TAM TRAKKULUP TOPLANTISI ZAMANI

Tam TK toplantısı zamanı.Ama bu korona musibeti yüzünden kaderimize küsüyoruz.Yoksa kendi namıma arkadaşlarla görüşmeyi özledim.
Eski konulara baktığımda çok çok eski üyelerin bile TK u bırakmadığını, ara sıra yokladıklarını görüyorum.Bu güzel gelişme.Büyük kopmalar az.Gelip geçici, haftalık aylık üyeleri boşverelim,bir arkadaşa bakıp çıkacam havasındakilerden zaten hayır gelmez.
Büyük tartışmaların azalması bana göre;arkadaşların birbirini daha iyi anlamasından,aslında kötü niyetli olmadıklarını, yanlış anlama olabileceğini kabul etmelerinden ileri geliyor.Farklı görüşler zenginlik,herkesin aynı görüşte olması gerekmiyor,herkesin tıpa tıp aynı görüşte olması çok verimli de olmaz, yeterki görüşler ifade edilirken kırıcı,hakaret içerikli olunmasın.
Dikkatimi çeken bir diğer durum, ''atıcı''ların azalması .6800 dekarı 4 emekli traktörle işleyenlere,160 HP traktör alıp internetten aldıkları resimle kanıtlamaya çalışanlara artık rastlanmıyor.Bunda özellikle ''dedektif'' üyelerin anında tepki göstermeleri ve kanıtlamalarını istemelerinin rolü büyük.
Ben burayı kütüphaneli kahvehane (yeni deyimle kafe) olarak görüyorum.Bilgi istersen bilgi ,lafa karışmadan otur sabaha kadar ilgilendiğin konuları oku araştırma yap,sohbet istersen sohbet.
abi benide özledinmi,
canın yerim, :)
hürmetler sana.
Çok güzel ifade etmişsin abim. atışmayı özlemedim dersem yalan olur ama hiç fırsat bulamıyorum. Kısmet artık kış bi girsin daha aktif olalım o zaman inş. :)
zalım, sen nirdesin.
birkac atışaydık. :)

Uzun yol olan arkadaşlar haklı biraz tabıkı 2 senedir birde ankarada oluyordu Cemal sana taş atarmıyım hiç başkan sen kalbimizdesin bu sefer Yusuf abinin köyde buluşalım
Erzurum çok yakın Cemal abiye [emoji4]
Yakınmış yaw [emoji23] @YUSUFTUYLUOGLU ağa
Screenshot_20201114-184219_YandexNavi.jpg

Toplantılar güzel oluyor ama nasıl oluyorsa formda çok fazla aktif olanlar katılmıyor aktif olmayanlar geliyor böyle bir çelişki oluyor forum ıyı ama işte eskiden İnternet açlığı daha çoktu şimdi çok fazla bilgi kanalı var
Çalışanlar gelemiyor geçen sene çok istediğim halde vardiyamı hayarlayıp burgaza gidemedim 3 vardiyalı çalışınca böyle şimdi dahada sıkıştırdılar

Çalışanlar gelemiyor geçen sene çok istediğim halde vardiyamı hayarlayıp burgaza gidemedim 3 vardiyalı çalışınca böyle şimdi dahada sıkıştırdılar
Aynen çalışan kişiler biraz daha farklı oluyor Yusuf abi gönüller sığıyor yeter sobaya felan gerek yok bir samsun Malatya ve Erzurum geziyim dıyorum arada nasıl olsa dostlar var bizi bir gün misafir eder samsundan Ayhan abim vardı oda iyi biriydi bu ara pek görünmüyor

Hepinize çok teşekkür ederim korona bitmeden gezmem lazım bu sene böyle bir fırsat bir daha zor gelir 2 hafta iş olmuyor
Koronada gezmemi olur , yiyecen icecen neyin ne oldugu belli degil.her yerden haber geliyor bu ara, benimde gardiyan bacanak var ist.eve getirmis, nerde nasil oldu bilmiyor oda, fakat ist cok kotü durumdaymiş, bi bitseydi şu illet illallah ettik..

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Koronada gezmemi olur , yiyecen icecen neyin ne oldugu belli degil.her yerden haber geliyor bu ara, benimde gardiyan bacanak var ist.eve getirmis, nerde nasil oldu bilmiyor oda, fakat ist cok kotü durumdaymiş, bi bitseydi şu illet illallah ettik..
Benim dayılarla teyzelerin maşallahı var yarısına bulaştı geçirdi
Malesefde Ağustos ayında da bir dayımı kaybettik koronodan

Herkes dikkatli olsun şakaya gelmiyor

• Üzgün
Tepkiler: The_Hoca