30-10 atmıştım. Normal ucuz amino asit , humik-fulvik asit, deniz yosunu artık ne atarsan faydası oluyordu ama kaliteli amino asit olunca 100 gram axial neredeyse hiç etkilememiş.

20 kg tohum ile ekildi ama çok iyi kardeşleme yapmış.

İsabion da çok iyi , ot ilacından önce veya sonra attığın bi yaprak gübresine de karıştırabilirsin mutlaka atmak lazım bence.

Ekli dosyayı görüntüle 45960

Ekli dosyayı görüntüle 45961
Amino asiti ot ilacıyla birlikte kullanınca ilaç hiç çarpma yapmıyor neden ilaçtan önce yada sonra kullanıyonuz

Amino asiti ot ilacıyla birlikte kullanınca ilaç hiç çarpma yapmıyor neden ilaçtan önce yada sonra kullanıyonuz

Tercih ile alakalı. Ot ilacıyla birlikte de kullanılır. Ben yaprak gübresi ile birlikte kullanıyorum. Mikro elementlerin metalik olanlarını şelatlaması ve alımını kolaylaştırması için. Bitkinin bünyesine alması yeterli. 1 hafta önce , ilaçla birlikte ya da 1 hafta sonra çok farketmez bence. Sülfat içerikli yaprak gübrelerini ot , kökboğaz ve pas ilaçları ile karıştırmak istemediğim için ayrı atıyorum sadece.

Evet bundan sonra linturla kullanmnam.İşin ilginç yanı arparda hiç bişi yok.Etkilemedi bile.Kaşifbey buğdaydada hiç bişi yok.Andinoları çok etkiledi.Tirticaleler çok az etkilendi.Çeşitle alakasıda var bu işin.İlacı koyarken makinada karıştırıcıyı açmadan direk su ilave edip tarlaya gidince karıştırıcıyı açıp attım bundan dolayıda olabilirmi acaba..

Sence ne olur toparlarmı buüğday..Havalarda serinledi artık.Yoksa bu buğdaydan ümidi keselimmii...Bir daha isabion atayımmıı gerekirse tekrar alırım.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt